16xep z LPG a usuniecie egr z komputera

porady i pomoce
jacekkk

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 21 lip 2014, 8:38
Imię: jacek
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z16XEP + LPG
Województwo: podlaskie

16xep z LPG a usuniecie egr z komputera

#1

Nieprzeczytany post autor: jacekkk »

czesc mam problem z szarpaniem, zaslepilem egr, cewka ok , silnik po remoncie wiec kanaliki egr tez poczyszczone itp, pojawil sie pomysl usuniecia egra z komputera po napisaniu maila do jednej z fimr sie tym zajmujacyh dostalem m odpowiedz: "Koszt 350zł ale jeżeli ma pan gaz to nic z tego bo gazownicy nie zrobią ustawienia mapy gazu."

czy ktos wie cos na ten temat?

fucker

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2014, 15:05
Auto: corsa a
Silnik: C12NZ
Województwo: opolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: fucker »

Przecież EGR, otwiera się tylko na biegu jałowym jak jest sprawny. Nie wiem jak jest w Oplu, ale zasada działania jest podobna.

Jeżeli zaślepienie EGR'u ne widzi ECU, to nie ma konieczności wyłączania go w sofcie. Chyba, ze wywala błąd, ze masy powietrza mu się nie zgadzają.

jacekkk

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 21 lip 2014, 8:38
Imię: jacek
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z16XEP + LPG
Województwo: podlaskie

#3

Nieprzeczytany post autor: jacekkk »

[External Link Removed for Guests]

"tak samo jak to ze jest zamkniety na biegu jalowym jak i podczas dosc dynamicznego przyspieszania. Dlatego dodajac ostrzej gazu przy ruszaniu macie OK."


wg tego jest zamkniety na jalowym,

szmydu

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2013, 20:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H 2005 Elegance
Silnik: Z14XEP + LPG
Województwo: podkarpackie

#4

Nieprzeczytany post autor: szmydu »

Dobrze napisali. Wyprogramowanie egr'a z komputera nie sprowadza się tylko do samego egr'a. Odcinany od komputera jest cały układ spalinowy robi się to wgrywając zmodyfikowane oprogramowanie do ecu. W efekcie silnik nie steruje dawką paliwa na podstawie danych z sondy lambda, tylko na podstawie na sztywno zapisanych danych komputerze. W takiej sytuacji silnik na benzynie będzie działał prawidłowo, natomiast na gazie może pooszarpywać. Spotkałem gaziarza który mówił, że tak samo na sztywno jak benzynę można też gaz ustawić, w starych silnikach tak się robiło, ale może się to odbić na szybszym zużywaniu się silnika przy tak działającej instalacji gazowej.

jacekkk

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 21 lip 2014, 8:38
Imię: jacek
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z16XEP + LPG
Województwo: podlaskie

#5

Nieprzeczytany post autor: jacekkk »

czyli na dobra sprawe odpiecie egra i sondy da to samo? ja wczoraj je poodpinalem i autko i nie szarpalo i bylo dynamiczniejsze ale oczywiscie posypaly sie bledy, na noc podpiolem sonde,egr zostawilem odpiety i dzis po odpalaniu od razu gasl, dopiero po podpieciu egra pracowal normalnie

ODPOWIEDZ