Gaz

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Bobola

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 17:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: knurów
Kontakt:

Gaz

#1

Nieprzeczytany post autor: Bobola »

witam, chcę założyć gaz do astry G 1 6 75 KM kombi, jaki jest dobry?

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Bobola, Zwykle jest to mieszanina propan/butan, a dobrze, gdy jest przewaga propanu... ;)
Bardziej serio: jeśli masz wielopunktowy wtrysk benzyny - to tylko sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej. Jeśli to jednopunktowy wtrysk - właściwą jest II-ga generacja z komputerem gazu i emulatorem sondy lambda. Wejdź na [External Link Removed for Guests]
W zakładce KONTAKT masz mapę Polski i wykaz serwisów montujących. :)
myśleć...też bym umiał!

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A tak apropo komputera gazu, o którym wspomniałeś.
U mnei go nie ma - czy jest możliwe założenie? Czy spalanie będzie mniejsze? Jaka jest cena założenia czegoś taiego?

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dresat »

contraband, Nie napisłeś nic o instalacji. "Doposażenie" instalacji jest możliwe; wtedy zamiast śruby na wężu nazywanej "register" musi być attuator - taka jest nazwa silniczka krokowego, który zajmuje się ilością gazu podawanego do miksera pod wtryskiem. Czy spalanie bęzie mniejsze? To w dużym stopniu zależy od umiejętności gazownika w kwestii zestrojenia instalacji. O kosztach - nie wiem. U mnie zużycie kręci się wokół 9,5l/100 w obecnych temperaturach. Latem nieco przekracza 8,5 ale ja...no, wiesz...dziadek jakby już nieco, choć prawko mam od...ho,ho i jeszcze trochę. Zajrzyj do linka podanego przeze mnie wyżej. ;)
myśleć...też bym umiał!

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Jezdze na LPG od ...nie pamiętam kiedy :| Zawsze OPEL :D obecnie 2l 136Ps i jezeli mogę doradzić to proponuję jak najmniej elektroniki im prostszy układ tym bardziej żywotny nawet gdyby miał z tego tytułu palić litr więcej 8)

Awatar użytkownika
Bobola

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 17:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: knurów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Bobola »

dzięki za pomoc, tylko jedni mówią że mogę założyć sek. inni że zwykły z emulatorem ,zależy gdzie pytam chodzi mi o warsztaty. A że by zrobić wlew koło wlewu paliwa to dopiero problem po dobno.

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Bobola, Już to pisałem w innym miejscu, ale:
Do silnika z jednopunktowym wtryskiem benzyny poprawną jest instalacja II-giej generacji, czyli z parownikiem/reduktorem, silniczkiem krokowym gazu/attuatorem i komputerkiem sterowania gazem, nazywanym też sterownikiem. Ten sterownik ma w ustawieniach emulację sondy lambda, czyli takie oszukiwanie dla komputerka benzyny.
Dla wielopunktowego wtrysku benzyny powinna być założona instalacja tzw. sekwencyjna, czyli z oddzielnie zamontowanych wtryskiwaczy jest podawany gaz do tego cylindra, gdzie jest akurat suw sprężania i zapłon. Jeśli takie instalacje montuje się do wymienionych wyżej zasilań benzyną, to dłużej unika się siwizny na skroniach, a i jazda i tankowanie sprawiają pełną frajdę - na sekwencji zwłaszcza. Sekwencji nie motuje się do monowtrysku, bo jak miałoby to niby działać poprawnie. Pewnie, że można też posunąć jeża przez lejek, tylko po co...? :mrgreen:
myśleć...też bym umiał!

ODPOWIEDZ