Astra G gaz benzyna problem

porady i pomoce
SnozeeR

Re: Astra G gaz benzyna problem

#11

Nieprzeczytany post autor: SnozeeR »

system wtryskowy firmy Reg Fast - by OMVL - 12v DC, a jeżeli to nie to, to nie wiem, na gazie się nie znam.
Nie mam tego chipa co są na allegro za parę złotych, jeżdżę po druciarzach skąd ty możesz wiedzieć po jakich ja gazownikach/mechanikach jeżdżę, akurat gazownik który założył mi części jest bardzo dobry, ja nikogo nie wyzywam.
Zresztą co chcesz powiedzieć przez " zacznij po normalnych gazownikach/mechanikach jeździć " co chcesz powiedzieć przez słowo normalni ?, każdy jest normalny, są tylko gorsi i lepsi.

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#12

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Pozbądź się "chipa" i wtedy sprawdź spalanie.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3671
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: nismo »

ABBC3_OFFTOPIC
A więc tak panowie, kupiłem ten samochód już z tym chiptuningiem, jak byłem u mechanika to powiedział że była zwiększona moc profesjonalnie
ale jak to on niby ocenil? jezeli sprzedawca nie przedstawił ci zadnych dokumentów potwierdzajacych profesjonalny montaż oraz wykres z hamowni na 115km to tak naprawde nie wiadomo co tam jest. moze poprostu zwykły moduł który podaje na komuter niska temterature i auto chodzi cały czas na ssaniu. mówie o tym poniewaz juz raz sie z takim czyms spotakałem. gostek takim czyms zarznął silnik.co do astry to te silniki maja problem tylko z olejem.moim zdaniem problem jest z samym motorem a nie z instalacja gazowa. możliwe ze ktoś zarżnął już silnik. na sam poczatek usun ten smieszny chiptung a później odwiedź mechanika a nie wymieniacza

SnozeeR

#14

Nieprzeczytany post autor: SnozeeR »

pozbędę się tego chipa jeżeli się tylko da, auto na pewno było katowane.

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#15

Nieprzeczytany post autor: papieju »

A olej bierze? Dobrze by było kompresję sprawdzić, często zwiększenie spalania powodują zużyte pierścienie.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

SnozeeR

#16

Nieprzeczytany post autor: SnozeeR »

oleju właśnie w ogóle nie bierze to jeden plus tego auta chyba, mam też taki problem że jak jadę więcej niż 100km/h to słyszę straszny szum wiatru słychać to tak jak silniki na starcie w samolocie...

SnozeeR

#17

Nieprzeczytany post autor: SnozeeR »

Lubię Astry G 3 drzwiowe ale naprawdę mój samochód to totalny złom, strasznie mnie denerwuje ten samochód, chciałbym go jakoś z tej depresji wyciągnąć ale nie wiem jak, ten gaz skoro to II generacja to niech chociaż to jakoś jeździ nawet te 230 km niech już robi ale niech się nie psuje ... , na benzynie nie pojeżdżę dużo bo strasznie dużo pali. Ogólnie na benzynie on nie ma problemów z przyspieszeniem , prędkością itd . Jak mi się z benzyny na gaz przełączy to jest istna tragedia, czasami myślę że może lepiej nic z nim nie robić już tylko pojeździć na tej benzynie pół roku i sprzedać ten samochód. Tracę nadzieję do tego samochodu a szczerze mówiąc chciałem ten samochód bardzo ładnie zrobić po swojemu, ostatnio nie wiem czy jest sens cokolwiek robić.

kuba11

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2014, 19:33
Imię: Kuba
Auto: Astra G
Silnik: Y20DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin (PJA)

#18

Nieprzeczytany post autor: kuba11 »

SnozeeR pisze:Panowie dzięki za pomoc i ogólnie za odpisanie mi na mój problem, co tu dużo mówić kupiłem złom. Nigdy więcej Astry, przebieduje rok, dwa i może uda się kupić mondeo mk3 albo coś innego byle by bez gazu nie Astra i nie 1.6 16v...

No złom kupiłeś ale to nie jest wina że Astra poprostu jak papieju pisał, z Mondeo tez możesz mieć problemy jak ze wszystkim. Ja ci powiem tyle kupiłem wymarzoną Astre II 2,0 dti i po tygodniu wydałem 1350zł i zaraz wydam kolejne 700 bo nowe opony musze kupić.....


Ja bym zaczął od tego (ale nie namawiam to tylko moja sugestia)
- wywalić "śmieszny" chip bo dla mnie do takiej astry zakładanie to kpina
-ustatkować silnik na benie żeby w miare chodził
-jezeli się zdecydujesz wtedy ogarnąc temat gazu

Pozdrawiam i na spokinie choć sam wiem że czasem sie nieda

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Jezeli masz x16xel to nie jest konieczna sekwencja,silnik ten dobrze wspólpracuje z lpg 2 gen.
Nie posiada on przepływki i po prawidłowej regulacji wybuchy nie wystepuja.
Pozatym astry te w miare dobrymi autami.
Ja po Astrze g Z16SE(najlepiej utrzymane a najbardziej awaryjne auto) dostałem oplowstretu i ....kupiłem koleją Z17DTL i jestem zadowolony....

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

Kolego z tego co piszesz to możesz mieć pretensje tylko do siebie. Że to kupiłeś ale teraz już po robocie zrób ogólną diagnostykę kompresje sprawdź i dobrego gazownika ale z tym to już duży problem życzę powodzenia w ogarnieciu tego wozu
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ