Astra III 2.0 200km a instalacja LPG.

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Dawid97

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2015, 19:03
Imię: Dawid
Auto: Astra H
Województwo: kujawsko-pomorskie

Astra III 2.0 200km a instalacja LPG.

#1

Nieprzeczytany post autor: Dawid97 »

Witam.
Chciałbym dowiedzieć się jak działa instalacja LPG do takiej Astry. Co trzeba tam wsadzić aby sprawnie działało i gdzie to zrobić(jakie koszta). Najlepiej w Kujawsko-Pomorskim.

Posty takie już były ale dość dawno i chciałbym wiedzieć jak to wszystko wygląda teraz.

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Darroo

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 26 kwie 2013, 12:52
Imię: Darek
Auto: Renault Megane IV Grand Coupe
Silnik: 1.3 TCE
Rocznik: 2018
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#3

Nieprzeczytany post autor: Darroo »

Ja instalację LPG w swoim samochodzie montowałem w Koszalinie w firmie Neptun - Elpigaz. Nie jest to może woj. pomorskie ale czasem warto przejechać nawet kilkaset kilometrów do dobrego warsztatu, żeby później cieszyć się z oszczędności a nie co chwilę jeździć na poprawki.
Jak najbardziej polecam tą firmę. Na instalacji w ciągu roku zrobiłem 20kkm i wszystko działa tak jak powinno... a mam pedantyczne podejście do swojego samochodu i potrafię znaleźć tzw. "dziurę w całym" :-)

Awatar użytkownika
norbi82

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 kwie 2014, 3:23
Auto: AH Kombi
Silnik: Z20LER
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: norbi82 »

Polecam forum LPG tam wszystkiego się dowiesz.
Osobiście polecam dobre graty i przedewszystkim kumatą osobę co by to wszystko ogarnęła. Osobiście posiadam ster. Tech 224, barracudy 130nl, reduktor Kme Gold, butlę 630/200 ale zobacz czy nie włożysz 630/225, faro włóż 8mm.

Awatar użytkownika
Larrys

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2015, 14:06
Auto: Astra H
Silnik: 2.0 OPC
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: Larrys »

Dawid97 pisze:Witam.
Chciałbym dowiedzieć się jak działa instalacja LPG do takiej Astry. Co trzeba tam wsadzić aby sprawnie działało i gdzie to zrobić(jakie koszta). Najlepiej w Kujawsko-Pomorskim.

Posty takie już były ale dość dawno i chciałbym wiedzieć jak to wszystko wygląda teraz.
Witaj kolego koszty zależą od warsztatu i rodzaju instalacji. Popatrz tutaj: lpg-brc.pl/index3_wojewodztwo.php?name=kujawsko-pomorskie1, Pozdrawiam.

bartekbugatti

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 23 paź 2015, 14:21
Imię: Bartek
Auto: poszukuje
Województwo: podkarpackie

#6

Nieprzeczytany post autor: bartekbugatti »

a jak lpg znosi z20let
w astra g?

pietmar

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 paź 2014, 15:23
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WZ

#7

Nieprzeczytany post autor: pietmar »

Ja w moim Z20LEL mam instalację STAG300 z wtryskami Barracudy i reduktorem do 250KM. Nie pamiętam nazwy i reszty gratów, ale wiem że lepiej dać większy reduktor jak ma się dużą moc. Instalację mam niecały rok i jestem bardzo zadowolony. W trasie pali mi około 10l/100km gazu przy normalnej jeździe 100-130km/h + wyprzedzania. W mieście jest gorzej, gdyż potrafi spalić nawet 17l/100km, ale robię krótkie odcinki i mam trochę ciężką nogę ;) Mi gazownik ustawił dodatkowe dawkowanie benzyny podczas jazdy na gazie - powyżej 2500 rpm co któryś cykl wtrysku gazu mam wtrysk benzyny - to taki dodatek zamiast lubryfikatora :) Ogólnie polecam nawet do takich silników, szybko się zwraca koszt instalacji, ale trzeba znaleźć dobrego gazownika. Ja polecam Pana Tomka z Celestynowa, jakby ktoś szukał w okolicach Warszawy.

Awatar użytkownika
Darroo

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 26 kwie 2013, 12:52
Imię: Darek
Auto: Renault Megane IV Grand Coupe
Silnik: 1.3 TCE
Rocznik: 2018
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#8

Nieprzeczytany post autor: Darroo »

Trzeba pamiętać o jednym w przypadku tego silnika - pętlące wtryskiwacze benzynowe. Każdy Z20LER pętli tylko pytanie w jakim zakresie obrotów i pod jakim obciążeniem. To już tak naprawdę zależy od "zużycia silnika".
Dobry gazownik w przypadku tego silnika to podstawa. Przy regulacji weźmie pod uwagę pętlenie wtrysków benzynowych i odpowiednio to ustawi. Oczywiście podstawa podczas regulacji to sonda szerokopasmowa w wydech i dopiero wtedy zaczynamy strojenie. Bez niej to strojenie instalacji LPG w OL, to jak wróżenie z fusów w przypadku silników turbo.

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Podepnę się pod temat. Darroo - co oznacza to pętlenie wtryskiwaczy ?
I pytanie - silnik Z20LER, wymieniona sonda lambda, cewka, świece, emulator ( instalacja Prins). Przy cut-offie stęka jakby się silnik na chwile zatrzymał. Szarpie. Wkurza mnie niemiłosiernie. Aha, LPG-tech walczy ale nie może zwalczyć. Ktoś miał podobny objaw i cos poradził ? Podpowiedzcie proszę. Przekazałem mechanikowi żeby podciągnął parametr odpowiedzialny za dorzucenie gazu przy zdjęciu nogi ale nie bardzo pomogło. Czuje nawet jak jeżdżę z tempomatem ze przy zmianach obciążenia szarpie. Na wolnych tez jakby wypadały zapłony. Mechanik zasugerował czyszczenie jakaś ostra chemia ( tankują 20 l gazu z dodatkiem i wyjeździć to, potem dwa zbiorniki i na regulacje). Co sądzicie ?

Pozdrawiam

Kijas

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4838
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Ile przejechala ta instalacja ? Co sie dziej z cisnieniem przy cut-off ?

ODPOWIEDZ