Testujemy używane: opel astra mk1

testy i porównania
domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: domel »

Mój asterix ma 100 KM, a nie chciałbym stanać z Japończykiem o podobnej pojemności :/

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

he he ja mam isuzu :D czyli prawie japończyk :D i taka 100konna asterka zaczęła mnie doganiać na prostej jak już piątkę wrzuciłem i mój dieselek nie chciał ciągnąć dalej :D

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

uwierz mi.. że 1.3 hondzinka cyvic.. zostawiła by nas wszystkich w tyle ;) .. widziałem na własne oczy do ilu taki silnik od "japońskiej kosiarki" się kręci.. - szczerze mówiąc.. opel czy astra nawet... przekręcił by się..do góry kołami ;)a tam ? 7-8 tys obrotów.. te auta zaczynają żyć.... ała. niesamowite ;/ a zobaczcie jakie roczniki.. coś wspaniałego i niesamowitego.

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: domel »

Samochody japońskie kręcą się od dna obrotomierza, a astra tak powyżej 3 tyś. dopiero... Dla porównania mogę dodać, że jeździłem Primerą 1,6 i przykro mi było, że moje auto tak się nie buja :(

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Darek »

JunioR pisze:uwierz mi.. że 1.3 hondzinka cyvic.. zostawiła by nas wszystkich w tyle ;)
co fakt to fakt sam kiedyś stanąłem na grunwaldzkiej w gdańsku z taką civicą ale wtedy jechałem astrą loli czyli 1,4 16V czyli aż 90 kucy pod maską i odchodziła mi jak chciała.

a teraz sprawa ma się inaczej staję moją VR6 i taką civicę można na żyletki przerobić

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

hehe no fakt vr6 robi swoje, no ale zobacz ;-)

Astra 1.4 16v vs honda która miała pewnie 1,3 albo 1.5
a zestawienie 2.8 vs 1,3 czy 1,5 ... no wiesz ;) troche nie fer ;-)

chociaż mógłbyś im wkręcić.., że masz zwyklego golfa stylizowanego na IV ;)

Gość

#17

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Jeżdże czasami H. Cyvic 1,3 i naprawde sie zbiera ten mały samochodzik :D A teraz jeżdze Asterką 1,6 Kombi CD i nawet jest kulturka :D:D

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

powiem tak.... nissany, mitsubishi, hondy, mazdy , toyoty


HONDA i Toyota - idą łeb włeb także... jak zobaczycie corolle z napisem GR6 na tylnej klapie.. nawet nie sugerujcie że macie ochote się ścigać ;), vr6 nawet nie stało obok tego ;)


albo silnik Vancla czy jak to się tam pisze... wiem, że czyta się WANKLA. z 1.3 pojemności, zachowując spalanie tego silnika czyli max 10 litrów na 100 kilometrów. PODKREŚLAM SŁOWO MAX!!...iz tego silniczka wykopano 180 KM ;) albo 200 nie pamiętam już ;)

Asterix19

#19

Nieprzeczytany post autor: Asterix19 »

No zgadzam się z wami co do silników hondy.Też mam czasami okazje pojeździć 1.3 16 v i powiem tak ,do 4 tyś obrotów bez rewelacji,ale później to już bajka.Jeśli jednak chodzi o komfort to zawieszenie jest typowo sportowe,twarde i nie jest zbyt komfortowe na naszych drogach,Astrą jeśli chodzi o komfort zawieszenia jeździ się lepiej,no ale coś za coś.

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o Astre 1.4 60KM to naprawde tym samochodzikiem to nie ma co myśleć o ściganiu się spod światełek :) Żałuje troche że nie zakupiłem do mojej budy chociaż 1.4MPI to już by było troszeczkę lepiej, ale jak narazie śmigam tym co mam :) z Hondą nie ma porównania ;]
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

ODPOWIEDZ