Montaż LPG - Astra H 1.8 125KM

porady i pomoce
Patol

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 02 lip 2015, 13:37
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

Montaż LPG - Astra H 1.8 125KM

#1

Nieprzeczytany post autor: Patol »

Mam zamiar założyć instalacje LPG z polecanego warsztatu, również tu na forum, dostałem taka wycenę, która z podanych byście polecili albo co zmienili? i czy ceną są jak wszędzie ?

INSTALACJA IV GENERACJI (sekwencyjny wtrysk gazu)



Sterownik / Reduktor - dopasowany do mocy auta / Wtryskiwacze - dopasowane do mocy auta



STAG 200 GOFAST / AC R01, R02 / REG FAST OMVL --- 2400 złotych

STAG 200 GOFAST / AC R01, R02 / AC W01 --- 2600 złotych

STAG 200 GOFAST / AC R01, R02 / AC W02 --- 2700 złotych

STAG 200 GOFAST / AC R01, R02 / AC W03 --- 2800 złotych

STAG 200 GOFAST / AC R01, R02 / HANA lub BARRACUDA --- 2900 złotych

TECH 224/ AC R01, R02 / HANA lub BARRACUDA --- 2900 złotych

BRC PLUG & DRIVE / GENIUS MB 1200 lub MB 1500 / WTRYSKIWACZE BRC --- 3000 złotych

STAG 4 QBOX BASIC / AC R01, R02 / HANA lub BARRACUDA --- 3000 złotych

STAG 4 QBOX PLUS / AC R01, R02 / HANA lub BARRACUDA --- 3200 złotych

LANDI RENZO OMEGAS / LI02 lub LI10 / MED --- 3500 złotych

PRINS VSI-2.0/ REDUKTOR VSI / KEIHIN KN9 --- 4500 złotych


Jest możliwość montażu na życzenie klienta reduktora innego niż zaproponowanego w cenniku:

ZAVOLI, KME SILVER, KME TUR, KME GOLD, AC R01 RED 250KM, PRINS

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#2

Nieprzeczytany post autor: certino »

Cena jest ok, zakład który zna się na rzeczy nie zamontuje dobrej instalki za 2000. Ja bym wziął wtryski barrcuda, reduktor tur albo gold, a elektronika to już zależy co gazownik lubi 4 qbox albo tech. Ja mam techa i nie narzekam.

Patol

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 02 lip 2015, 13:37
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Patol »

a czym się rózni tech224 od stag 200 go fast ? muszę zapytac jaka byłaby cena za inny reduktor, a te AC R01 R02 chyba muszą być ok skoro je montują w warsztacie polecanym wszędzie :)

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Ja powtórzę swój post który pisałem do innej Astry
Ja mam Zenit Pro OBD, reduktor KME TUR i wtryski HERKULES, zero problemów i błędów, wtryski szybkością i precyzją dawki porównywalne do HANA, koszt instalki 2500-2600.
Wcześniej w AG z tym samym motorem miałem KME Diego, reduktor KME Silver i "elektrozawory" Valtek bo wtryskami nazwać ich nie można, i powiem tak sterownik bez OBD nie dawał rady ze składem mieszanki, Valtek porażka lał nie wtryskiwał, jedynie reduktor spisywał się dzielnie.
A jeśli już z powyższych to ja założyłbym te:
STAG 4 QBOX PLUS / AC R01, R02 / HANA lub BARRACUDA --- 3200 złotych
tylko cena jakaś taka z kosmosu
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#5

Nieprzeczytany post autor: certino »

Czy cena z kosmosu - nie wiem. Jestem zdania, że gaz jest po to by oszczędzać a nie co chwila jeździć na poprawki i dopłacać. Lepiej zapłacić komuś kto się zna na montażu, zapłacić i pamiętać o LPG tylko na stacji podczas tankowania.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Zgadzam się, że montować u fachowca i porządne graty a nie u "pana Kazia w garażu" tylko to nie znaczy że za już dobrą instalację tej generacji do zwykłego silnika trzeba płacić takie pieniądze, ten zestaw j/w na wtryskach hana to max 2700-2800 w autoryzowanej stacji, tym bardziej że ceny PB spadły i ilość montaży także, jest to wprost proporcjonalne do ceny PB. Także wystarczy lekko negocjować cenę a nie płacić jak pan sobie woła jak w czasie bumu na instalację(wyższe ceny/kolejki).
Na przykładzie mojej instalacji gdzie gwarancja jest na 5 lat i pełne strojenie OBD, szybkie i precyzyjne wtryski, sprawdzony reduktor i przewody gazowe Faro na "plastiku" stwierdzam że można taniej i dobrze.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Patol

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 02 lip 2015, 13:37
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Patol »

Jest to autoryzowana stacja STAG więc na pewno tam zamontuje bo jest polecana na forum lpg jak i u nas na forum w dziale regionalnym, wolę dać troszkę drożej, nie przesadzając oczywiście a mieć dobrze, cenę oczywiście będę negocjował :) Chociaż te instalacje podane tutaj za 2900, telefonicznie mi powiedziano 2800.

Reduktor i wtryskiwacze już wybrane i będą te co podał Dawid, co do sterownika to jaka będzie różnica pomiędzy STAG 4 QBOX PLUS a TECH 224 lub STAG 200 ? Dodam że ja sam nigdy przy tym nię będe grzebał

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Bież Stag 4 Qbox Plus, dlaczego ? - jeśli chodzi o Tech 224 zobacz ile serwisów jest w PL, jeśli kiedykolwiek zdarzy Ci się potrzeba skorzystania z serwisu w PL to wybór nie wielki,
[External Link Removed for Guests]
zostaje Stag Qbox i 200. W tym przypadku wybór jest jeden QBOX,
dlaczego ? - bo Stag 200 jest już starym sterownikiem i nawet na stronie AC nie polecają go do aut powyżej 2002, QBOX "najmłodsze dziecko" będzie jeszcze rozwijany(aktual. oprogramowania). Po za tym jest wiele zakładów które w razie awarii ogarną tą instalację.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Więc już chyba wiesz co założysz :-)
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
Larrys

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2015, 14:06
Auto: Astra H
Silnik: 2.0 OPC
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: Larrys »

Teraz na rynku to trochę tych producentów się pojawiło, nie ma co ukrywać. Z tych wypisanych to moim zdaniem możesz pomyśleć nad Zavoli lub Brc, co do Brc to Genius i pomarańczowe wtryski. Oczywiście warto rozważyć każdą propozycję. Co byś nie wybrał to i tak gazownik jest najważniejszy, jak wyreguluje dobrze to będziesz jeździł sporo km. Jak coś wybierzesz to daj znać jak się jeździ:P

Patol

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 02 lip 2015, 13:37
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: Patol »

Dzięki za pomoc. Myślę że sam za dużo nie będę kombinował, chce chociaż mieć jakieś minimalne pojęcie przy uzgadnianiu konkretów :)
Dlaczego QBOX PLUS a nie BASIC :)

Jak coś wybiorę i pojeżdżę to dam na pewno znać :)

Jakbym wynegocjował ten zestaw : STAG 4 QBOX PLUS / AC R01, R02 / HANA lub BARRACUDA --- za 3000 to chyba warto ?

ODPOWIEDZ