Jakie LPG do Astry J 1.4 100KM

porady i pomoce
Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

Jakie LPG do Astry J 1.4 100KM

#11

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Dokładnie Dawid75 ja to sprawdzałem jak rozglądałem się za instalacją,i w instalacjach które głównie montują gazownicy to właśnie tak to wygląda.Wiec warto zapytać o ceny tych części w danej instalacji.

dj_adamus

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:54
Imię: Adam
Auto: Astra J SportTourier
Silnik: A14XER+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów CITY
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: dj_adamus »

Gazownik liczy sobie 2900zł za instalację KME. Nie wiem na razie jakie dokładnie podzespoły użyje, ale myślę że jako sprawdzony zakład (GZW Zbrosławice) to po kosztach dziadostwa nie zrobią.
Bardziej mnie ciekawi też opinie użytkowników A14XER jak ten silnik sobie radzi na gazie. Na benzynie moje odczucie nie jest najgorsze - wiadomo, że brak jest mocy, ale nie jestem rajdowcem i nie jeżdżę w trasy dalekie co dzień aby musieć przyciskać go strasznie.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Troszkę sobie liczy za to KME. Co do jazdy na gazie przy dobrze zestrojonej instalacji nie powinieneś czuć różnicy czy to PB czy LPG, mocy nie doda na pewno :twisted:
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Sporo, za 2500zł można założyć dobrą instalację do takiego samochodu. 2 900zł to już strefa dla instalacji BRC tak naprawdę. Niedawno dobry znajomy montował instalację do Hondy CR-V 2013r. 2.0 155KM. Za naprawdę dobrą instalację STAGa u mojego sprawdzonego człowieka zapłacił równe 3000zł z wlewem pod klapką. Montaż trwał 2 dni, więc czasu też musiał troszkę poświęcić.

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

według mnie za kme to nie jest jakaś kosmiczna cena(chociaż nie najniższa), jeśli montaż będzie porządnie zrobiony.Pewnie,że da się taniej, ale z drugiej strony kme,że tak powiem dobre bo polskie i zero problemów z późniejszym serwisem. Rozumiem,że kme elektronika i reduktor, a wtryski jakieś porządnie dobrane ? KME ma chyba jednak lepszą opinię wśród monterów niż stag.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

marek chyba żartujesz z tą opinią o KME :?: :P ,porządny montaż nie usprawiedliwia takiej ceny i co rozumiesz pod pojęciem porządny :roll: :?: , Postautor: dawid75 » 20 gru 2015, o 19:09

Ja mam Zenit Pro OBD, reduktor KME TUR i wtryski HERKULES, zero problemów i błędów, wtryski szybkością i precyzją dawki porównywalne do HANA, koszt instalki 2500-2600.
Wcześniej w AG z tym samym motorem miałem KME Diego, reduktor KME Silver i "elektrozawory" Valtek bo wtryskami nazwać ich nie można, i powiem tak sterownik bez OBD nie dawał rady ze składem mieszanki, Valtek porażka lał nie wtryskiwał, jedynie reduktor spisywał się dzielnie.
Dodam jeszcze że przewody termoplastyczne Faro i wlew pod klapką, czas instalacji 7:00 start, 15:30 odbiór po zestrojeniu drogowym.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

dawid75, Jeśli chodzi o opinie o KME dobra, przegiąłem i mnie pokarało bo mi mapsensor siada ;) Dwóch instalatorów, których znam zazwyczaj montują LPGTech i Agis elektronikę, pod pojęciem porządny montaż rozumiem zdjęcie kolektora do montażu i umieszczenie wtrysków w takim położeniu,żeby nie było problemów z późniejszym ustawieniem odpowiedniej mieszanki i zamontowanie reduktora i innych elementów tak żeby nie było problemów z późniejszym serwisem auta oraz nie zepsucie niczego przy okazji montażu LPG. A poza tym cena pewnie też mocno się różni w zależności od regionu kraju, ale fakt do 1.4 dobrą instalkę da się pewnie taniej ogarnąć niż 3000 bez 100zł :) instalatorem nie jestem więc to co mówię wiem tylko z doświadczenia swojego.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Hahahh kara :twisted: :P , u mnie było to samo tylko że zintegrowany z czujnikiem temperatury(padł czujnik temperatury) koszt ok 180 zł wtedy :shock: , założyłem inny za chyba 10 zł i było ok, mój był bez wsparcia OBD, później wypuścili takie "ustrojstwo/moduł" dołączany do OBD za chyba 200 zł, trochę było lepiej ale nie wiele, problem ze składem mieszanki za bogato/za ubogo, no i "elektrozawory" Waldemary - porażka, jedynie reduktor ok :lol: - ironia KME :roll: 8-), co do ceny to i owszem, pytanie jakie auto ? - odpowiedź Astra J kombi, - gazownik , ma chłop kasę to go skroimy :twisted: :D
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

dj_adamus

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:54
Imię: Adam
Auto: Astra J SportTourier
Silnik: A14XER+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów CITY
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: dj_adamus »

Z tego co oglądałem to akurat ten gazownik tu w okolicy Chorzowa ma dobrą opinie. Muszę jeszcze podzwonić i popytać gdzieś indziej, ale chyba wolałbym dać te 2900 zł byle nie mieć później problemów. GZW daje gwarancję też fajną - na 3 lata lub 100kkm, a wydaje mi się że to też jest ważne.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

3 lata na co ? Całą instalację czy sterownik ? Ja mam 2 lata na całość + 5 na sterownik
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

ODPOWIEDZ