LPG nie przełącza się

porady i pomoce
steadler

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 28 kwie 2015, 22:05
Imię: Maciej
Auto: Astra G Coupe
Silnik: 1.8 125KM
Województwo: łódzkie

LPG nie przełącza się

#1

Nieprzeczytany post autor: steadler »

Cześć
Mam drugie auto oprócz mojej kochanej astry, ale już pozwoliłem sobie tu nadać temat.
Problem prosty, ale można zrozumieć na 2 sposoby, tak więc proszę uważnie zrozumieć problem :)
W aucie mam LPG założone we Francji, butla już z Polski. Na guziku do przełączania LPG mam napis AG a z przedniej szyby jak zdrapywałem naklejkę to coś kojarzę AG France.
Problem w tym, że instalacja nie przełącza się, ale tylko automatycznie po osiągnięciu jakiejś temperatury przez silnik. Manualne przełączanie działa bardzo dobrze. Rano odpalam z paliwa, po jakimś czasie przełączam się ręcznie na LPG, jak go zgaszę i zapomnę przełączyć na paliwo to rano mam na LPG, po nocy ciężko odpalić bo zimny, w czasie kręcenia jak przełączę na paliwo odpala bardzo ładnie. Jednak gdy zgaszę zostawiając na LPG i odpalę zaraz na gorącym na LPG to odpala normalnie i działa na LPG.
Jak przywrócić automatyczne działanie układu, aby zawsze po zgaszeniu odpalał z paliwa?

Pozdrawiam

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4835
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Jaka generacja ? Masz wtryski gazu? Zdjęcie sterownika by sie przydalo?

steadler

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 28 kwie 2015, 22:05
Imię: Maciej
Auto: Astra G Coupe
Silnik: 1.8 125KM
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: steadler »

Na bank sekwencja i tyle mogę rozszyfrować.
Na jednym sprzęcie napisane jest:
Ag autogas systems
Sg interface unit
115592-04-B0
Ag 600.141


[External Link Removed for Guests]

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4835
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Mysle ze powinien sie przekierowac na forum lpg-forum.pl I tam zadac pytanie. Wyglada to troche na polska instalacje AGcentrum z Radomia, ale bardziej zgaduje. :)

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

steadler pisze:QR_BBPOST Problem w tym, że instalacja nie przełącza się, ale tylko automatycznie po osiągnięciu jakiejś temperatury przez silnik. Manualne przełączanie działa bardzo dobrze.
Teoretycznie wygląda to na uszkodzony czujnik temperatury i dlatego nie przełącza się na LPG,
ale
steadler pisze:QR_BBPOST jak go zgaszę i zapomnę przełączyć na paliwo to rano mam na LPG
tak nie powinno być, tak zachowuje się instalka 2 generacji, chyba że jest tak ustawione w sterowniku LPG, albo jest on walnięty, rozwiązanie to podjechać do gazownika, niech go podepnie do komputera i zobaczy czy czujnik temp. działa i ustawienia w sterowniku.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

ODPOWIEDZ