Dziwne zachowanie silnika

porady i pomoce
mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Witam! Jest to mój pierwszy post więc chciałbym najpierw się przywitać :)

Otóż kupiłem niedawno Astrę Classic 1.4 8V w gazie (silnik C14SE gaz 3 generacji).
Problem jest taki że jak odpalam samochód to uruchomi się, wskazówka skoczy do 1.5krpm i gaśnie. Drugim razem jak odpalam to już przeważnie jest normalnie. Czasem w ogóle nie chce odpalić, i robi to niejako na siłę kiedy wcisnę gaz. Mówię tu cały czas o uruchamianiu na benzynie, na gazie nie próbowałem odpalać. Jak już uruchomię silnik i przełączy się na gaz wszystko jest ok, poza tym że obroty biegu jałowego troche falują. Co to może być? Mam wrażenie jakby silnikowi brakowało powietrza i dopiero otwarcie przepustnicy naciskajac pedal gazu cos pomaga, ale nie znam sie wiec prosze Was o pomoc :)

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Problem masz przy odpalaniu po dłuższym przestoju , czy zawsze ?
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Raczej zawsze

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Czesc. po pierwsze jaka dokładnie instalacje posiadasz? Trzecia generacja nie za wiele mi mówi. Jeśli posiadasz sekwencję to bedzie większy problem ale jesli posiadasz instalację inną niż sekwencja to zaczął bym od pytania czy takie zachowanie jest tylko na benzynie czy na gazie tez? Sprubuj odpalić auto od razu na gazie i zobaczysz wtedy. A jesli chodzi o benzynke to przy sekwencji szykał bym w czujniku przepustnicy biegu jałowego a przy zwykłej instalacji zalej bak paliwa dodaj środek do czyszczenia układy wtryskowego ( STP lub Wynns ) i pogoń ją troszkę na trasie na benzynce :)

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dresat »

16czarny16,
16czarny16 pisze: Trzecia generacja nie za wiele mi mówi. Jeśli posiadasz sekwencję
Trzecia generacja, to jednopunktowy wtrysk lpg w fazie gazowej.
Sekwencja natomiast jest wtryskiem gazu jw do komory spalania z ukierunkowaniem na zawór ssący... 8)

[ Dodano: 2008-03-03, 18:59 ]
mskojon, Jeśli autko kupiłeś niedawno i już z instalacją, to wydaj jeszcze kilka dyszek i wymień: świece (takie same, jak do benzyny), kable WN i filtr powietrza. Dobrze będzie wymienić filterek gazu. Zwykle sprzedający nic już nie robi, skoro sprzedaje. Mimo, że odpalasz na benzynie, dobrze jest dla gazu zmniejszyć przerwę między elektrodami (tylko, gdy są dwie) o 0,1mm posługując się szczelinomierzem. Podane wymiany powinny pomóc. :D
myśleć...też bym umiał!

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Kurde już nie wiem co z tym samochodem, dzisiaj palił na dotyk, a niekiedy ciezko jest go odpalić.
Pojadę do mechanika wymienić rozrząd olej i filtr oleju to przy okazji wymienię filtr gazu, membranę w reduktorze i zrobię przegląd instalacji.
A tak w ogóle to chodzi mi po głowie blos :mrgreen: Tylko na własną rękę boję się zakładać, czy możecie mi polecić kogoś kto się tym zajmuje?

[ Dodano: 2008-03-26, 23:45 ]
Cholera, coraz to nowe cuda mi się przytrafiają. Nagle z dnia na dzień Przestał mi działać na benzynie, myślałem że może pusto w baku się zrobiło więc zalałem benzynki a tu lipa, i dalej nie pali. Gdy przełączę na benzynę z gazu to po prostu silnik nie ciągnie, jakbym puścił gaz, nie wiem co może być przyczyną.
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć dlaczego nie działa, i czy da się naprawic to że przy tankowaniu zawór nie odbija.
Mam jeszcze jeden problem, przy prędkości ok. 130km/h (im szybciej się jedzie tym bardziej wibruje) samochod zaczyna wpadac w wibracje, takie ze az obraz w lusterkach się rozmazuje i wszystko brzęczy, a przy normalnej jezdzie kierownica lekko porusza się lewo-prawo. Czym może to być spowodowane?

ODPOWIEDZ