Emulator poziomu paliwa LPG

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

Emulator poziomu paliwa LPG

#1

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Witam.. 2 lata temu zakładałem instalacje gazową STAG i jeżdżąc na LPG wskaźnik paliwa odejmuje z benzyny przez co praktycznie ciągle mam rezerwę mimio iż paliwo w baku jest czasami jak zatankuję więcej wskaźnik odblokuje się albo jak stanę na krawężniku jedną strona auta i jest przechylone.. Czytałem o jakimś emulatorze może ktoś podpowiedzieć czy mogę taki zakupić sam i go zamontować czy trzeba to jakoś konfigurować i się znać ?

waldek2017

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 12 sie 2017, 8:51
Auto: Meriva A 1,4 z14xep, Astra F x16szr
Silnik: z14xep
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 13 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: waldek2017 »

W tej astrze w opisu z profilu takie cuda się dzieją? A wiesz jakie masz ustawienia STAGa? Może zarzynasz go i dolewa paliwa a nie tylko na LPG jeździsz lub winne jest nie LPG a wskaźnik/pływak?

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3688
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Nie, w przedliftowych Astrach tak jest i nie są to cuda. Gdy wskazówka benzyny zejdzie poniżej kreski pokazującej 1/4 baku to pomimo jazdy na LPG wskazówka i tak bedzie opadac. Jest na to prosty sposób, nie doprowadzać do tego aby poziom baku był mniejszy niz 1/4 baku.

Ja natomiast dojeżdżam do mementu az zapali sie "pierwsza rezerwa" tankuje 5 litrów(wtedy mam około 1/2 baku) i wskazówka rownierz pokazuje okolice 1/2 na zegarach

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2105
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Nic takiego u mnie się nie dzieje. Paliwo schodzi pomaleńku. Zatankowałem Pb95 w zeszłym roku do pełna. Obecnie mam lekko ponad połowę. Zasięg obliczany ze spalania głównie po mieście, aktualizuje się nawet jak zatankuję 5 litrów. Spalanie Pb w zimie normalka, bo jednak zanim się nagrzeje i przełączy to te kilka km zrobi. Nawet jak ze dwa razy doszedłem do rezerwy, to i tak w miarę liczył zasięg te kilkadziesiąt km. Na pewno nie odejmuje mi zużycia LPG, bo latem praktycznie wskazówka poziomu paliwa się nie rusza i zasięg stoi w miejscu. Pogrzebię w zdjęciach to mogę podrzucić indeksy jakie mam ustawione. Pewnie już gdzieś wklejałem na forum, ale nie przypomnę sobie w jakim temacie.
DIS GID info.jpg
Taki miałem w GID 2 ver. i obecnie w CID. I tu i tu działa prawidłowo. Nie mogę znaleźć jak mam ustawiony pomiar poziomu paliwa. Chyba nie robiłem zrzutu ekranu, ale kojarzę że chyba były ze 4 ustawienia. Pamięć mam dobrą ale kuźwa krótką.
A jeszcze mi opcom coś ostatnio świruje i raz się połączy a potem już nie, to nawet nie mam jak sprawdzić.
W sumie to nawet nie pamiętam czy ten indeks był od spalania i zasięgu czy czegoś innego. Na codzień się tego nie robi to i z głowy wylatuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Jak zatankuje z 10 litrów to wskaźnik podskoczy ale znów odejmuje i kwestia czasu zrobie z 100km i rezerwa juz po prostu jade na lpg a wskazówka opada z pb.. Dzwoniłem do gaziarza dzis i mowił ze mozna emulator zamontowac ale to koszt 200 zł

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3688
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Nic takiego u mnie się nie dzieje. Paliwo schodzi pomaleńku.
Sam dokładałeś LPG czy było jak kupiłeś auto?

U mnie w obu AH tak było, jak tylko wskazówka opadła poza kreskę 1/4 baku to leciała już do końca pomimo jazdy na LPG. Pytanie jak czesto zdarzyło Ci się zejść poniżej 1/4baku? Bo u mnie wskazówka schodzi bardzo powoli wiec nie łatwo to zauważyć gdy robimy małe odcinki.


Przy montażu byłem informowany przez warsztat ze tak będzie sia działo ale mi to nie przeszkadza i nie chciałem emulatora

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 877
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 98 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

Mateusz24krk pisze:
01 mar 2023, 14:10
... jeżdżąc na LPG wskaźnik paliwa odejmuje z benzyny przez co praktycznie ciągle mam rezerwę mimio iż paliwo w baku jest
Miałem tak w Hondzie. Najprawdopodobniej, dzieje się tak w instalacjach, których komputer (od LPG) przez OBD łączy się z komputerem auta i na podstawie jego wskazań, zarządza instalacją gazową. Poczytaj mój wątek sprzed lat:
[External Link Removed for Guests]
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2105
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

nismo pisze:
02 mar 2023, 22:34
Sam dokładałeś LPG czy było jak kupiłeś auto?

U mnie w obu AH tak było, jak tylko wskazówka opadła poza kreskę 1/4 baku to leciała już do końca pomimo jazdy na LPG. Pytanie jak czesto zdarzyło Ci się zejść poniżej 1/4baku? Bo u mnie wskazówka schodzi bardzo powoli wiec nie łatwo to zauważyć gdy robimy małe odcinki.


Przy montażu byłem informowany przez warsztat ze tak będzie sia działo ale mi to nie przeszkadza i nie chciałem emulatora
Kupiłem już z założoną. Lovato Smart ten starszy. I działa normalnie jakby Pb nie pobierało. Oblicza poziom wg pływaka prawdopodobnie. Nie zauważyłem żadnych emulatorów wpiętych w instalację. Może w STAGu tak dziwnie liczy? A może Mateusz ma pompę od polifta? Szczerze nie wiem od czego to zależy, ale nie słyszałem by ktoś na taki problem narzekał. Od tygodnia zasięg mi stoi w miejscu, bo trochę zjechałem ze spalaniem. Obecnie coś koło 342 km na pół baku Pb. I od kiedy kupiłem auto, tak mam i nigdy mi nie liczyło spalania Pb. Poziom Pb/spalanie średnie i na ekranie mam zasięg. Śmiesznie było, jak jechałem po zatankowaniu do pełna Pb i LPG na wakacje, a zasięg wzrastał wraz z kilometrami, bo pamiętał spalanie z miasta a w trasie 7-8 l/100 km zamiast miastowych 10-11 ;)

waldek2017

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 12 sie 2017, 8:51
Auto: Meriva A 1,4 z14xep, Astra F x16szr
Silnik: z14xep
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 13 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: waldek2017 »

[External Link Removed for Guests]
Jeżeli taki pasuje to nie ma znaczenia ile jest poziomu paliwa, a może jest inna wersja?

Ja polecam trzymać wyższy poziom niż 1/4 baku dla dobra pompy paliwa żeby potem nie płakać z oszczędności (nie wiem jaka oszczędnośc) a w razie awari LPG to mamy zawsze sporo PB.

Oczywiście ja tankuje prawie 2 x lpg w tygodniu więc z grubsza raz na miesiąc dorzucam z 10L PB przy okazji tak żeby było te 1/2 wskazania. Tylko w merivie to nie znika choć nie jeżdze na tak niskim wskazaniu PB.

edit
w innej wersji jest ciekawy opis [External Link Removed for Guests]
Do stosowania w samochodach głównie produkcji japońskiej, w których rezystancja pływaka zawiera się w granicach 20 Ω - 780 Ω.

ECU oblicza ilość zużytego paliwa na podstawie czasów wtrysku paliwa oraz ilości przejechanych kilometrów.

Po każdorazowym uruchomieniu pojazdu wskazanie ilości paliwa w zbiorniku jest odświeżane (poziom paliwa jest ustalany na podstawie położenia pływaka jeżeli samochód jest przechylony to pomiar będzie przekłamany).

Emulacja dokonywana jest podczas pierwszych dwóch minut po wyłączeniu pojazdu, dlatego niewskazane jest ponowne uruchomienie pojazdu podczas trwania pracy emulatora.

W przypadku uruchomienia pojazdu przed zakończeniem pracy emulatora istnieje możliwość, że wskazywana ilość paliwa będzie przekłamana.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Zalałem 15 liter wskaźnik podskoczył i póki co utrzymuje sie ok

ODPOWIEDZ