Problem z instalacją brc

porady i pomoce
lebosz

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2014, 20:04
Auto: Astra H
Silnik: 1.6 105 KM
Województwo: zachodniopomorskie

Problem z instalacją brc

#1

Nieprzeczytany post autor: lebosz »

Witam. Do dwóch miesięcy jeżdżę astra h z instalacją gazowa brc. Wczoraj pierwszy raz zdarzyło się ze włączyła mi się rezerwa benzyny ale nie przejęłem się tym bo miałem jeszcze połowę butli gazowej i wyruszyłem w trasę. Po paru minutach okazało się że auto nie przełącza się na gaz (pomimo że pala się kontrolki zielone) i benzyny ubywa wiec pojechałem na stacje i zatankowalem benzyne po czym bez problemow przelaczylo sie na gaz.

Czy mała ilość benzyny ma wpływ na przełączanie się gazu?

Awatar użytkownika
Darroo

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 26 kwie 2013, 12:52
Imię: Darek
Auto: Renault Megane IV Grand Coupe
Silnik: 1.3 TCE
Rocznik: 2018
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#2

Nieprzeczytany post autor: Darroo »

Ilość benzyny w baku nie ma żadnego wpływu na przełączanie się instalacji na pracę na LPG.
Ale bardzo ważne jest, żeby użytkując samochód z instalacją LPG utrzymywać w baku ilość benzyny w okolicy połowy. W AH pompa paliwa zamontowana jest w baku i smarowana benzyną (pracuje również podczas jazdy na LPG). Kiedy w baku jest mało benzyny pompa nie jest odpowiednio smarowana i może dojść do jej zatarcia.
Skąd masz pewność, że kiedy kontrolki na centralce LPG świeciły się prawidłowo, to jechałeś na noPb? Może tylko tak Ci się wydawało, zwłaszcza że po następnym uruchomieniu silnika po zatankowaniu piszesz, że się przełączył na LPG.

lebosz

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2014, 20:04
Auto: Astra H
Silnik: 1.6 105 KM
Województwo: zachodniopomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: lebosz »

Wiem to bo na wyświetlaczu komputera pokazało że benzyny ubywa (chociaż tym się nie sugeruje bo wiem ze nie jest dokładny) ale na zegarze tez ubywalo mimo zielonej diodzie na kontrolce.
Zle wczesniej napisalem ze przelaczylo na gaz bo wg. kontrolki cały czas było na gazie. Powinienem napisać ze po tankowaniu przestało ubywac benzyny.

Grzechu

Przedstawiciel Regionu
Posty: 410
Rejestracja: 06 gru 2013, 2:25
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra G Kaczuszka
Silnik: Y22DTR
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Brzydgoszcz i okolice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Grzechu »

Ja miałem problem z BRC taki że auto paliło mi i benzynę i gaz jednocześnie.
Okazało się że gazownik dał dupy i źlle podłączył jeden wtrysk gazu i auto chodziło mi 3 gary na gaz a 1 na benzynie :D
Ale jest już ogarnięty i jest git :)
Kaczuszka :arrow: Opel Astra G Caravan" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
pyy69

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2016, 0:38
Auto: astra g
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: pyy69 »

podepne sie pod temat brc
otoz mam w kabinie okrągły mały wskażnik brc który posiada na około diody. górna gdy jest czerwona to pb, gdy zielona to lpg - to wiadomo. a czy mozecie powiedziec co oznacza gdy ostatnia zielona dioda poziomu gazu swieci sie na zielono i mruga ??? wydaje mi sie ze auto jedzie normalnie na gazie nie na benzynie , ale czy to wskaznik resztki gazu czy jak ?
z gory dzieki za pomoc

Sterydziak

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:49
Imię: ŁUKASZ
Auto: Astra j
Silnik: 1.4 t NET
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Sterydziak »

Niektóre astry potrzebują emulator poziomu benzyny. Tzn. pomimo jazdy na gazie pokazują że paliwo też jest zużywane, a faktycznie tak nie jest.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

pyy69, wiesz, to jest totalne lenistwo.
Wpisałem BRC w Google i wszystkie wiadomości są podane.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

paablo

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 02 sty 2018, 18:02
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: kujawsko-pomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: paablo »

brc-tylko-dla-orlow_awc.blogi-59830-1.jpg
W przełączniku masz 5 diod. Dioda na samej górze, to wskaźnik zasilania benzyna - LPG. Jak świeci się na zielono to samochód jest zasilany LPG, jeżeli na czerwono to masz włączone tylko zasilanie benzyną. Jeżeli miga na zielono to czeka, aż silnik osiągnie parametry pozwalające na przejście na LPG.

Przełączenie LPG/benzyna polega na naciśnięciu przycisku "brc" na środku przełącznika.

4 diody na spodzie to wskaźnik poziomu gazu w zbiorniku. Jeżeli świeci się tylko jedna i miga, to oznacza to rezerwę. Inna kwestia to wyregulowanie ich poziomu (kiedy która ma się świecić).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bobryk

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 25 lut 2009, 22:58
Auto: Astra H
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: bobryk »

U mnie też tak jest.
Wygląda na to, że do momentu zapalenia się rezerwy stan paliwa w baku jest określany na podstawie położenia pływaka a później to chyba komputer oblicza sobie na podstawie bieżącego zużycia. Także jeśli masz pewność, że jedziesz na gazie to nie masz się czym przejmować nawet jak Ci wskazówka spadnie zera. A benzynę i tak trzeba przy najbliższej okazji uzupełnić (z opisanych już w tym wątku względów).

paablo

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 02 sty 2018, 18:02
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: kujawsko-pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: paablo »

Mogą być dwie przyczyny:
1. Gazownik zastosował tzw. dotrysk paliwa, czyli oprócz gazu spala również benzynę.
2. Jak napisali koledzy, potrzebny jest emulator paliwa. W niektórych samochodach poziom paliwa jest liczony na podstawie otwarcia czasu wtrysku w komputerze. Jest on resetowany przy ponownym uruchomieniu silnika, albo co któreś odpalenie. Nie wiem jak w Oplu, ale swego czasu w renault miałem tak, że w baku musiało być powyżej 1/4 zbiornika, żeby jednak się resetował sam. Więc tutaj może jest podobnie, skoro po dotankowaniu nie ubywało.

ODPOWIEDZ