Budowa przyczepki samochodowej

czyli zrób to sam
zen86

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2007, 13:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: zen86 »

no wlasnie ze mam resory od zuka i oske calą z piastami ale - oska juz stara i niewiadomo jak wygladaja lozyska, mam tylko 1 kolo o zuka musialbym szukac drugiego, resory sa juz stare i popekane pozatym to sa te stare grube , ciezkie - teraz widzialem ze sprinter ma 1 piorowe wiec lżejsze duzo. Mam jakies piasty opla tylko jak je zalozyc? Do czego przyspawac, łączyć obydwie ze sobą (cos ala ośka) czy osobno ? A co do ładunku to tak lepiej jechac 2 razy, tyle ze jak akurat potrzebuje przewiesc cos dlugiego , szerokiego to nieda sie na 2 razy ;p

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: riko »

Witam koledzy,ja też zamierzam zbudować przyczepkę.Będzie o wymiarach 125/250 niby wąska ale dojdą nadkola i będzie w sam raz.Mam dwa rodzaje resorów i nie wiem które wybrać,czy żukowskie czy od poloneza?Chciałbym aby moja przyczepka nie podskakiwała na asfalcie tylko lekko się bujała więc nie wiem które będą lepsze???
Caravan do końca...

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#33

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

zen86 pisze:jak akurat potrzebuje przewiesc cos dlugiego , szerokiego to nieda sie na 2 razy
... chodzi dokładnie o to - czy będziesz takie nadwymiarowe rzeczy woził bez przerwy :?:
... może warto zrobić mniejszą przyczepkę a za zaoszczędzoną kasę przewieźć jednorazowy duży ładunek bagażówką ... wybór należy wyłącznie do Ciebie ...
... zawsze można taki ładunek spróbować postawić pionowo ... chyba, że ciężki ... szyby tak wożą ...

Pozdro....
riko pisze:aby moja przyczepka nie podskakiwała na asfalcie tylko lekko się bujała
... pusta zawsze będzie podskakiwać :lol: ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

zen86

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2007, 13:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: zen86 »

do żuka bedą wieksze i cięższe bo żuk cieższy, a poldek leciutki, mniejsza ładowność wiec będą lżejsze,mniejsze.

[ Dodano: 2009-06-16, 13:42 ]
czy ktos mi podpowie jak połączyc piaste opla do ramy przyczepki? Nawet na sztywno. Piasta jak wiadomo jest przykrecana na 3 sroby. Jak to polączyc?

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: riko »

Więc będą resory od Żuka.Już sa wyczyszczone i pomalowane ubs-em.Nowe gumy 12 sztuk-30zł już zakupione.Jutro składam do kupy wszystkie pióra na śruby 8/8.Wydaje mi się że będzie dobrze.
Caravan do końca...

Gabson

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:24
Imię: Robert
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 isuzu
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#36

Nieprzeczytany post autor: Gabson »

Zen wstaw jakie foto tej piasty to morze co się wymyśli// ... A ja poproszę o link to stronki przez którą wstawiamy foto na forum.
Bo chciałbym wstawić fotki z końcowego etapu budowy mojej drezyny.

zen86

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2007, 13:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: zen86 »

takie głupie pytanie - oske dac pomiedzy przyczepką a resorem czy pod resorem?

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: riko »

To wcale nie jest głupie pytanie...odpowiem ci tak,że to zależy jaką chcesz mieć wysokość przyczepki.U mnie oś ma być nad resorem i wtedy przyczepka wyjdzie na poziomie,a gdyby była pod resorem to wtedy tył przyczepki byłby znacząco podniesiony.
Caravan do końca...

zen86

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2007, 13:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: zen86 »

czyli chodzi tylko o wysokość przyczepki? Myślałem ze jest jakaś reguła jak sie mocuje oske do resorów. Może to ma wpływ na prace całej zawiechy? A co powiedza inni?

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Moim zdaniem chodzi glownie o wysokosc przyczepki. 10-15 cz to spora roznica. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie zmocowania osi nad resorem. Nalezy jednak zwrocic uwage na to, ze jak jesz resor nad osia to wtedy cala mase przyczepki masz oparta w naturalny sposob na osi. Dajac resor pod os, ciezar przyczepki bedzie probowal oderwac resor od osi. Grawitacja jest bezlitosna. Trzeba wtedy zwrocic szczegolna uwage na cybanty mosujace resor pod osia. Duzy ciezar na przyczepce, oraz nasze drogi moga strasznie namieszac.
Trzeba to miec na uwadze.
Innym minusem mocowania resora pod osia moze byc znaczace zmniejszenie przeswitu przyczepki. Dodatkowe kilkanascie cm pod osia.

ODPOWIEDZ