Opel Astra 1.6 8V problem z gazem

porady i pomoce
gregoff

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 13 wrz 2014, 13:59
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: kujawsko-pomorskie

Opel Astra 1.6 8V problem z gazem

#1

Nieprzeczytany post autor: gregoff »

Witam

Trzy dni temu odebrałem samochód z nową instalacją gazową. Dzisiaj (wcześniej zrobiłem około 200 km) pojechałem z rodziną nad morze (300 km w obie strony), Część trasy jechałem autostradą (70 km). Dojechałem na miejsce bez problemów na gazie. Jednak w drodze powrotnej około 15 km przed zjazdem z autostrady nagle poczułem, że tracę moc na gazie. Gdzieś koło 2500 obrotów po prostu silnik przestaje ciągnąć.

Przełączyłem na benzynę i wtedy było już bez problemu, dojechałem do miasta i spróbowałem jeszcze raz przełączyć na gaz, ale dalej pojawiał się ten problem.

W poniedziałek jestem u mojego serwisanta, ale mam pytanko czym to może być spowodowane? Autostradą jechałem około 120 - 140 km na godzinę.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

A nie skończył ci sie gaz czasem?
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

gregoff

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 13 wrz 2014, 13:59
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: gregoff »

Zatankuje dzisiaj, ale kontrola rezerwy nie włączyła się ani razu.

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

Masz butle pewnie ok 30L, zrobiłeś jakieś 700km, to ja też stawiam,że gaz Ci się skończył. Może po prostu kontrolka nie działa i dziwie się, że od razu nie pojechałeś na stacje zatankować
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

gregoff

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 13 wrz 2014, 13:59
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: kujawsko-pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: gregoff »

Jestem skończonym idiotą:D 425 km - zatankowałem gdzieś koło 38 litrów (pojemność baku 41l). Nie wiem czemu mi się ubzdurało, że mogę przejechać 600 km na tym baku. Ale pan który zakłądał mi gaz mówił, że poza kontrolką to przy skończeniu się gazu sam przeskoczy na benzyne. Więc założyłem po prostu, że coś się innego stało

Temat do zamknięcia

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

nie tak szybko . 41x80%=32,8. powiedzmy ze powinno ci wchodzić ok 33-33,5l . albo zawor odcinający jeszcze nie ulozony albo zle ustawiony . zawor nie powinien tak wysoko puszczac . 80% to dopuszczalne napełnienie ze wzgl .bezpieczeństwa .
marpas 1954

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

A centralka powinna automatycznie przejść na benzynę jak wykryje bark gazu. Ale ten brak wykrywa czujnik na butli. Coś tam jest źle ustawione.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

marian paszek pisze:nie tak szybko . 41x80%=32,8. powiedzmy ze powinno ci wchodzić ok 33-33,5l . albo zawor odcinający jeszcze nie ulozony albo zle ustawiony . zawor nie powinien tak wysoko puszczac . 80% to dopuszczalne napełnienie ze wzgl .bezpieczeństwa .
Niekoniecznie musi byc to wina zaworu a stacji mi raz w butle weszło o dwa litry wiecej niz pojemnosc butli.
Co ciekawe nie tylko ja miałem taka przygode z ta stacją....Przy paliwach ciekłych mozna sprawdzic dystrybutor np kupujac w kanister ,w przypadku lpg jak?

qwert160

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 lip 2012, 14:27
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra F Hatchback
Silnik: C16NZ
Województwo: lubelskie

#9

Nieprzeczytany post autor: qwert160 »

Panowie, pytanie z innej beczki. Jak to jest z tym automatycznym przełączeniem na benzynę gdy zabraknie gazu? To zależy od generacji, marki instalacji czy czegoś innego?

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Marki, bo i tak do 1.6 8V 75km nie zamontuja lpg 3 gen.U mnie np nie było automatycznego przełaczania na pb gdy zabrakło gazu a inst 2 gen zapewne jak Twoja tyle ze inna marka.

ODPOWIEDZ