Co wybrać?? Proszę o pomoc...

testy i porównania
Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Teyo, Powiem Ci z autopsji, że nie ma znaczenia, czy 1,6 8v czy 2.0 8v - gazu palą tyle samo po mieście - na trasie nie sprawdzałem... Jeden i drugi około 11-14 litrów

[ Dodano: 2009-03-01, 15:13 ]
A tak ze szczerego serca polecam kupić GSi... 92-94 rok, bo tylko w takich produkowane, 8 zaworową, łatwo ją modzić na wyższą moc, najładniejsza wersja astry f.

[ Dodano: 2009-03-01, 15:14 ]
Jeszcze jedno :D GSi to tylko oryginał z zewnątrz
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

zybol

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 26 sty 2009, 14:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: zybol »

scrapy9999 pisze:Dokładnie 1.6 16V żyje pow. 3000. A do tego wg. wskazań producenta 0,7 l na 1000 km oleju zżera:( no i jest kolizyjna.

Ale nie zamienię jej na inny silnik.

A i bodajże nie lubi gazu. Ale o tym tylko słyszałem. Ja sam osobiście gazu nie posiadam
nie 0,7 zzera tylko 0,7 to norma w oplach i jezeli tyle zjada to nic w serwisie nie zdzialasz bo to norma,wiec sa egzemplaze ze nie zzeraja nic a sa ze 0,7 i wiecej i nie tylko 1.6 16V tylko jakikolwiek inny ;)
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

sakwa

Astro-maniak
Posty: 694
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:59
Imię: Paweł
Auto: c14nz/c20ne/x20xev
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: sakwa »

Tak przeglądając ten temat patrze że Teyo, chciałby auto z końca produkji, jak sam napisał od 97, a silnik jaki mu polecacie produkowany był do 94 bodajże. Jeśli chodzi o późniejsze lata to fakt ciężko z tym bo albo są to EcoTecki, których spora część osób się boi, bo są dość zaawansowane i niektóre "lubią" olej brać albo 1.6 tam bodajże 75KM ale takiego silnika tutaj nie bierzemy pod uwagę. Niestety nie wypowiem się o żadnym silniku, jedynie mogę powiedzieć że jest na forum parę osób które przeswapowało 1.6 16V na c20ne właśnie z powodu oleju, więc chyba raczej nie polecałbym tego silnika. No ale jest parę osób, które sobie chwalą ten silnik. O dieslach nic nie napiszę bo nie wiem nic :) Ale jak to zwykle bywa, zależy na jaki egzemplarz się trafi. Jak ktoś dbał o auto to problemu nei powinno być z żadnym silnikiem.
kultoweauta.blogspot.com

Awatar użytkownika
damianbania

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 03 maja 2008, 11:05
Imię: DAMIAN
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: damianbania »

teyo polecam ci 1,7 isuzu naprwde niezle osiągi jak na diselka wiem bo mielem takowa przerobiona na gsi super sie jezdziło. A co do 8v koledzy maja racje sam mam 2 astry x16szr bezawaryjne tylko zbiornik sie zalewa i smiga. Ale decyzja nalezy do ciebie i wszystko zalezy na jakie autko trafisz czasami te 16v sa lepsze od skatowanego GSi. Moim zdaniem lepiej dac 1000 czy wiecej i miec pewne autko. powodzenia

Crazy_Astra

Astro-maniak
Posty: 138
Rejestracja: 11 paź 2008, 20:01
Imię: Piotrek
Auto: VW PASSAT B5
Silnik: 1.8 ADR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów-Mszczonów
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Crazy_Astra »

witam wszystkich :mrgreen:
musze sie troche wtracic do temaciku dotyczace 8V

Posiadam Astre Caravan z 1993R i posiada wlasnie silnik C16SE :mrgreen:
powiem wam tak silnik ma ogramna moc ktora sie czuje pod pedalem i jak wciska w fotel
przynajmiej ja mam takie odczucie :lol:

Jedna moja wada jaka dostrzegam ze 1.6 8V czyli C16SE duzo mi pali
powiem wprost od 9-12-13 litrow benzynki i to caly czas i sa powymieniane wszystkie duperelki.

Takze jak ktos chce kupic C16SE to polecam nie wystrascie sie ze pali tyle bo nie wiem jak z innymi modelami c16se ktorzy maja inni wlasciciele :lol:


Pozdrawiam serdecznie :lol:
VW Passat B5 ADR by Crazy

Awatar użytkownika
asia1994

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2009, 11:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grodzisk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: asia1994 »

Jestem też tutaj nowy i powiem tak jesli zalezy ci na ekonomice to bierz koniecznie Astra z silnikiem 1.6 8V( x16sz) pali tyle co Maluch okolo 6.5 do 7 litra na setke no chyba że lubisz szybko śmigac to bierz silniki 1.8 16V lub 2.0 16V
[External Link Removed for Guests] Opel astra 1994

ODPOWIEDZ