Jaka instalacja będzie najbardziej opłacalna do Astry

porady i pomoce
Yeronim

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2015, 10:46
Imię: Jan
Auto: Astra z 2011
Silnik: 1,6
Województwo: mazowieckie

Re: Jaka instalacja będzie najbardziej opłacalna do Astry

#31

Nieprzeczytany post autor: Yeronim »

mag3333 pisze:zmien kalkulator bo cos kijowo liczy, 3 miesiace po 900km 13 litrow na 100 to nijak 1500zl nie wyjdzie
To jest kalkulator ze strony gazeo . . . Trzeba do nich napisać, że mają błąd.

EDIT:
Re:
spioch pisze:Ale z czego się bierze 13l pb! Bardzo ciekawe...
Tak wstawiłem. To nie była celowa pomyłka.

EDIT:
Astrid pisze:silnik 2.0t kombi 170km, instalcja stag:
duze miasto, krotkie odcinki > 12L beny 15L lpg
trasa 110-140 > 9-10L beny i 12LPG
trasa 140-200 > od 16L lpg w górę ObrazekObrazekObrazek

tankowanie za 70 ziko do pełna super, tylko butla to ból dupy i tankowanie co niecale 300km jest słabe... no ale cos za cos
Zawsze można zastanowić się nad czymś większym ale z tego co wiem to nie ma się potem bagażnika.

EDIT:
Re:
mag3333 pisze:Ja mam butle 55l. Wchodzi mi 48l. I jezdze kolo 360km na butli :) wiec jest cacy :)

Zawsze te siedem litrów znika ;/ To tak samo jak z pamięcią w telefonach.
Chcę kupić sobie telefon, teraz mam iphona 4 32gb. No pamięć jest wielka, a tu w innym widzę coś takiego 8gb pamięci ale ! 3 gb dla użytkownika . . . oczywiście możliwość rozbudowy o 128. Powiedzcie mi gdzie tu jest sprawiedliwość !?

Awatar użytkownika
Ziela

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 kwie 2015, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie

#32

Nieprzeczytany post autor: Ziela »

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj. Myślę o założeniu do mojej astry f sekwencji, silnik 1.4 16v (kod silnika o ile dobrze pamiętam X 14 XE) i tu moje pytanie co sądzicie o tym pomyśle? Oczywiście będzie zakładał dobry i polecony gazownik. Asterka nigdy gazu nie wąchała, silnik w dobrym stanie(nie ma objawów, że jest inaczej), na budziku ma nabite ponad 240 tys. km. Ma ktoś taki silnik na gazie i mógłby podzielić się wrażeniami? Słyszałem, że może to negatywnie wpłynąć na silnik i mam lekkie obawy dlatego proszę o Wasze opinie.Wiem, że gdzieś na forum było coś o tym ale nie mogłem teraz tego znaleźć.
Redukcja, dwa biegi i nie ma kolegi ;)

Yeronim

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2015, 10:46
Imię: Jan
Auto: Astra z 2011
Silnik: 1,6
Województwo: mazowieckie

#33

Nieprzeczytany post autor: Yeronim »

Tu masz kilka silników z wsadzonymi instalacjiami [External Link Removed for Guests]
Osobiście doradził bym tobie coś z seri brc ale możesz także poalkomić się na staga. Obie firmy są świetne jedna, czyli brc ma produkty do większości silników i jest neizawodna. Stag to dobra Polska firma, może nie tak rozwinięta jak brc. Pomimo tego jej produkowane sterowniki zaczynają podbijać nie tylko nasz rynek. Ja osobiście mogę polecić brc, kilka samochodów z brc mam przyjemność użytkować. 240 tys to jeszcze do zamknięcia licznika trochę brakuje. A czy gaz może zniszczyć silnik . . . To już leć na forum lpg albo lpg polska. Tam też cię wszyscy wysmieją, nio ale wiesz gaziarze co oni tam wiedzą. Moim zdaniem sprawdź kondycję swojego silnika, uszczelkę i pierścienie. Spokojnie dasz rdaę zrobić te 240 po raz kolejny. Jak bedzie dbał o samochodzik. Najważniejsze to regularne regulację :) :ugeek: wymiana wtryskiwaczy, czyszczenie reduktora + filtry + lubra jak będziesz miał, no i ludzie zapominają o urzytkowaniu tylko dobrego gazu. Na takim lekko lipnym mozna się przejechać. :lol: :lol: Czy o czymś zapomiałem ? Chyba nie 1 szanuj instalację to 2 będzie działać przez kilka lat 3 nei szanuj nie korzystaj z mechanika to 4 będziesz miał skarbonkę. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Ziela

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 kwie 2015, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie

#34

Nieprzeczytany post autor: Ziela »

Kwestia tego czy Stag czy BRC jest jeszcze otwarta... a , co do regulacji to po założeniu mam u niego regulację bez większych kosztów więc myślę, że z tym nie będę miał problemów :) Dobry gaz to wiadomo, nawet najlepszy jest tańszy niż Pb :)
Redukcja, dwa biegi i nie ma kolegi ;)

Awatar użytkownika
Nati712

Astro-maniak
Posty: 224
Rejestracja: 31 maja 2015, 22:53
Imię: Natalia
Auto: Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: klodzko DKL
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: Nati712 »

Witajcie od miesiaca jestem posiadaczka astry z sulnikiem 1,6 8V (x16szR) 75 km jedno punktowy wtrysk, chciala bym zalozyc do niej lpg i chcialam zapytac czy ktos orientuje sie ile kosztuje taka instalacja i jakie jest spalanie..... slyszalam ze te astry bardzo dobrze gaz przyjmuja

esper

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2015, 17:52
Auto: Astra G
Silnik: 1.6
Województwo: lubelskie

#36

Nieprzeczytany post autor: esper »

Nati712 silnik na pewno dobrze przyjmie gaz pod warunkiem, że instalacja lpg będzie dobrze zamontowana Spalanie przy poprawnej regulacji i strojeniu to ok 20% więcej niż na benzynie (czasem mniej czasem ciut więcej, zależy od warunków, stylu jazdy itp.) Jeśli chodzi o instalację to mogę Ci polecić jak ktoś wyżej BRC, bo sam na takiej jeżdżę i nie mam żadnych problemów. Cena będzie pewnie uzależniona od tego jaka konkretnie instalacja, kto będzie montował. Tak średnio licząc powinnaś się zmieścić do 3 tys.

FragMaster

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2015, 9:28
Auto: Szukam
Województwo: mazowieckie

#37

Nieprzeczytany post autor: FragMaster »

Podstawa to znaleźć dobry zakład, który zdejmuje kolektor w czasie zakładania instalacji i który robi regulację w czasie jazdy. W aucie ojca jest Stag+wtryski Hana+reduktor Alaska i od 70 tys. km zero problemów, więc polecam ten zestaw.

Awatar użytkownika
lukasz23

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2015, 18:49
Auto: Astra IV
Województwo: śląskie

#38

Nieprzeczytany post autor: lukasz23 »

Witam, Jestem posiadaczem Opla Astry IV Hatchback , RM:2013,typ silnika A16XER,poj. 1598 cm3,moc silnika 85[kW]. Ze względu na codzienne wykonywane trasy do pracy chciałbym do auta zamontować instalacje LPG.Z informacji uzyskanych ASO zabraniają montażu instalacji LPG do tych modeli ze wzg. m.in uszkodzenia gniazd głowic.
Pytania mam następujące:
1. Czy ktoś zakładał instalacje LPG do tego modelu auta? Jeżeli tak, to jak się sprawuje!!?
2. Poszukuje bardzo dobrą instalacje LPG(producent ,typ) którą polecilibyście do przedmiotowej Astry IV ?

Proszę o pomoc!!!!
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ