Testujemy używane: opel astra mk1

testy i porównania
Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Testujemy używane: opel astra mk1

#1

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Na interii znalazłem takie coś:

[External Link Removed for Guests]
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Kod: Zaznacz cały

1400cm sześciennych pojemności i 60 KM, to jak na auto tej wielkości zdecydowanie za mało. W dzisiejszych czasach silniki o podobnej mocy stosuje się np. w podstawowych wersjach Fiatów Seicento, które to samochody przynajmniej z założenia nigdy nie powinny opuszczać bram miasta.

Kod: Zaznacz cały

Samochód wykazuje się ponadprzeciętną wręcz niechęcią do przyspieszania, co bardzo utrudnia wyprzedzanie. Największe problemy jednostka napędowa ma w górach, podczas podjazdów, kiedy to z pięciobiegowej skrzyni biegów przydatne okazują się praktycznie tylko pierwsze dwa…

Kod: Zaznacz cały

gólnie Astra nawet w 14 lat po swym debiucie prezentuje się ciekawie. Zapewnia sporo miejsca i w miarę tanią eksploatację. Niestety, silnik 1,4l. nie pozwoli na odczuwanie radości z jazdy. Jest powolny, ociężały i wymaga stałego „wachlowania” lewarkiem zmiany biegów. Odradzamy, więc ten motor zwłaszcza tym, którzy większość godzin za kierownicą spędzają w trasie. Do jazdy miejskiej na pewno wystarczy, ale niedobór mocy odczuwać będziemy często.
- pojechali po całości ;) - /zatem pozdrawiam "piratów drogowych" astr 1.4 :lol: :lol: :mrgreen:

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Darek »

dokładnie mając az całe 60 koni

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

JunioR pisze:zatem pozdrawiam "piratów drogowych" astr 1.4
zapomniałeś o silniku 1,4 16 zaworowym z którym nie jedna astra 1,6 miała by problemy
od silnika C18NZ który ma 90kucy różni się tylko momentem i przyśpieszeniem do 100 większym o 0.5sek więc właściwie z silnikiem 1,4 można być piratem :D

Abarth

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 04 sty 2007, 1:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Abarth »

ale oni pisza o 1,4 60KM wiec to roznica ale to pewnei tez zauwazyles ;)
było GT, jest GSi...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

wiem wiem ale piszę o tym mocniejszym bo nie można się śmiać z użytkowników astr 1,4 ;)

a co do artykułu to trochę szkoda że nie przetestowali też astr z innymi silnikami przez co uparcie pisali tylko o tym jednym :/

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Joszi.. ale ja miałem na myśli silnik 1.4 60 konny :-) ..a śmiać się nie śmieję, tylko niech mi nikt nie mówi że szalał c14nz ;) albo palił gumę.... bo to katorga !

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

oki spoko ja myślę podobnie :D dla mnie też jest śmieszne jak ktoś tuninguje astrę która po tym wygląda jak rasowa wyścigówka a pod maską 1,4 :D normalnie śmiać się chce :/ i to nazywają tuningiem?

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

:-)

a co myślisz o napisie na klapie tylnej.. ( pod warunkiem, że masz te 1.8 minimum i pewnośc że..zjesz większość miejskich autek)
o napisie..pt: " takie jak twój 1.4 zjadam na śniadanie" Muhahha ;-), ale .. z hondą 1.3 nie chciałbym rywalizować :D.....

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

w moim wypadku wolałbym nie :/ mój samochodzik jest szybki ale nie aż tak :/ ale mająć ponad 100KM pod maską to czemu nie :D

ODPOWIEDZ