Fabryczne LPG - odłącza gaz, wysyła do serwisu, załącza się

porady i pomoce
biginkaso

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2016, 15:43
Auto: Astra J Cosmo HTB 5
Silnik: 1.4T (LPG)
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

Fabryczne LPG - odłącza gaz, wysyła do serwisu, załącza się

#1

Nieprzeczytany post autor: biginkaso »

Witam,
mam duży problem w swojej Astrze J 2012 rok, 1.4 T (140KM) z fabrycznym gazem. Problem pojawił się wczoraj jadąc na autostradzie na pełnym baku ale zaczynam kojarzyć, że występował już jakiś czas temu niekoniecznie przy pełnym. Odłączył się gaz a na komputerze pojawił się komunikat, że coś tam udaj się do serwisu. Zatrzymałem się na parkingu, otworzyłem maskę i zauważyłem, że coś tam śmierdzi i dymek wydobywa się w wentylatora. Było zimno więc nie pracował, generalnie jest cichy i nie słychać go. Temperatura cieczy chłodzącej na komputerze pokazywała 103 stopnie i cały czas taka była. Jakieś 2 tyg. temu wymieniałem króciec termostatu i uszczelkę pod zaworami ale tam jest sucho teraz i tak samo na wężach. Zgasiłem silnik, odczekałem 5 min. Zapaliłem i bez problemu przełączyło się na gaz. Czy miał ktoś podobną sytuację? Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2017, 16:46 przez biginkaso, łącznie zmieniany 3 razy.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

na poczatek filtry - wymiana i czyszczenie elektrozawprow

jacek0503

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 07 lut 2013, 20:29
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: 1,6
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: jacek0503 »

Chłopie - jedz do dobrego gazownika i nie żałuj pieniędzy bo potem się zapłaczesz jak wyjdą koszty. Niech dokładnie sprawdzi instalacje - bo diagnoza na cos tam cos tam to masakra i płacz jak naprawdę cos padnie. Tylko jedz do dobrego - bo "miszczów" to u nas masa- patrz "Będzie Pan zadowolony".

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Jesli to fabryczny gaz to jedyne znane miejsce gdzie moga sie podlaczyc pod sterownik to ASO.

biginkaso

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2016, 15:43
Auto: Astra J Cosmo HTB 5
Silnik: 1.4T (LPG)
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: biginkaso »

Wymieniłem filtry fazy lotnej i ciekłej i problem zniknął, także w tym przypadku obyło się bez serwisu.

ODPOWIEDZ