Filtr gazu ,wymiana

porady i pomoce
malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

Filtr gazu ,wymiana

#1

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Witam.W szoku jestem ,po ostatniej wymianie filterka gazu.Instalacja 2 generacji,po przejechaniu ok.10.000 km,od montazu,to co zobaczylem,to,az rece opadaja.Filtr caly zasyfiony,czarny,pelno opilkow.Tankowanie tylko orlen,lotos(tu ,akurat dobre wrazenia po zatankowaniu),z dala sie trzymam od tanich.Pierwszy raz zdziwilem sie tak bardzo,gdyz poprzednie tankowania,praktycznie ,na tych samych stacjach,i filterki 30.000km.i ok.Czyzby jakosc Lpg spadla,az tak bardzo?

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#2

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Opiłki, brud - znaczy się jeździsz do końca zbiornika. Ja też często wyjadę do zera, filtry co 10-15k i zawsze czarne jak smoła
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Awatar użytkownika
Bandyta

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 16 sie 2014, 14:18
Imię: Łukasz
Auto: Astra G Cabrio
Silnik: Z20LET
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Bandyta »

To dość normalne też tak miałem i chyba znowu muszę wymienić ;)

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Jezdze,tak,ze zostaje zawsze jeszcze 3-5litrow lpg,i od jakies 17 lat. Stad zdziwienie.Pierwszy raz spotkalem sie z takim syfem,a jak pisalem glownie tankuje orlen,te nieznane z nizsza cena zawsze omijam.

19stasiu90

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2012, 21:01
Imię: Adam
Auto: Astra H
Silnik: 1.6
Województwo: podlaskie

#5

Nieprzeczytany post autor: 19stasiu90 »

Ja swoje pierwsze 10.000 km na LPG w swojej Asterce, zrobiłem na gazie ze stacji Statoil. Tankowałem tylko na jednej konkretnej stacji. Po przejechaniu 10.000 udałem się do firmy STAG (tam założyłem instalację) na wymianę filtrów i facet powiedział, że jeszcze takiego zasyfionego filtra po przejechaniu pierwszych 10.000km niewidział :shock: Zmieniłem stację i tankuje teraz na LOTOS Optima ;) Też na jednej konkretnej stacji. Zobaczymy jakie tam LPG mają...

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Po zatankowaniu na Lotosie,bylem akurat pozytywnie zaskoczony,silnik ,zwawszy od razu sie zrobil,z tm ,ze najblizszy kilkadziesiat km.Na orlenie,jakosc jak dla mnie slaba,przynajmniej ostatnie rok,dwa zauwazylem.

Awatar użytkownika
radek_n1

Astro-maniak
Posty: 760
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:58
Imię: Radek
Auto: Astra h kombi
Silnik: 1.6 105KM + LPG
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Czyżew

#7

Nieprzeczytany post autor: radek_n1 »

Ja od założeniu gazu po kupnie samochodu od chyba 3 lat pełnych czyli 3 wymiany filtrów gazowych wyciągając gaz do samego końca praktycznie za każdym razem nie miałem nigdy naprawdę bardzo zawalonych filtrów gazowych. Jeżdżę głównie w koło komina i tankuje praktycznie na tej samej stacji Orlen. Być może na stacjach też jakieś własne filtry mają gazowe o które dbają albo nie? Filtry wymieniam co 10kkm bo tak Stag zaleca u mnie, z tym że ja nie pamiętam który filtr mam z odstojnikiem (bogatsza wersja).
Ostatnio zmieniony 17 lis 2016, 21:35 przez radek_n1, łącznie zmieniany 1 raz.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

radek_n1 pisze:QR_BBPOST filtr mam z odstojnikiem (bogatsza wersja).
Filtr fazy lotnej-polecam, bardzo dobry wybor.

Awatar użytkownika
fafa91

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2017, 19:23
Imię: Tomasz
Auto: Astra H
Silnik: Z20 lel
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: fafa91 »

niestety z tego co słyszałem paliwo LPG w Polsce nie ma dokładnych norm co do jego czystości i jakości (takich jak benzyna) tak więc ... z mojego doświadczenia jeżdżąc na LPG od 2010r.to u mnie filtry po 15 tys. km są zawsze zasyfione i wszyscy gazownicy jednym głosem twierdza ze LPG w PL jest bardzo syfiaste - przy ostatniej wymianie filtrów gazownik mówił mi że ponoć w Holandii auta na filterkach robią po 30 tys km. i jest ok a u nas max. 15 tys. i zmiana - po obejrzeniu starych filtrów to może mieć chłopina racje . dodatkowo jest różnica np. tankując na shellu a na jakiejś nieznanej stacji - auto gorzej jedzie (słabsze)

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Potwierdzam.Wymienilem po 10kkm,totalny syf,przewaznie orlen.Teraz dokonalem ponownego pomiaru,te same trasy warunki ,i.tp.Na orlenie wychodzi,mi zawsze wiecej o 0,5-0,8litra wiecej,niz na kazdej innej stacji.Dodam ,ze nie tankuje w krzakach,i nie sugeruje sie cena.

ODPOWIEDZ