Nietypowy problem z Z16XER i lpg - kto poratuje

porady i pomoce
GTIras

Astro-maniak
Posty: 164
Rejestracja: 17 lis 2021, 13:47
Imię: Ireneusz
Auto: Astra J GTC Opc Line
Silnik: A14NET
Rocznik: 2013
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kłodzko
Wdzięczny: 34 razy
Pomocny: 7 razy

Re: Nietypowy problem z Z16XER i lpg - kto poratuje

#21

Nieprzeczytany post autor: GTIras »

U mnie w "byłej" Astra H z16xep LPG miałem takie objawy : wypadnie zapłonu, praca na 3 gary , trzęsie silnikiem , brak mocy zazwyczaj pojawiało się po przełączeniu na LPG po dłuższym postoju. Międzyczasie wymieniona została cewka , świece .Wizyta u mechanika do wymiany wtryskiwacze LPG oczywiście wszystkie najlepiej. Instalacja LPG założona przy przebiegu lekko ponad 60 tyś km , przez 40 tyś nic się nie działo...i tu nagle takie objawy problemy... ale do rzeczy u mnie pomogło wpuszczenie denaturatu pod listwę wtryskową (celem oczyszczenia wtryskiwaczy bo ponoć się zaklejają od suchego gazu) i jak ręką odjął silnik zaczął pracować idealnie równo , auto odzyskało moc. Od tamtej pory regularnie przy wymianie oleju robiłem "injekcję" do wtryskiwaczy LPG. Problem już nie powrócił a zrobiłem później jeszcze 20 tyś km , następnie astra zmieniła właściciela. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
senjiro

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2016, 8:17
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#22

Nieprzeczytany post autor: senjiro »

na razie jeszcze nie wybiło mi nowego checka, więc trudno stwierdzić. co do czyszczenia wtryskiwaczy to moi gaziarze polecili preparat, który wpuszcza się bezpośrednio do butli. ponoć ich klienci twierdzą że pomaga ale wiadomo jak jest..... miał ktoś styczność z używaniem podobnego środka? ja akurat kupiłem BRC ale przypuszczam, że wszystkie mają zbliżone działanie.

Awatar użytkownika
SojuszniK

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2022, 14:35
Imię: Mateusz
Auto: Astra J i K
Rocznik: 2016
Województwo: śląskie

#23

Nieprzeczytany post autor: SojuszniK »

Ja osobiście korzystałem, ze środka do czyszczenia układu, stwierdziłem, że zanim oddam auto do mechanika wydam 40zl i o dziwo od razu pomogło. Także polecam pierwsze spróbować, a potem w droższe rzeczy zainwestowac

TomekMr

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 15 lip 2022, 7:09
Imię: Tomasz
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XER
Rocznik: 2007
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy

#24

Nieprzeczytany post autor: TomekMr »

Nigdy nie używałem preparatów wpuszczanych bezpośrednio do butli. Mój kuzyn ma warsztat samochodowy i zakłada LPG. U mnie były takie same objawy, wywalało zapłon przy przełączaniu się na gaz, zwłaszcza na mrozie.

Koniec końców wtryski LPG były zawalone mułem. Poszły w myjkę ultradźwiękową i są jak nowe.

Instalacja Lovato Smart

Awatar użytkownika
senjiro

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2016, 8:17
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#25

Nieprzeczytany post autor: senjiro »

przełożyłem wtrysk i wybiło na innym cylindrze, więc znalazł się winowajca.....

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

No to czyszczenie albo wymiana na szybkości zanim wypali gniazdo.
Ja mam takie cykadełko do czyszczenia. Impulsator z PWM 50% 5Hz podłączam to i wtrysk wkładam do myjki ultradźwiękowej w chemię.
Ale nawet jeżeli nie masz takich możliwości, to wystarczy jak wrzucisz w izo albo lepiej benzynę ekstrakcyjną (bo izo nie rozpuszcza wszystkich ropopochodnych) i 12V trochę ręcznie pocykać.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

ODPOWIEDZ