Budowa przyczepki samochodowej

czyli zrób to sam
zen86

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2007, 13:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#51

Nieprzeczytany post autor: zen86 »

świetna robota. Widac ze nie jest to prototyp na szybko tylko dokładna i staranna robota. Jak rozwiązałeś toczenie sie kół - z czego są piasty i jak są dorobione do rury-oski ? Poprosze opis i moze foto po zdjęciu koła. Od czego są resory ?

Gabson

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:24
Imię: Robert
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 isuzu
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#52

Nieprzeczytany post autor: Gabson »

Witaj Zenek86 a ja mam pytanko do kogo kierujesz swoje pytanko??? Do mnie (Gabson) czy (riko) >>>> Ja np. mam na kompletnej belce od vektry A.

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#53

Nieprzeczytany post autor: riko »

U mnie jest to rozwiązane w ten sposób,że kawał metalu o grubości około 4cm jest obrobiony na tokarce.Więc tak- klocek metalu jest tak obtoczony,że jego 1,5cm wchodzi na ścisło do rury a cześć 2cm zostaje do przykręcenia piasty(fiat przód).Rura i ten klocek jest przyspawany do rury elektrodą zasadową...

[ Dodano: 2009-08-17, 21:03 ]
Resory są od żuka ze szrotu.Rozkręciłem wszystkie pióra a następnie wyczyściłem szczotką drucianą mechanicznie,odtłuściłem i pomalowałem ubs-em(biteksem).Następnie składając pióra do siebie smarowałem je grubo smarem(jak masełkiem)i tak kolejno i skręciłem nową śrubą 8/8 i wygląda jak nówka...

[ Dodano: 2009-08-17, 21:15 ]
Co do opon to są to oczywiście nowe opony z bieżnikiem michelin-bieżnikowane jak narazie bo takie mi zostały,rozmiar 175/70 R13.Producent ze Słomczyna daje na nie pisemną 2 letnią gwarancję więc miały być do astry ale jakoś się rozmyśliłem i poszły do przyczepki..Koszt takiej oponki to całe 75zł...Może kiedyś będą to 14tki wzmacniane ale jak narazie cieszę się z tego co jest...
Caravan do końca...

Gabson

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:24
Imię: Robert
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 isuzu
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#54

Nieprzeczytany post autor: Gabson »

Witam jest już po badaniach technicznych i przy Astrze wygląda tak


[External Link Removed for Guests]

A światełka to takie [External Link Removed for Guests]

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#55

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Kolejny raz gratuluje super roboty! Nie bylo problemow na diagnostyce? Widze ze numerow rejestracyjnych jeszcze nie ma. Pewnie na nastepny tydzien odlozyles.

Podaj cene takiego swiatelka. Kupiles gdzies na internecie, czy normalnie w sklepie ? Wygladaja te swiatelka naprawde fajnie.Duzy wyyrazny jasny kierunek, co chyba najwazniejsze w tych swiatelkach.

zen86

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2007, 13:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#56

Nieprzeczytany post autor: zen86 »

dziekuje za odpowiedzi odnosnie oski. Ja jednak ze ze wzgledu na popekane juz resory od zukachyba bede probowal zrobic na jakiejs belce. Stad moja prozba do kolegi Gabson, mozesz zapodac fotki wyrazne, jasne, zawieszenia przyczepki - konkretnie jak zamocowana jest belka do przyczepki , jak sprezyny sa zamocowane. (na stale do przyczepki czy na stale do belki ?) A do kolegiriko, mam pytanie odnosnie resorow - ile placiles na tym szrocie? Ile takie cos moze wazyc ? Mysle aby wymienic sie na zlomie resorami za belke jakiegos auta.

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#57

Nieprzeczytany post autor: riko »

Resory od żuka są dość ciężkie może około 10kg sztuka.A koszty chyba 70zł za komplet...Porównójąc resory od poloneza to różnica jest spora i w wadze i w wyglązie(jeśli chodzi o grubość).

[ Dodano: 2009-09-05, 01:22 ]
Witam,przyczepka już zarejestrowana i już była nieco testowana...narazie to wychodzą szczegóły takie jak brak amortyzatorów.Trzeba zamontować bo trochę podskakuje.Je ciężar mnie zaskoczył bo jak na masywną ramę i wymiary 125/250 to waży tylko 280kg.Nie wiem czy to dużo czy malo...
Caravan do końca...

bombel87

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 10 cze 2009, 21:10
Imię: Kuba
Auto: Vauxhall Astra G
Silnik: 1,6l 8V (Z16SE)
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz City

#58

Nieprzeczytany post autor: bombel87 »

Dokup jakieś alusy i będzie git :D .

ODPOWIEDZ