Montaż LPG - Astra H 1.8 125KM

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Montaż LPG - Astra H 1.8 125KM

#561

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dla porównania,może ktoś wrzuci fotki świec ze swojego LPG ?
Moje tak wyglądały po przebiegu ok. 21400 km w tym LPG 19100 km(NGK ZFR-5F-11). Miały przerwę 1.3 mm.

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#562

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Hej fotek nie mam ale moje świeczki na lpg tak samo wyglądają i w astrze i w merivie, auta raczej nie mają za ubogiej mieszanki żadne błędy nie wyskakują(auta strojone przy dynamicznej jeździe więc chyba bardziej na bogato by było niż ubogo ? ). Ostatnio zmieniłem świece na oryginalne GM zobaczymy co będzie bo NGK takie same jak u Ciebie po około 17 000 km miały też już lekko większe przerwy niż seryjne GM
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 9:35 przez marek87mat, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#563

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Niestety nie mam szczelinomierza, musial bym do kumpla podjechac.Nie mniej wszystkie świece wygladaly tak samo.Wg. mnie w porownaniu do nowych wygladaja podobnie jesli chodzi o przerwe.Zadnych check engine nie mialem auto jezdzi normalnie.A przebieg na tych swiecach 17 tys. Z czego ok 2 tysie na PB ,reszta po założeniu LPG.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#564

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Przeszylam foto swiecy po 100tys na gazie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#565

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Piotrek - a jaka przerwa między elektrodami ? Trochę usmolona ta świeca.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#566

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

NIezmierzona. Srodkowa elektroda juz zaczela sie robic w trojkat.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#567

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Przejechałem prawie 30 tys km na LPG,a wakacje przede mną :) .Apka PISTON pokazała wypadanie zapłonów na 1 cylindrze...i auto straciło moc.Po przełączeniu na benzynę spalanie i moc normalne,bez wypadania zapłonów. Świece niemal nowe (przebieg < 2000 km) wymienione po NGK z przebiegiem ok. 7 tys km(wypadanie zapłonów na 4 cylindrze)na oryginalne GM.Na parkingu pod domem,po odpaleniu auta zaświecił Check .Zawróciłem po kilkuset metrach i silnik zgasiłem.Ponownie nie zagadał,kręcił sam rozrusznik.Po przełączeniu na benzynę było OK. Skasowałem błąd P0301.Na benzynie przejechałem kolejny dzień i zatankowałem gaz do pełnego zbiornika.Silnik po przełączeniu na LPG pracował normalnie.Następnego dnia byłem u gazownika i profilaktycznie wymieniłem:
- filtr fazy ciekłej,przebieg 28 860 km
- filtr fazy lotnej,przebieg 9 500 km
Gazownik orzekł,że filtr fazy ciekłej był w dobrym stanie.Filtr fazy lotnej muszę rozpiłować,aby ocenić jego stan.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2018, 12:11 przez Automat, łącznie zmieniany 3 razy.

Usunięty użytkownik 857091

#568

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Automat , ja miałem wypadanie u mnie pomogło wymiana listwy WN. Druga sprawa ostatnio miałem ubogą mieszankę na LPG podejrzewam plecionkę na wydechu mam naderwana lecz nie widać przedmuchu, sondy ładnie oscylują . Ale zmieniłem stację BP- na Orlena i błąd sam się skasował , ot taka ciekawostka

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#569

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

robertsosna pisze:QR_BBPOST Ale zmieniłem stację BP- na Orlena i błąd sam się skasował , ot taka ciekawostka
niestety każde paliwo na każdej stacji u nas się różni, co ciekawe kiedyś miałem dostęp do ON prosto z magazynu z którego jeździ paliwo na wszystkie stacje cysternami shell.bp,orlen,lotos co tam sobie wymarzysz jakby to powiedzieć, w życiu nie miałem lepszego paliwa. Auto paliło śmieszne ilości i fajnie jeździło przepaść typu paliwo ze stacji max-960 km na baku- paliwo z naftobazy w tych samych warunkach nawet czasem nawet ponad 1200km. A z LPG jak kiedyś zalałem jakiś lipny na stacji lukoil to myślałem,że mi silnik umiera- po zmianie stacji wszystko git.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2018, 10:27 przez marek87mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#570

Nieprzeczytany post autor: Automat »

robertsosna pisze:QR_BBPOST Automat , ja miałem wypadanie u mnie pomogło wymiana listwy WN. Druga sprawa ostatnio miałem ubogą mieszankę na LPG podejrzewam plecionkę na wydechu mam naderwana lecz nie widać przedmuchu,
Wypadania zapłonu trafiały mi się kilkakroć(w starej Jeta 2 przez ponad 150 tys. km na LPG od wymiany świec do wymiany NIC mi nie wypadało ;) ) na dystansie niecałych 30 tys km.Na dzisiaj za mało danych aby obciążyć listwę WN,ale i to biorę pod uwagę.Chwilowo niedogodności bardziej do zniesienia aniżeli teściowa :D .Po wymianach filtrów obu faz(ciekła i gazowa) aktualnie jest spokojnie.
marek87mat pisze:QR_BBPOST Auto paliło śmieszne ilości i fajnie jeździło przepaść typu paliwo ze stacji max-960 km na baku- paliwo z naftobazy w tych samych warunkach nawet czasem nawet ponad 1200km.
Jakość paliwa to temat rzeka.Szkoda , że nikt nie oferuje jakiegoś analizatora jakości gazu.Tankowałem na Shellu,a teraz z uwagi na cenę i bliskość stacj od domu - na LOTOS-ie(plus samoobsługowa myjka)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2018, 15:16 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ