LiquidSi - instalacja gazowa V generacji

porady i pomoce
Awatar użytkownika
nutoski

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2015, 6:26
Imię: Robert
Auto: Renault Laguna 2.0 T
Województwo: wielkopolskie

Re: LiquidSi - instalacja gazowa V generacji

#31

Nieprzeczytany post autor: nutoski »

"W Wysogotowie k/Poznania jest fachowiec, który ma duże doświadczenie w instalacjach Vialle w tym LiquidSi"
Pytanie do kolegi OpelPyrlandia: czy możesz podać namiar na gościa z Wysogotowa na e-mail? Jak na dzień dzisiejszy oceniasz swoją instalkę, jakie wrażenia po kolejnych kilku miesiącach? (Jestem tu nowy i nie mam jeszcze szansy pisać na priwa, by o to zapytać ;) )

Awatar użytkownika
OpelPyrlandia

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2014, 17:37
Imię: Igor
Auto: Astra H
Silnik: A16XER + LPG
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#32

Nieprzeczytany post autor: OpelPyrlandia »

Co do namiarów to nie chcę robić reklamy i podawać ich bezpośrednio na forum, ale jak wejdziesz na stronę dystrybutora LiquidSi w Polsce
[External Link Removed for Guests]
i po miejscowości (Wysogotowo) znajdziesz bez problemu dokładne dane.

Co do oceny to wszystko jest OK. Mam już przejechane ponad 22000 km na tej instalacji i dalej działa bezproblemowo.
Jedynie co zaobserwowałem to fakt że gdy jest już końcówka gazu (wyjeżdżony prawie cały gaz) to przełączenie na gaz z benzyny trwa kilka sekund dłużej niż przy pełnym zbiorniku.

Awatar użytkownika
Awers

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2017, 15:05
Imię: Tomasz
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie

#33

Nieprzeczytany post autor: Awers »

Zainteresowałem się LiquidSi Vialle, ale coś jest nie tak w tym temacie.

Ogólnie piąta generacja nie rozwija się za bardzo. Minęło już wiele lat jak jest dostępna, cena jej zeszła do poziomu akceptowalnej za sprawą tańszej pompy, a mimo to ten rodzaj instalacji nie upowszechnia się.

A teraz szczegóły. Zadzwoniłem do LTA Polonia do Kielc, importera LiquidSi Vialle, który jednocześnie wdraża ten rodzaj instalacji gazowej (prowadzi szkolenia, dystrybucję itp.). Ich specjalista mówi, że nie jest możliwe zainstalowanie LiquidSi do silnika Z14XEP ze względu na Twinport. Tymczasem kolega OpelPyrlandia kilka wpisów wcześniej pochwalił się, że ma LiquidSi w silniku A16XER czyli także z Twinportem. Powiedziałem to temu fachowcowi, że ich partner montował LiquidSi z Twinportem, ale on zmienił temat na zmienne fazy rozrządu.

Zadzwoniłem do mechanika, który montował LiquidSi koledze OpelPyrlandia w silniku A16XER. On mówi, że tak, jest to technicznie możliwe, ale że już tego nie montuje z powodu jakichś trudności związanych z częściami tej instalacji po stronie producenta tzn. że producent (Vialle) ma lub stwarza jakieś problemy.

Na stronie www LTA Polonia jest napisane, cyt.:

"WAŻNE !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!!!!WAŻNE
Szanowni Państwo.
Informujemy, że od września 2016 r. ulegają zmianie procedury reklamowania uszkodzonych części instalacji Vialle.

W związku z tym, że większość Warsztatów wysyła niedokładnie sprawdzone i opisane reklamowane elementy instalacji i większa ich część jest zwracana przez producenta z opisem ”sprawne” zmieniliśmy sposób reklamowania uszkodzonego towaru.

Towar zostanie przyjęty do reklamacji tylko na podstawie poprawnie wypełnionego Formularza reklamacyjnego dostępnego na naszej stronie w zakładce „Do pobrania”.
Zgodnie z warunkami gwarancji okres rozpatrzenia reklamacji wynosi 30 dni (patrz warunki gwarancji).
Jeżeli Warsztat chce wymienić reklamowaną część na nową przed rozpatrzeniem reklamacji przez Vialle, zostanie mu wystawiona faktura z odroczonym terminem płatności do czasu otrzymania odpowiedzi od Producenta.
W przypadku uznania reklamacji zostanie wystawiona faktura korygująca.
W sytuacji, gdy reklamacja nie zostanie uznana lub reklamowany towar jest sprawny, zostanie on odesłany do Warsztatu reklamującego, a wcześniej wystawioną fakturę należy niezwłocznie uregulować."

Zatem importer nie chce tego zamontować, bo niby Twinport to uniemożliwia i ten co już montował to z Twinportem także nie chce tego montować.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2017, 15:56 przez Awers, łącznie zmieniany 2 razy.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Awers,
A jakie widzisz plusy V generacji nad IV generacja ?

Awatar użytkownika
Awers

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2017, 15:05
Imię: Tomasz
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie

#35

Nieprzeczytany post autor: Awers »

Już wszystko jasne. Vialle, producent LiquidSi zbankrutowaał. Dowiedziałem się o tym od kolejnego zakładu montażowego, do którego dzwoniłem w tej sprawie. Szkoda, że w LTA Polonia mi tego nie powiedzieli od razu, zamiast gadania, że się nie da tego zamontować do Z14XEP.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2017, 17:48 przez Awers, łącznie zmieniany 1 raz.

rafeek

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 maja 2017, 21:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: lubelskie

#36

Nieprzeczytany post autor: rafeek »

Nie wiem jak jest z montażem liquidsi do twinporta, chociaż sam mam A16XER tylko robię za małe przebiegi do lpg. Ale mój ojciec ma tą instalację w CR-V i przejechał ponad 60 kkm i jest bardzo zadowolony. Przełącza się bardzo szybko, stosuje też dodatkowy filtr przy tankowaniu.

ODPOWIEDZ