wtryski Reg Fast

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Gazowany

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 03 maja 2014, 10:29
Imię: Łukasz
Auto: ASTRA F hatchback
Silnik: X16XEL 1.6 16V LPG
Województwo: małopolskie

wtryski Reg Fast

#1

Nieprzeczytany post autor: Gazowany »

Witam, wczoraj odebrałem auto od gazownika, wymiana wtrysków z valteków na reg fast. Auto chodziło równo, zrobiłem gdzieś 15/20 km na lpg. Dzisiaj odpaliłem bo chciałem zobaczyć ile muszę czekać żeby się przełączył na lpg ( wyszło 5/6 min na jałowym biegu ). Po przełączeniu zaczeły strasznie głośno stukać, wczoraj jak wjechałem do garażu to wszystko było elegancko, dzisiaj rano już stukanie, czym to może być spowodowane?


Dodam że zrobiłem teraz pare km na lpg i wróciło do normy, czy te wtryski tak pukają jak są zimne ?

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#2

Nieprzeczytany post autor: certino »

Witam

Miałem je w poprzednim aucie i taka ich uroda. Klepały jak złe ale problemów żadnych nie było z nimi.

Awatar użytkownika
Gazowany

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 03 maja 2014, 10:29
Imię: Łukasz
Auto: ASTRA F hatchback
Silnik: X16XEL 1.6 16V LPG
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Gazowany »

one są nowe ich przebieg aktualny to gdzieś 30km, więc coś dziwnego, może podjade do tego gazownika kiedy po drodze

Awatar użytkownika
Darroo

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 26 kwie 2013, 12:52
Imię: Darek
Auto: Renault Megane IV Grand Coupe
Silnik: 1.3 TCE
Rocznik: 2018
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#4

Nieprzeczytany post autor: Darroo »

A czy kiedy czekałeś w garażu aż przełączy Ci się silnik na zasilanie LPG, to miałeś otwartą maskę? Pytam, ponieważ przy głośnych wtryskiwaczach jest bardzo duża różnica w głośności "klepania" pomiędzy zamkniętą a otwartą maską. Może po prostu dzień wcześniej przy zamkniętej masce kiedy wjechałeś do garażu to po prostu nie zwróciłeś na to uwagi.
Taki już urok różnych wtryskiwaczy gazowych (jedne są głośniejsze a drugie bardziej ciche). Miałem w poprzednim samochodzie zamontowane Medy i te dopiero klepały jak szalone. Ale byłem tego świadomy montując je, ponieważ to bardzo dobre i wydajne wtryskiwacze.
Jeżeli wszystko pracuje prawidłowo, to ja bym się tą głośną pracą nie przejmował.

Awatar użytkownika
Gazowany

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 03 maja 2014, 10:29
Imię: Łukasz
Auto: ASTRA F hatchback
Silnik: X16XEL 1.6 16V LPG
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Gazowany »

wtryski klepią jak przełączy się na lpg, po jakimś czasie to ustaje ( może się muszą nagrzać ? ) tak sprawdzałem na zamkniętej masce i na otwartej, na zamkniętej masce jest strasznie głośno a co dopiero przy otwartej :) W wolnym czasie podrzucę może viedo

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Tak jak kolega wcześniej pisał tak już uroda Regfastów,że klepią jak głupie i to co piszesz też jest faktem,że jak się nagrzeją to są cichsze z tego co wiem to ich plastikowe obudowy są po części temu winne.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Gazowany

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 03 maja 2014, 10:29
Imię: Łukasz
Auto: ASTRA F hatchback
Silnik: X16XEL 1.6 16V LPG
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Gazowany »

aha, czyli nie ma się czym martwić, dzięki za odpowiedzi :)

ODPOWIEDZ