Opel Astra F 1.4

testy i porównania
sakwa

Astro-maniak
Posty: 694
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:59
Imię: Paweł
Auto: c14nz/c20ne/x20xev
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#51

Nieprzeczytany post autor: sakwa »

grzechu86tonie, powiem Ci tak przesiadłem się z c14nz do c20ne i mimo iż wcześniej uważałem że auto jako tako smiga to teraz wiem że dopiero wyprzedzanie jest przyjemnością. c14nz jest idelane do przemieszczania się z A do B bez żadnych ekscesów.
kultoweauta.blogspot.com

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#52

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

heh no nie watpie ze 2.0 jest mocniejsze od 1.4 ale ja tam nie czuje jakos specjalnego upośledzenia w tym silniczku :D a poekscesować sie czasem mozna ;)
kupie podłokietnik przód astra g

kubin

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 11 lis 2008, 11:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

#53

Nieprzeczytany post autor: kubin »

No ja powiem tak :) Czasem brakuje mocy, 60 KM nie oszukujmy się szału nie ma :( Ale teraz coś mi w aucie padło, i pali dużo, ale auto nie do poznania ;) Dostało takiego kopa :) Mechanik mówił, że może termostat się nie otwierać i ciągle idzie na dużej porcji paliwa :) Jakby tak było bez spalania ok 10l / 100 km to byłoby fajnie :) Ale przy takim spalaniu to ... :) Wcześniej auto oszczędne :) Jechałem w góry, 4 osoby, pełny bagażnik, strome podjazdy, 2 bieg i gaz w desce, 3 bieg i gaz w desce i spaliła tylko 7,3l. :) Chociaż szału nie ma, to i tak bym jej nie zamienił na inną :)
W zakręt można wejść z każdą prędkością...
Ale.... nie z każdą prędkością można z niego wyjść...




Alan 48 multi + President Missouri

Buli260

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2011, 22:06
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Lokalizacja: Kielce

#54

Nieprzeczytany post autor: Buli260 »

Koledzy, tanim kosztem można z tego silniczka wyciągnąć 82KM (więcej niż wszystkie oplowskie 1,6 SPI), wystarczy przełożyć górę silnika od c14se, i parę dupereli (koszt przy własnej pracy ~400 zł).

Z resztą analogiczna sytuacja ma miejsce w wypadku silnika 16 (można wycisnąć z niego ponad 100 KM). koszt ten sam (góra c16se). Na taką operację czaje się właśnie ja (rozglądam się za częściami)

Magia small blocka GM :D

AGATOM

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:55
Imię: Adam
Auto: ASTRA F COMBI
Silnik: X14NZ
Lokalizacja: Skawina

#55

Nieprzeczytany post autor: AGATOM »

Koledzy, tanim kosztem można z tego silniczka wyciągnąć 82KM (więcej niż wszystkie oplowskie 1,6 SPI), wystarczy przełożyć górę silnika od c14se, i parę dupereli (koszt przy własnej pracy ~400 zł).

Z resztą analogiczna sytuacja ma miejsce w wypadku silnika 16 (można wycisnąć z niego ponad 100 KM). koszt ten sam (góra c16se). Na taką operację czaje się właśnie ja (rozglądam się za częściami)


Opisz taką przeróbkę (jak to zrobić i co jest potrzebne).
Dzięki.

AGATOM

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:55
Imię: Adam
Auto: ASTRA F COMBI
Silnik: X14NZ
Lokalizacja: Skawina

#56

Nieprzeczytany post autor: AGATOM »

Koledzy, tanim kosztem można z tego silniczka wyciągnąć 82KM (więcej niż wszystkie oplowskie 1,6 SPI), wystarczy przełożyć górę silnika od c14se, i parę dupereli (koszt przy własnej pracy ~400 zł).

Z resztą analogiczna sytuacja ma miejsce w wypadku silnika 16 (można wycisnąć z niego ponad 100 KM). koszt ten sam (góra c16se). Na taką operację czaje się właśnie ja (rozglądam się za częściami)


Opisz taką przeróbkę na pewno będą zainteresowani.

Awatar użytkownika
scoTT

Astro-maniak
Posty: 403
Rejestracja: 01 mar 2011, 11:40
Imię: Tadzik
Auto: Astra F hb 3D, F kombi, GSI c20ne
Silnik: x16xel, x16szr+gaz
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok i 20 km akalic
Kontakt:

#57

Nieprzeczytany post autor: scoTT »

Nie sądzę aby odpowiedział bo kolegi już ponad rok nie było na forum :)
"Opinia jest jak dupa, Watson"-powiedział Holmes. "Każdy ma własną..."
+ dodatkowo mój drugi grat Jedencztery w trakcie rozbierania, szpachlowania, malowania, składania viewtopic.php?f=100&t=830608

FliiHii

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2017, 12:22
Imię: Mateusz
Auto: Astra G
Silnik: X20XER
Rocznik: 2000
Województwo: śląskie

#58

Nieprzeczytany post autor: FliiHii »

Moim zdaniem C14NZ nie jest najgorszy w 3D HB. Taki sam silnik posiadam teraz w sedanie i zdecydowanie brakuje mu mocy, wyprzedzanie stało sie rzadkością, głównie gdy ktoś skręca w prawo. Między przesiadką z HB do sedana miałem przyjemność jazdy 5D HB 1.6 8v i mogę uczciwie powiedzieć, że taki silnik jest wystarczający do codziennej jazdy po mieście i w trasie.

ODPOWIEDZ