Błędne wskazania poziomu lpg z fabryczną instalacją

porady i pomoce
mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Błędne wskazania poziomu lpg z fabryczną instalacją

#21

Nieprzeczytany post autor: mbar »

dynamical pisze:Też mam taki problem. Licznik pokazuje co chce. Byłem już w dwóch warsztatach i za każdym razem bez żadnego porywającego efektu. Niby działało, ale po ponownym zatankowaniu dalej to samo. Na reklamacji nikt nie chciał mi tego przyjąć. POMOCY! zna ktoś może dobrego gazownika z okolica śląskiego?
dynamical pisze:Ja osobodobie uważam, że dobrym pomysłem jest montaż LPG tylko w autoryzowanych serwisach. Sam zleciłem to zadanie w tym miejscu: [External Link Removed for Guests] i nie żałuję, bo póki co samochód dobrze jeździ....
To co, w tym serwisietoyoty tacy nieogarnięci? Czy po prostu naganiasz, jak kilku innych "użytkowników"?
[External Link Removed for Guests]

Rescuer

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2015, 15:12
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J LPG
Silnik: A1.4NET
Województwo: małopolskie

#22

Nieprzeczytany post autor: Rescuer »

Czy ktoś próbował (ASO próbowało) regulacji wskaźnika na wielozaworze? Zwykle wystarczy przestawić zegar o jeden ząbek i pokazuje ok.

majestick

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 15 lip 2014, 19:24
Auto: AstraJ 1.4 ST LPG
Województwo: śląskie

#23

Nieprzeczytany post autor: majestick »

A wiesz może jak to zrobić ? Ja bym spróbował, ale nie chciałbym czegoś urwać albo zniszczyć, wczoraj zaglądałem do butli i jest wskaźnik założony, taki mały manometr ze wskaźnikiem i kabelkiem. Jak to można regulować ?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

z takim opisem to nie jestem w stanie okreslic czy to nie jest czasem szklana kula wrozki Gieni . opisz dokładnie wskaźnik lub najlepiej zrob zdjecie . we wskaźniku lpg nie ma zadnych zabkow . sa dwa rodzaje tzn wskaźniki rezerwy i wskaźniki pelnego napełnienia . te z kolei dziela się na wskaźniki oporowe i wskaźniki Hala . każdy z nich należy inaczej rozpatrywać i regulować .
wskazowke czujnika napedza magnesik na pływaku wielozaworu . wprowadzenie napięcia do wewnątrz butli to to samo co calowanie lwa w dupe -przyjemność żadna a ryzyko za......ste . !
ja robilem wskazanie lpg na wskaźniku pb i u mnie działa . nawet mi się zydek aswieci jak mam w butli gazu na ok 30km
jeszcze nie stanalem z powodu braku lpg .
tu masz jak cos takiego zrobić ale jeżeli masz problem z elekronika to lepiej to zlecic jakiemuś elektronikowi . [External Link Removed for Guests]
kol Thermawin zrobil podobnie ale czyta poziom na midzie . zrobil to w wersji z mikroprockiem
dorzucil temp silnika i pare innych
marpas 1954

biginkaso

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2016, 15:43
Auto: Astra J Cosmo HTB 5
Silnik: 1.4T (LPG)
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#25

Nieprzeczytany post autor: biginkaso »

Witam wszystkich! U mnie oczywiście podobny problem z tym wyjątkiem, że wskaźnik gazu raz pokazuje stan paliwa a innym razem albo rezerwę albo gdzieś w połowie się zatrzymuje. Generalnie ciężko zrozumieć o co tam chodzi i ile faktycznie go tam jest. Z serwisem dałem sobie już spokój, pojechałem więc do gazownika, który w butli wymienił mi jakieś lusterko. Niestety to nie to.....czy ktoś już uporał się z tym problemem?

Awatar użytkownika
simanpol

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2014, 9:37
Imię: Olek
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: pomorskie

#26

Nieprzeczytany post autor: simanpol »

Niestety chyba nikomu się nie udało.
U mnie w serwisie ustawili w końcu tak że wskaźnik zatrzymuje się w połowie rezerwy i robię jeszcze około 50 km.
Ale i tak jest lepiej niż było po odbiorze samochodu.
Widać Opel nie poradził sobie z problemem :(

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#27

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Problemem zawsze we wskazanikach LPG sa zawsze te same - prostacka konstrukcja wielozaworu i totalna niedokladnosc pomiaru za pomoca plywaka....

Awatar użytkownika
lezsek

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 lut 2017, 17:02
Imię: Leszek
Auto: Astra J ST LPGTEC
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#28

Nieprzeczytany post autor: lezsek »

qtom pisze:QR_BBPOST Jedź do ASO na wgranie programu OS nie pomoże.
Program dostał nową aktualizacje do 2.01.46
Kontynuacja tematu z innego wątku..

Byłem w ASO w sprawie "niedokładnych" wskazań poziomu lpg. W skrócie - zatankowany max - nie pokazuje 100%. Koniec paliwa - jeszcze jakieś 150km przejechane.

Zresetowali ustawienia podobno i ponoć sprawdzili że poziom gazu w zbiorniku jest taki jak pokazuje wyświetlacz - co do tego mam wątpliwości bo był zatankowany do pełna a nie było na wskaźniku 100%. Druga rzecz - odblokowane wskazania komputera przez OS dalej są. Czyżby nic nie zrobili a skasowali kasę? :cry: Jedyny plus to znaleźli obłamane mocowanie parownika chyba więc to pewnie wymienię żeby się nie urwało całkiem..

Muszę wyjeździć lpg i zobaczyć czy wskazania się poprawiły przy min/max. Jeśli nie to stwierdzili jeszcze że być może pływak jest uszkodzony i przy krańcowych położeniach zafałszowuje wskazania - wymianę (2 części plus robota) wycenili na ok.480zł. Pytanie czy jest sens coś z tym robić?
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#29

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Jaka masz butle ? ile wchodzi gazu ?

Awatar użytkownika
lezsek

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 lut 2017, 17:02
Imię: Leszek
Auto: Astra J ST LPGTEC
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#30

Nieprzeczytany post autor: lezsek »

Butla stako 47l. A ile wchodzi musiałbym zobaczyć na pierwszych dwóch paragonach po wymianie butli bo nie pamiętam dokładnie ale chyba nie weszło 37-38l tak jak powinno tylko coś koło 34.
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

ODPOWIEDZ