Zbiornik LPG AF HB

porady i pomoce
spider004

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 19 mar 2012, 21:15
Auto: Gruz
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

Zbiornik LPG AF HB

#1

Nieprzeczytany post autor: spider004 »

Witajcie mam kilka pytań bo mam już mętlik w głowie otóż za 2 miesiące kończy mi ważność na butle LPG (w koło) o pojemności 41,5L 600/200 i szukam jakiejś używanej z papierami przynajmniej na 3 lata i teraz pytanie zbiornik w koło o jakiej max pojemności wchodzi do astry F HB tak aby to nie wystawało masakrycznie ? Dodatkowo dzwoniłem do transportowego dozoru technicznego w sprawie przedłużenia legalizacji i koszt takiej imprezy to niby 270zł prawda czy próbują naciągnąć człowieka ? A może ma ktoś z was do sprzedania takową butle z papierami ? Proszę o pomoc. Dzięki
Mój gokard : [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

spider004

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 19 mar 2012, 21:15
Auto: Gruz
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: spider004 »

Nikt nie pomoże ?
Mój gokard : [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: venturek »

nowa kosztuje 260zł i masz 10 lat sam z resztą niedawno wymieniałem i jeśli masz klucze, mydł i wodę to zrobisz to sam.
Poza tym jeśli zmienisz rozmiar butli może to się wiązać ze zmianą wielozaworu.
Jeśli masz jeszcze 2 miesiące, to niektórzy diagności (czytaj znajomi) mogą zrobić ci przegląd techniczny i wraz z tym możesz na starej butli jeździć jeszcze rok - jest to opłacalne jeśli przegląd Ci się niedługo na auto kończy zawsze to Gratis rok pojeździsz.
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

spider004

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 19 mar 2012, 21:15
Auto: Gruz
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: spider004 »

W tym rzecz że już rok temu znajomy diagnosta przedłużył mi o ten 1 rok i teraz niestety czeka mnie tylko zmiana zbiornika. Nie wiem może będziesz wiedział czy jeśli zmienię butle na mniejszą od tej co mam 41,5L na np. 37L bo są w dobrej cenie to jest potrzeba wiercenia nowych otworów we wnęce koła zapasowego aby to przymocować czy wystarczy przykręcić na stare otwory? A gdybym kupił butle idealną taką jak mam czyli 4.5L 600/200 to wielozawór z mojej starej butli będzie pasował do tej nowej ?
Mój gokard : [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Najlepiej kup taka sama butle jak masz tak jest najtaniej.
Rodzaj wielozaworu jest podany w specyfikacji butli wiec trzeba szukać i czytać do każdej osobno ale mówię ci, że najlepsze wyjście jest kupno nowej i samodzielnie wymienić. Phjacus ma konkurencyjne ceny i tania wysyłkę, pamiętaj że używana butla może być uszkodzona a jednak jest to zbiornik paliwa wiec pomysł czy warto zaoszczędzić 50zl na zdrowiu lub życiu.

Same otwory to nie problem gorzej z miedzi ą, jak jest krótka to będzie ciężko to potem spiąć .
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

spider004

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 19 mar 2012, 21:15
Auto: Gruz
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: spider004 »

Venturek dzięki wielkie za pomoc zakupiłem zbiornik na ph-jacus i jak się okazało to bardzo fajny i przyjazny sklep, obsługa też konkretna. Butla jest dokładnie taka sama jak mam starą, dokupiłem także zestaw montażowy uszczelkę i baryłki i teraz nie wiem czy zabierać się za tą wymianę sam żeby potem nie okazało się że po poskręcaniu wszystkiego i zatankowaniu tych paru litrów na test bedzie gdzieś uciekać gaz, czy oddać samochód do zakładu gazownictwa żeby mi to wymienili lecz nie wiem ile sobie za to będą żądać.
Mój gokard : [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#7

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Wyjeździj gaz do końca, odkręcasz 2 przewody miedziane - jeden od zaworu tankowania, drugi idzie do silnika. Zakładam że masz elektrozawory przy butli, jeśli nie to trzeba je zakręcić ręcznie. Po odkręceniu przewodów odkręcasz mocowanie butli, wyjmujesz ją, wykręcasz wielozawór, wkręcasz w nową i montujesz na aucie w odwrotnej kolejności. Sugeruję robić to na dworze, bo mimo że gaz wyjeździsz, to coś w butli i przewodach będzie jeszcze i ulotnić to w garażu to jednak ryzyko. Po przykręceniu przewodów miedzianych jedziesz na stację, tankujesz za 10-20zł i szybko do domu, woda z mydełkiem i pryskasz w miejscu skręcania i na uszczelkę wielozaworu - tylko auto musi chodzić na gazie, bo muszą być otwarte zawory. Jak nie będzie baniek to jest szczelnie, jak będą dociągasz aż przestaną lecieć - i tyle. Jak dobrze dociągniesz za 1 razem, to nie będzie baniek - tylko z czuciem żeby gwintów nie pozrywać. I jesteś 200zł do przodu, bo tyle weźmie gaziarz za montaż butli nie kupionej u niego.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

spider004

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 19 mar 2012, 21:15
Auto: Gruz
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: spider004 »

papieju dzięki za wyjaśnienie, myślałem że będzie gorszy temat z tą wymianą a tak to już wszystko wiem. Zgroza z tą ceną wymiany butli w zakładzie jak napisałeś, za cholerę bym tyle nie zapłacił, to wole już za te pieniądze zatankować gaz do pełna i za resztę benzynki :)
Mój gokard : [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: venturek »

200zł to i tak ulgowa cena za wymianę butli :)
Jak byś nie był pewny szczelności gaziarz sprawdzi za 20zł
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

ODPOWIEDZ