Budowa przyczepki samochodowej

czyli zrób to sam
Gabson

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:24
Imię: Robert
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 isuzu
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#21

Nieprzeczytany post autor: Gabson »

Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem i dziękuję za to że jest śledzony. Tak - na razie budowę przerwałem z przyczyn atmosferycznych zimno w tym moim garażu jak nie wiem. No a teraz napisze co mam zrobione, tak jak na ostatnich foto było widać rama i skrzynia oraz jest już całe zawieszenie. Teraz jak tylko się troszkę ociepli muszę przyspawać skrzynie do ramy później zrobić oświetlenie przykręcić podłogę a ma być ze sklejki no i wstawić blachę trapez do burd a potem czynności kosmetyczne i jazda do urzędu komunikacji i stacji diagnostycznej. :)
W tej chwili to w stacji diagnostycznej potrzebne są wniosek o rejestracje 4 foto i faktury na materiał. Tak powiedzieli mi w moim rejonie na stacji a jak będzie to sam nie wiem morze będzie to :shock: dopisze jeszcze wymiary : 1.20m x 2.20m po to bo dziwi was że strasznie duża mi wyszła i wysoka. Co do wysokości to miała być o 4cm niższa ale po podczepieni całego szkieletu już oczywiście na kołach stwierdziłem że jak na nią włożę coś cięższego to światłami będzie obcierać po drodze.
A teraz parę odpowiedzi dla CZAAAARNEGO: Co do hamulca najazdowego to tak jest ale jak chcesz zarejestrować drezynkę powyżej 750 kg ładowności. Teraz co do ceny to za o wiele mniejszą na aledrogo.pl musisz dać od 1500zetów do około 2.200zł i to musisz sam zarejestrować i tu jest koszt około 300zł. A ja jak na razie mnie wyniosła 650sł. Mam nadzieje że w 1.200 zł. to się zmieszczę
Pozdrawiam .

spinacz_156

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2008, 16:15
Imię: Darek
Auto: Opel Omega
Silnik: 2.5
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz

#22

Nieprzeczytany post autor: spinacz_156 »

Też sam budowałem przyczepkę i jak dobrze pamiętam to koszt z rejestracją wyszedł ok 900 zł. Przyczepka ok 1,6 x1,1 . Oś od kadetta 3d i bałwanki od Dużej przyczepy Bez sprężyn i amorków sprawdza się w 100%. Nic nie skacze prawie nie czuć że się ją ciągnie
pozdro i życzę Sukcesów Przy Budowie Własnych :)
Moja była Asterka [External Link Removed for Guests]

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

dobra sprawa taka przyczepka. jak to dobrze dowiedziec sie ciekawych rzeczy. wiec jesli wychodzi koszt budowy powiedzmy 1200zł to naprawde tanio i sie opłaca :)
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#24

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Moze [External Link Removed for Guests] rozgrzałoby ten garaż... :lol: :lol: Pozdro...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

OJ!!!! NA pewno!!

Jacolo

Astro-maniak
Posty: 220
Rejestracja: 24 lis 2008, 18:02
Imię: Jacek
Auto: Astra
Silnik: 1.7 td Isuzu
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Jacolo »

silvo44 pisze:Moze [External Link Removed for Guests] rozgrzałoby ten garaż... :lol: :lol: Pozdro...
No w takie mrozy to cienko to widzę :D jeszce by sie jakaś flaszka przydała :m
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administrację]

Gabson

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:24
Imię: Robert
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 isuzu
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#27

Nieprzeczytany post autor: Gabson »

Flaszka samemu oj chyba długo bym nie wytrzymał.

[ Dodano: 2009-05-17, 23:55 ]
Witam po dość długiej przerwie ale w wolnym czasie moje prace powoli postępowały.

to jest pierwsze foto

[External Link Removed for Guests]

To są fotki po pomalowaniu i po montażu blach na burty

[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2009-05-17, 23:57 ]
poprawa

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

zen86

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2007, 13:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: zen86 »

Podłącze sie pod temat.Po małej analizie rynku cen używanych i nowych przyczepek oraz kosztow rejestracji zdecydowałem sie zrobic przyczepke samemu. Na długość paka ma miec jakies 2,5 m a na szerokosc myślałem o 1,4m + koła na zewnatrz to bedzie jakies 1.8m. Koszty rejestracji to ok 300-400zł ze wszystkim. Zastanawiam sie jaką ośkę zastosować żeby była o tych wymiarach.Ma ktoś pomysł ? Chciałem ją na resorach robic ale niewiem jakie wziąśc żeby były lekkie. Dopisze jeszcze troche z przepisów. Dopuszczalna masa całkowita na przyczepke lekką to 750 kg. (przegląd przy p. lekkiej robi się tylko 1 raz , a przy p. ciężkiej co roku) Masa własna przyczepki to jakies 200-300 lub wiecej kilo. Wiec ładowność obliczamy 750kg-waga 200-300 kg = 450-550 kg. Warto więc robić lekką przyczepkę jesli chce sie w miare dużą ładowność uzyskać.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#29

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

zen86 pisze:Na długość paka ma miec jakies 2,5 m a na szerokosc myślałem o 1,4m
... używam w tej chwili przyczepki ,,Niewiadów'' N-410 - jej wymiary (światło skrzyni to 200x120) wystarczają na załadunek 2-ch palet ... ale w/g mnie jest b. wielka ...
... Jeśli chcesz jeszcze większą - zastanów się dobrze czy jest Ci taka wielka potrzebna ...
... osobiście zrobiłbym taką na jedną paletę (+10-15%) ...
... jeśli taką dużą przyczepę załadujesz to auto będzie zdychać ... lepiej pojechać 2X ... Pozdro...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Gabson

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:24
Imię: Robert
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 isuzu
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#30

Nieprzeczytany post autor: Gabson »

Tak Silvo44 ma rację, bo nawet i jak zastosujesz belkę i koła na zewnątrz to nawet w lusterkach będziesz miał słabą widoczność. Chcesz belkę to takiej to chyba nie znajdziesz, a jak chcesz na resorach to załatw sobie piasty i sam zrobisz. Resory słyszałem że najlepsze to od ŻUKA Lub NYSY i tu jest kłopot bo jak masz gdzieś dostęp to jest dobrze.
Resztę to na składzie stali. ... Pozdro

ODPOWIEDZ