Błędne wskazania poziomu lpg z fabryczną instalacją

porady i pomoce
Awatar użytkownika
simanpol

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2014, 9:37
Imię: Olek
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: pomorskie

Błędne wskazania poziomu lpg z fabryczną instalacją

#1

Nieprzeczytany post autor: simanpol »

Witam
Jestem posiadaczem Astry J z fabryczną instalacją LPG. Niestety jej wadą jest błędne wskazanie poziomu LPG. Przy jednostajnej jeździe wskaźnik zejdzie na zero przez 300km a kolejne 100 jadę z wskaźnikiem na zero. Jeśli międzyczasie wyłączę silnik i uruchomię ponownie to wskazówka skoczy na prawidłowy poziom, ale ponownie spada zbyt szybko do zera. W serwisie byłem z tym już wielokrotnie. Wymienili zawór potem zegar, następnie kalibracja. Kolejny raz wymiana oprogramowania i wszystko na nic.
Jestem ciekawy czy ktoś jeszcze z forumowiczów ma z tym problem.
Ja dowiedziałem się że jest to wada fabryczna oprogramowania ale Opel jeszcze sobie z tym nie poradził i ciagle trwają nad tym prace.

meriva

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 22 lis 2014, 20:44
Auto: Meriva B
Silnik: 1.4 T NEL
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: meriva »

U mnie podobnie, choc mam chyba mniejsza butle,przejade 220km i wskazowka juz lezy na dole.Sadze ze w butli mam nadal ok 10l gazu- w miescie na jakies 100km jazdy.Wiesz najlepiej kupić nowy i dowidzenia. Moje aso sobie z drzwiami nie moglo poradzic ( regulacja) i trzeba nimi walic jak w ciezarowce- musze podjechac do innego. Mialem juz 2 wizyty w aso czekaja mnie jeszcze 2 napewno. Sadze ze po roku wyjdzie ok 10-ciu hehe

Awatar użytkownika
kurtion

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2014, 14:47
Imię: Kryspin
Auto: Astra J
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: kurtion »

U mnie ten sam problem 300 km przejechane, potem wskazówka jest już na 0 i identycznie przy ponownym uruchomieniu, trzeba pewnie czekać na nowe oprogramowanie.

Awatar użytkownika
simanpol

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2014, 9:37
Imię: Olek
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: simanpol »

Wysłałem e-maila do GM w Warszawie. Opisałem swoją sprawę i zapytałem kiedy zamierzają poradzić sobie z tym problemem. Dziś dostałem wiadomość zwrotną z prośbą o podanie nr. VIN oraz nr tel.
Widać że coś zaczęli działać:)
Poczekamy, zobaczymy co napiszą.

Awatar użytkownika
simanpol

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2014, 9:37
Imię: Olek
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: simanpol »

Niestety nic nie wskórałem :( Zadzwoniła do mnie pani z GM. Okazało się że dowiadywała się w moim serwisie jaki jest problem. Wiedziała dokładnie co robili w moim aucie i początkowo zaczęła tłumaczyć że wskaźnik od LPG nie jest tak dokładny jak od benzyny. Gdy jej dokładnie wyjaśniłem jak on się zachowuje to w końcu przyznała racje że to wina oprogramowania. Przyznała że fabryka cały czas pracuje nad tym ale nie określili terminu kiedy problem rozwiążą.
Obiecała że będą o mnie pamiętali i nawet jeśli minie gwarancja na pojazd, to oprogramowanie wymienią.
Szkoda tylko że nie mam tego na piśmie. Może dlatego nie odpisują na e-maile tylko dzwonią.
Zachęcam wszystkich co maja ten problem żeby napisali do GM. Adres jest na stronie Opla.
Jeśli będą mieli więcej takich zgłoszeń to jest nadzieja że coś ruszą w tej sprawie.

Awatar użytkownika
scoTT

Astro-maniak
Posty: 403
Rejestracja: 01 mar 2011, 11:40
Imię: Tadzik
Auto: Astra F hb 3D, F kombi, GSI c20ne
Silnik: x16xel, x16szr+gaz
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok i 20 km akalic
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: scoTT »

Umowa ustna tez jest wiążąca, szkoda że nie nagrałeś rozmowy ;)
"Opinia jest jak dupa, Watson"-powiedział Holmes. "Każdy ma własną..."
+ dodatkowo mój drugi grat Jedencztery w trakcie rozbierania, szpachlowania, malowania, składania viewtopic.php?f=100&t=830608

arti87

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:13
Auto: Astra IV
Silnik: A14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Bartoszyce/Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: arti87 »

Udało się komuś rozwiązać ten problem? Wiadomo kiedy pojawi się nowe oprogramowanie? ostatnio byłem w ASO i serwisanci rozkładali tylko ręce...

Awatar użytkownika
mleczko

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2015, 11:40
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTi 125 KM
Województwo: podkarpackie

#8

Nieprzeczytany post autor: mleczko »

Witam w moim aucie jest ten sam problem 300 km przejechane, potem wskazówka jest już na zero i identycznie przy ponownym uruchomieniu.

Awatar użytkownika
zgred80

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2015, 10:03
Auto: Astra J
Województwo: kujawsko-pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: zgred80 »

kurde...

mam to samo...

opisałem problem w innym dziale...

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
zgred80

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2015, 10:03
Auto: Astra J
Województwo: kujawsko-pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: zgred80 »

czyli co....

nikomu nie udało się tego naprawić...?

ODPOWIEDZ