Astra G gaz benzyna problem

porady i pomoce
SnozeeR

Re: Astra G gaz benzyna problem

#21

Nieprzeczytany post autor: SnozeeR »

Cześć , a więc tak w sprawie samochodu dużo się dowiedziałem, chiptuning jest ściągnięty obecnie ma całe 105 km.
Sekwencji nie robię na razie, chciałbym mu zrobić z silnikiem, może uda mi się kupić cały silnik 1.6 16v albo ciut większy do tego samochodu, zastanawia mnie ile taki silnik by kosztował i ile by założenie profesjonalne kosztowało. Cała karoseria typu zderzak przedni, tylni, oświetlenie, przednie bo tylne mam ledowe ładnie się prezentują i ogólnie są dobre. Mam skrzynię krótką co daje mi większą frajdę z jazdy jednak często ostatnio rano źle wchodzi wsteczny co mnie martwi, nie tyle źle wchodzi co po prostu ciężko wsteczny włożyć, dużo za samochód nie dałem więc wiele nie straciłem, ale mam z nim strasznie dużo roboty i zastanawia mnie czy w ogóle jest sens z nim robić, może po prostu rodzicom dam ten samochód niech sobie z nim robią bo się im podoba, a ja sobie kupię kolejną Astrę G tyle że z 2000r i lepszym silnikiem albo myślałem też o Astra F GSI oczywiście bez gazu, nigdy więcej gazu w samochodzie. Ale pewnie taka GSI to większa cena niż 5000 zł więc szczerze mam mały problem, myślałem nawet o BMW E36 Compact , w Gdańsku widziałem fajną ofertę za 5000 zł, mechanik by ze mną podjechał może by się udało kupić w dobrym stanie, Moja Astra G była by świetna lecz ten cały gaz daje po jajach że tak brzydko się wyrażę, nie jeździłbym tą Astrą całe życie ale myślałem że z dwa , trzy lata pojeżdżę nią a co miesiąc po wypłacie trochę bym ją poprawiał, jednak naprawdę uwierzcie, od kąt dzieją się z nią różne dziwne rzeczy człowiek nie śpi po nocach. Może jednak lepiej by było kupić inną Astrę lub po prostu np BMW czy inny samochód w naprawdę dobrym stanie.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3671
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: nismo »

wybacz kolego ale moim zdaniem to nie jest wina ani astry ani silnika 1.6 16v ani gazu, tylko i wyłacznie twoja.kupiłes najprawdopodobniej zajechane auto i bardzo zaniedbane.w takie speudo tuningi silnika nie bawia sie osoby które zmieniaja biegi przy 2tys obrotów i jezdza 90km/h. piszesz ze nie kosztowała duzo wiec poprostu ktos chciał sie go pozbyć.na nastepne zakupy nawet zapłac komus ogarnietemu aby pomógł ci w podjęciu odpowiedniej decyzji. jezeli chcesz sie bawic w kupowanie aut po chiptuningu to wołaj o papierek profesjonalnego montażu chipu i o papierek z hamowni potwierdzajcego osiagi. ja osobiscie odradzam takie auta. juz nawet połaczenie instalacji gazowej z chiptuniengiem to jakis smiech na sali. a to auto co kupiłes było w bardzo złych rekach wczesniej

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

I właśnie potem tacy ludzie mówią że gaz jest zły i nie dobry ale to nie wina gazu tylko montażu i obsługi oraz wyboru części
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

SnozeeR

#24

Nieprzeczytany post autor: SnozeeR »

Auto mialo tylko ten chiptuning, oprócz tego nie mialo nic zmieniane. Samochód ma blad jeden a juz myslakem ze będzie mial więcej... kupilem test diagnostyczny dobry trochę kosztowal 2700 zl ale świetną to sprawa jest. Blad naprawie sam. Sekwencje jednak zaloza mi nowke. A i silnik jest jednak zdrowy pod spodem pod autem jest zadbane bardzo. Czyli nie jest zly ten samochód. Alusy kolega mi piecowo wypiaskuje itd. I z dwa lata pojezdze tym autem jednak a potem kupuje BMW albo sciagne nowke z Wielkiej Brytanii Hondę s2000. A wracając do astry kolega mi pomogl ogarnąć zakup testu oraz amortyzatorów sportowych i juz od nowa auto cieszy mnie tzn zaczyna cieszyć.

ODPOWIEDZ