[Opel Astra F Hatchback] 1.6 8v czy 1.6 16v ecotec

testy i porównania
Awatar użytkownika
Sqizzy

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 lis 2008, 10:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

[Opel Astra F Hatchback] 1.6 8v czy 1.6 16v ecotec

#1

Nieprzeczytany post autor: Sqizzy »

Witam was,

mam zamiar kupić w/w astrę z 96-97 roku. Zastanawiam się jedynie nad wyborem silnika. czy moglibyście wypowiedzieć się na temat tych dwóch silników? zależy mi na podstawowych wiadomościach takich jak: średnie spalanie, awaryjność, ceny napraw, osiągi, jak się sprawuje na LPG i ogólne wasze spostrzeżenia dotyczące tych silników.

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

więc:
1.6 8v: (71-75 KM)
+ tańszy w utrzymaniu zwarzywszy na prostszą konstrukcje oraz mniej elementów silnika (przykladowo polowa mniej zaworów, itd)
+ bezkolizyjny rozrząd
+ lepiej znosi LPG i da się zalożyć każdą generacje i auto bez problemu będzie jeździć, metalowy kolektor, silnik wprost stworzony do gazu
1.6 16v: (101 KM)
+ większa moc i dynamika, poprzez większą moc i moment obrotowy

spalanie w obu silnikach na podobnym poziomie czyli przejżyj dzialy spalania dla PB i LPG to wszystko będziesz wiedzial, bo u każdego jest inaczej

pozatym 1.6 16v najbardziej slawny jest z tego że ma apetyt na olej, trzeba dobrze poszukać żeby znaleźć w dobrym stanie, z kolei 8v jest bardziej trwalą jednostką. Przynajmniej tyle ja mogę od siebie powiedzieć.
Krótko mówiąc rozum każe wziąść 8v ale jak wsiądziesz do 16v to nie weźmiesz 8v :P
Ja mam 8 zaworówke i jestem zadowolony, choć mocy mi oczywiście brakuje, ale w chwili zakupu pokierowalem się rozumem...
Teraz sie mi marzy 2.0 16v i 150KM, ale to silnik mniej trwaly niż 8 zaworowe konstrukcje, pozatym wymaga większej dbalości...
Daje za to lepsze doznania z jazdy :D
Sam sobie teraz musisz odpowiedzieć czego chcesz, moim zdaniem kompromisem jest 2.0 8v, jest tu dosyć mocy a jednak sprawdzona, trwala i bezkolizyjna 8 zaworowa konstrukcja lubiąca gaz. Jednak znów ubezpieczenie większe niż na 1.6
Sam kupując astre temu wzialem 1.6, bo chcialem miec ekonomicznie i tanio. W większości się sprawdza, na silnik nie narzekam, troche jednak mocy malo i tyle co mogę zaliczyć do minusów 1.6 8v
pozatym zadowolony jestem bardzo z tego silniczka i ogólnie calego auta :D

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Jak już bartobbb wspomniał 16v cechuje apetyt na olej. Czasem mniejszy czasem większy. Ja jestem zadowolony z jednostki 1.6 16v mimo, że w nadwoziu typu sedan. Oleju bierze niewiele (rzadkie dolewki), zbiera się naprawdę ładnie no i ma niewygórowane spalanie (moje spalania możesz sprawdzić klikając ikonkę dystrybutora w podpisie). Ogólnie silnik godny polecenia :)
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Cortez

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2008, 11:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cortez »

Adrian_GTC pisze:Ogólnie silnik godny polecenia :)
Całkowicie zgadzam sie z przedmowcą. Jedyny "problem" to droższa wymiana rozrzadu i czasem bieze olej. Ale 30 hp wiecej przy tym samym spalaniu rozwiewa wszelkie watpliwosci :D
Nigdy nierozumie zwrotow typu "8v bardziej trwaly" hehe, ludzie przeciez moment w ecotecu nie bieze sie z wysokiego krecenia ale poprostu z lepszego wykorzystania paliwa. Jezeli nie bedziesz meczyl go stale pod 6000 to jest nie mniej trwaly niz 8v. Ba, ecotec jest zdecydowanie nowsza konstrukcja wiec i technicznie do przodu; kupujac 8v bedziesz technicznie w latach '80 heh. Dzisiaj wlasciwie wszysktkie silniki maja 16 zaworow, to jest standard - czyzby wiec wszystkie byly "wyzylowane" ?! :evil:
"... tobie kolego życze dalszego trwania w ślepym przekonaniu o zaginionej wartości golfa.
Śmiało moge o nim powiedzieć... to tylko Volswagen, to tylko Golf ..."

DJ Turn

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2008, 22:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: <SGL>
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: DJ Turn »

z tymi latami 80 to juz nie przesadzaj ;) :roll:
Obrazek
[External Link Removed for Guests]

Krzywy

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 01 sie 2008, 3:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: elbląg
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Krzywy »

wiekszosc (jak nie wszystkie) silniki 8v byly wyjete zywcem z kadetta wiec raczej sa z lat osiemdziesiatych ;] wiem bo mialem kadzia gsi (1,8 18e )

Awatar użytkownika
Sqizzy

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 lis 2008, 10:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Sqizzy »

Zdecyduję się na 16V. Jednak ciężko jest znaleźć astre f 1.6 16v w HB do tego w grafitowym kolorze. No właśnie jaki jest najciemniejszy kolor którym malowano astre w fabrykach i czy w wersji 1.6 16v z 1996-97 roku były już tylko siedzenia z bocznym trzymaniem??

DJ Turn

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2008, 22:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: <SGL>
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: DJ Turn »

Krzywy pisze:wiekszosc (jak nie wszystkie) silniki 8v byly wyjete zywcem z kadetta wiec raczej sa z lat osiemdziesiatych ;] wiem bo mialem kadzia gsi (1,8 18e )
wiesz ja osobiscie cenie prostote ;]

16v akurat od 8v mega sie nie rozni ;] chodzi mi o osiagi i moc ;)
Obrazek
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Bartosz79

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 sty 2008, 14:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: starogard gd.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Bartosz79 »

Mam HB 5 drzwi 1,6 16v niestety nie grafitowy a coś jakby ciemny fiolet.Od ponad roku u mnie i na razie nic poza zużyciem oleju, ale to podobno norma.
W sumie ok jak znajdziesz to bierz.
Ps. Miłego szukania.

Awatar użytkownika
Sqizzy

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 lis 2008, 10:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Sqizzy »

Autko mam zamiar kupić dopiero w przyszłym sezonie. Interesują mnie tylko trzy kolory: grafit, zielona butelka, wiśniowy metalik. I oczywiście 5 drzwi. Chcę żeby samochód wyglądał jak najbliżej oryginałowi więc tuningu jako takiego nie będzie wcale, oprócz CARAUDIO, no i zastanawiam się czy jest sens kupować "angels eyes" chodzi głównie o komfort jazdy w nocy.

ODPOWIEDZ