[MANUAL] Modyfikacja oświetlenia LED w daszku/słoneczniku Astra H

czyli zrób to sam
Awatar użytkownika
GameMaster

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:10
Imię: Mateusz
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

[MANUAL] Modyfikacja oświetlenia LED w daszku/słoneczniku Astra H

#1

Nieprzeczytany post autor: GameMaster »

Dodaje też tu dla tych co nie wiedzą..

Najłatwiej było by zakupić odpowiednie żarówki ledowe i wstawić w miejsce oryginalnych jednak tak kolorowo nie jest ...
Dla porównania zwykła rurka i rurka która jest w owym daszku:
Obrazek

Do pracy będą nam potrzebne:
- płaski śrubokręt
- lutownica
- kawałki miedzianych kabelków
- koszulki termokurczliwe
- kombinerki
- 4x żarówki ledowe Rurka 36mm ( [link=[External Link Removed for Guests]]Ja kupiłem dokładnie te[/link] )

Zabieramy się za demontaż daszków, odkręcamy po dwie śruby wyciągamy przewód i wypinamy wtyczkę. Będzie ona owinięta taśmą nie trzeba jej rozcinać wystarczy z jednej strony odciągnąć plastik w celu zwolnienia blokady. Po zdemontowaniu zabieramy daszki do domu :D

By zdjąć lusterko i dostać się do żarówek wkładamy płaski mały śrubokręt w szczelinę i wyciągamy powoli zaczepy w sposób pokazany na zdjęciu
Obrazek
po wyjęciu jednego zaczepu z prawej strony przytrzymujemy róg i przechodzimy na lewą stronę i robimy dokładnie to samo tak by uzyskać taki efekt
Obrazek
Teraz robimy to samo z dolną boczną częścią lewa lub prawa i obudowa wyskoczy. Nie trzeba podważać dolnych zaczepów. Przy podważaniu bocznych zaczepów należy trzymać całość gdyż może wypaść i lusterko się zbije :)
Dokładne miejsca zaczepów:
Obrazek
Cały mechanizm prezentuję się następująco :
Obrazek
Wyciągamy żarówki i zabieramy się za modyfikację ledów. Można to zrobić na dwa sposoby albo przylutować bezpośrednio do blaszek ale wtedy mamy to tak jak by na stałe, lub przerobić ledy z zakończeniami takimi jak zrobiłem to u siebie (nie miałem pod ręką innych koszulek więc musiałem brać co mam :mrgreen: ) :
Obrazek
Kapturki z ledów odginamy góra/dół i odpadają, w miejsce styków dolutowujemy kabelki ja robiłem jak najkrótsze całe pokryte cyna. W końcowym etapie zginamy je tak by weszły w otwory na miedzianych blaszkach i zaginamy jeśli żarówka się rusza u mnie całość wygląda następująco:
Obrazek
Po złożeniu trzeba ustawić ledy by skierowane były pod kątem gdyż po założeniu obudowy jedna część ledów jest przysłonięta i daje mało światła. W tym celu należy odciąć małe plastiki inaczej żarówek nie da się przekręcić w odpowiedni sposób
Obrazek

Całość składamy w odwrotnej kolejności i możemy cieszyć się ledowym podświetleniem. :)
Ostatnio zmieniony 04 mar 2017, 10:35 przez GameMaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie musisz być wielki by zacząć, ale musisz zacząć aby być wielkim.
Lepszy jeden mały czyn, niż tysiąc wielkich planów.

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Ze zdobyciem ori ledowych zamienników TS-14V1CP nie ma problemu.
Ja za 6 szt. Z Chin zaplacilem 12 zł. ;)
Astra J Sedan Executive A14NET, oryginalna kamera cofania.

Obrazek
Prawa lampka ori, lewa led z kloszami
Obrazek
i bez kloszy same żarówki
Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 mar 2017, 17:31 przez aras2, łącznie zmieniany 1 raz.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ