Błędne wskazania poziomu lpg z fabryczną instalacją

porady i pomoce
czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

Błędne wskazania poziomu lpg z fabryczną instalacją

#31

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

lezsek pisze:QR_BBPOST Butla stako 47l. A ile wchodzi musiałbym zobaczyć na pierwszych dwóch paragonach po wymianie butli bo nie pamiętam dokładnie ale chyba nie weszło 37-38l tak jak powinno tylko coś koło 34.
No to wyglada na zle zalozony wielozawor do butli .... zagiety plywak lub pod skosem...

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#32

Nieprzeczytany post autor: qtom »

lezsek pisze:QR_BBPOST Druga rzecz - odblokowane wskazania komputera przez OS dalej są.
wgranie softu powinno wykasować wszystkie zmiany wprowadzone przez użytkownika i powinieneś otrzymać fabryczne ustawienia auta. inaczej mówiąc olali cię. też sie raz tak nadziałem ale następnym razem stałem obok i patrzyłem na ręce co prawda nie wiele się znam ale jeśli wpisał car-pass i coś sie ładowało to wiem ze coś programował. problem dotyczył corsy w styczniu było to na gwarancji wieć nie stresowałem sie ale gdybym zapłacił to by mnie kur.....zna złapała. może wgrali tylko soft do lpg to zegary nie były ruszane ale dziwne ze nie zaktualizował całego auta bo przecież to max 2 godziny pracy doświadczenie z corsą E
dlaczego wymieniałeś butlę? może faktycznie przy wymianie uszkodzili wielozawór tak jak mówi Piotr
Ostatnio zmieniony 15 mar 2017, 15:17 przez qtom, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
lezsek

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 lut 2017, 17:02
Imię: Leszek
Auto: Astra J ST LPGTEC
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#33

Nieprzeczytany post autor: lezsek »

Chcieli car-pass. Natomiast do ustawień fabrycznych nie wróciło, więc albo mnie wypchali albo zrobili coś inaczej?? Samo lpg tak jak piszesz jest to możliwe? No ja siedziałem tam niecałą godzinę.
czarnypiotrek pisze:QR_BBPOST No to wyglada na zle zalozony wielozawor do butli .... zagiety plywak lub pod skosem...
Czyli reklamacja do gazownika? Butla była zakładana nowa jakieś 2 tyg temu bo po sprowadzeniu z DE tamta nie miała homologacji.. Mimo że też stako. Ot takie uroki polskich przepisów :]
Ostatnio zmieniony 15 mar 2017, 15:22 przez lezsek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: qtom »

lezsek pisze:QR_BBPOST Samo lpg tak jak piszesz jest to możliwe?
każdy moduł oddzielnie programujesz nie ma tak zwanej paczki one click na całe auto jest z tym zabawa bo trzeba każdy osobno zatwierdzać. Jeśli tak robiłeś to prawie na 100% wina gazownika większość nawet nie ma pojęcia ze opel ma wskazania na zegarach
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
lezsek

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 lut 2017, 17:02
Imię: Leszek
Auto: Astra J ST LPGTEC
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#35

Nieprzeczytany post autor: lezsek »

No ja "mojemu" z 10x chyba mówiłem że wskazanie jest, ale może nie robił szef tylko jakiś pracownik. Ech. No nic, podjadę i będę rozmawiał "o so chozi".. A jeśli jest źle założony ten wielozawór to jest możliwe że uszkodzili pływak? Czy "wystarczy" rozebrać wszystko i złożyć jeszcze raz na nowo poprawnie?

No i czym to argumentować? Błędnymi wskazaniami czy tym że gazu nie wchodzi 80% pojemności nominalnej tylko ok. 70%?
Ostatnio zmieniony 15 mar 2017, 15:34 przez lezsek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#36

Nieprzeczytany post autor: melon »

U mnie też słabo z tymi wskazaniami. Full mi niby pokazuje ok, ale niski poziom dużo za wcześnie. Mówiłem o tym w ASO, ale babka coś marudziła, że ingerowałem w elektronikę (no tak bo zmieniałem zegary) i że nie mogą sie połączyć czy coś. Ale w sumie coś chyba zrobili, bo jak wracałem do domu to się wkurzyłem, bo znikł mi zasięg na paliwie alternatywnym i łączny. Ale na szczęście trafiłem na post kolegi qtom w wątku o opel scannerze i teraz przełączanie zasięgów jest przyciskiem "clear" a nie jak kiedyś pokrętłem. Czyli jakaś zmiana była. Co do wskazań nie widzę różnicy.

Awatar użytkownika
lezsek

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 lut 2017, 17:02
Imię: Leszek
Auto: Astra J ST LPGTEC
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#37

Nieprzeczytany post autor: lezsek »

Byłem u gazownika - coś podregulował przy wielozaworze i zamiast 34l weszło 37. Powinno pod 38 ale i tak jest lepiej niż było. Tankowanie do pełna to już prawie 100% na wskaźniku ale przy końcu dalej tragedia- miga że paliwa już mało a zrobiłem prawie 120km - zgodnie ze wskazaniem średnim i zatankować ilością LPG.. gdyby jeszcze był jakiś sposób zeby dioda sobie migała ale komputer pokładowy pokazywał normalnie wszystko to bym to zdzierżył..

ASO twierdzi że coś mogą tam wymienić za prawie 5 stówek ( nie zapamiętałem co..) ale znając życie nie dadzą mi gwarancji że to pomoże.
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

wskazanie lpg na wskazniku pb .zrobiłem samodzielnie w astrze f . jeszcze nie stanalem z braku lpg . rezerwa działa ustawiona na 30km . było trochę zachodu z dokladna kalibracja ale jest ok .
marpas 1954

Awatar użytkownika
lezsek

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 lut 2017, 17:02
Imię: Leszek
Auto: Astra J ST LPGTEC
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#39

Nieprzeczytany post autor: lezsek »

Czytałem ten temat i troche zazdroszczę. Ale ja mam fabryczna instalacje i wskazanie jest na tym samym zegarze co pb i komputer przypuszczam że też dane stamtąd bierze..
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

Awatar użytkownika
MarekCh39

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2016, 22:17
Imię: Marek
Auto: Opel Astra J
Województwo: łódzkie

#40

Nieprzeczytany post autor: MarekCh39 »

A czy Wam pokazuje poza wskazówką kontrolka rezerwę LPG czy w przypadki LPG nie zaświeca się ??
U mnie na Pb na rezerwie świeci, na LPG nie, a wskazania jw, rezerwa i kupa km do przejechania.

ODPOWIEDZ