Astra GSI wady i zalety?

testy i porównania
morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Lupo pisze:ale jak juz ktos widzi 300 tys to rezygnuje
To zmien licznik na taki z mniejszym przebiegiem :D I bedziesz mogl z reka na sercu powiedziec ze nie kręcony :D
[External Link Removed for Guests]

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

Ja szukałem intensywnie GSI od maja do listopada 2007 roku i w Polsce nie znalazłem w stanie zdolnym do jazdy. Próbowałem sprowadzić z Niemiec ale okazało się że GSI na ich rynku jest gatunkiem na wyginięciu a za egzemplarz w stanie pozwalającym jeździć kosztują od 2.500 euro do 4.000 euro. Poniżej 2.500 euro znalazłem tylko 5 Aster... 2 były po wypadku (jedna po dachowaniu 900 euro a druga po dzwonie w tyłek 600 euro) i nie były dopuszczone do ruchu. Pierwszą z nich chciałem kupić (tą po dachowaniu) ale koszt naprawy wyniósł by mnie więcej była warta i odpuściłem. I reszta była w granicach 1.500 euro dopuszczone do ruchu ale tak zniszczone i skatowane że silniki prosiły o remont lub wymianę a wnętrze o nowe materiały. W dwóch wymienionych GSI z poprzedniego zdania była założone instalacje NOS co świadczy do czego były używane. Asia bez instalacji była sprzedawana przez Turków a od nich w Niemczech z daleka (chcieli wepchać mi auto które miało przebite numery). Niemcy którzy posiadają GSI i chcą je sprzedać robią to z powodu iż są już zakatowane i nie opłaca im sie ich remontować. Nie są to ludzie starsi którzy dbają o auta i przestrzegają ograniczeń tylko ludzie młodzi którzy szaleją jeszcze bardziej od rówieśników z Polski. Moja przygoda z GSI skończyła się gdy zrozumiałem ze za 8.000 złotych nie kupię dobrego GSI, a jeżeli kupił bym auto za 8 tysiaków to musiał bym włożyć w nie kolejne 5-6 tysięcy by doprowadzić je do super stanu. Po długim okresie rozważań i opinii zdecydowałem się na kupno Astry którą obecnie jeżdżę. A pozostałe oszczędności będę zbierał aż trafi mi się odpowiadające mi GSI.

A jeżeli chcesz koniecznie wydać 8 tysięcy i mieć super wózek kup Astre F Cabrio...Jest ich dużo w Niemczech a zwłaszcza z silnikami 2.0 i nie są koniecznie tak zniszczone i skatowane jak GSI.
GG: 9891042

Pd24

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut 2008, 13:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: :p
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Pd24 »

Kto kupuje Gsi?? Ten kto chce poszalec.Trzeba natrafic na sztuke ktora nie byla mocno katowana i doinwestowana.Jesli chodzi o silniki to nie sa zbytnio awaryjne ale z tego co slysze to c20xe lubi olej.Najslabszy puknt to blachara tyl nadkoli,wlew paliwa, progi. dolna czesc drzwi. :P

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

z tego co wiem to temat już nieaktualny bo haridawca zakupił już jakąś gsi ;)

[ Dodano: 2008-02-15, 23:21 ]
evergreen_1987 pisze:Moja przygoda z GSI skończyła się gdy zrozumiałem ze za 8.000 złotych nie kupię dobrego GSI, a jeżeli kupił bym auto za 8 tysiaków to musiał bym włożyć w nie kolejne 5-6 tysięcy by doprowadzić je do super stanu
i tu się kolego mylisz bo można kupić za takie pieniądze i w takim stanie żeby nie wkładać ogromnych kwot w naprawy ;) trzeba tylko dobrze szukac ;)

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

JOszi gdzie poszukać??? Na OTOMOTO??? I jechać 500 kilometrów spod zachodniej granicy pod którą mieszkam aż na kresy wschodnie żeby zobaczyć jedno auto którego właściciel zarzeka się że nie było bite a tak naprawdę miało więcej dzwonów niż wszystkie kościoły w Częstochowie. Dlatego że zdjęcia nie pokarzą ci powłoki lakierniczej i nierówności. Więc z powodu dużych kosztów będziesz szukał w obrębie do 150-200 km. od domu. W czasie swoich poszukiwań widziałem kilkanaście GSI. I w każde trzeba było władować na początek kasę. Zrobić rozrząd, wymienić filtry i olej, zmienić opony ponieważ na więcej niż na sezon nie starczyły by, zrobić blacharkę ponieważ młodszego auta niż 15 letniego nie kupisz w tej cenie. A dodatkowo jeszcze będziesz musiał jechać do tapicera aby zaszył dziury w fotelu ze strony kierowcy lub obszył całe boczki że było ekstra. Nie mówiąc już o zapełnieniu dziur po sprzęcie grającym. Ponieważ stary właściciel na pewno go wymontuje z powodu iż było z górnej półki. Uwierz jak było by tak kolorowo jak napisałeś że nie trzeba wkładowa dużych kwot na początek w stare GSI. To bym takie miał. Minimum musisz włożyć 3-4 tysiące a najpewniej więcej jak napisałem w moim ostatnim poście. Sam lakiernik weźmie z 1 tysiąc za to by auto nie miało rdzy zwłaszcza jeżeli nie masz znajomego który sie tym zajmuje. Opony drugi tysiąc. Rozrząd, olej, filtry, płyny chłodnicze i drobne naprawy trzeci tysiąc. Całe Audio około 1-1,5 tyś złotych by dobrze grało chyba ze ktoś może jeździć bez. Ubezpieczenie, rejestracja przegląd minimum kolejny tysiąc zwłaszcza dla młodego kierowcy. A jeżeli ktoś jest perfekcjonistą to za każdy mały brakujący szczegół w aucie będzie płacił potężną kasę by to mieć. Takie jest moje zdanie w tym temacie :)
GG: 9891042

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Na wstepie powiem, ze ten temat juz byl. Wiem bo sam go zakladalem :P

Z tego co udalo mi sie dowiedziec. Astry f GSI do 1994 wychodzily z 3 silnikami C20NE (115KM), C18XE (125KM) i C20XE (150KM). Z opini jakie zebralem, wychodzi jednoznacznie, ze najlepiej jest kupic Astre z silnikiem C20XE, gdyz ma najlepszy stosunek mocy, osiagow do spalania. Natomiast jezeli chodzi o awaryjnos to jest kwestia 2 rzeczy.
1. Zyciorysu samochodu. Wiadomo, ze samochody tego typu nigdy nie byly kupowane zeby jezdzic 50km/h do marketu i spowrotem :P
2. Głowicy!!! Silnik C20XE wychodzil z 3 roznymi typami glowic. KS400 (najgorszy typ glowic stosowany na poczatku produkcji. Bardzo latwo pekaja) KS700 (lepsze, bardzo twarde glowice, jednak mimo to nie zadko zdarzaja sie pekniecia, ponad to mozna znalezc duzo skarg na temat wydmuchiwania uszczelek z pod glowicy przy ostrej jezdzie.) COSSI (Najlepsze glowice stosowane w C20XE nie slyszalem, zadnych skarg na silniki z ta glowica oraz o zadnych wiekszych awariach tej jednostki.)
JADĄ, JADĄ, JADĄ ŚWIRY JADĄ!!!
Obrazek
Obrazek

niski

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 06 lis 2007, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: niski »

jak chcecie gsi warto zaglądać do nas na forum, czasem klubowicze sprzedają swoje auta z rożnych przyczyn i idzie dorwac za 8tys naprawde ladne auto... pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-02-16, 13:34 ]
Kostek, z tymi glowicami cossi to tez jest mit ze niby nie pekaja :) fakt sa mocne u nas na forum byla dyskusja ;) wiec zapraszam do nas :) [External Link Removed for Guests] :)
Obrazek

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

szukać na gsi.klub.pl tak jak pisze niski ;)

niski

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 06 lis 2007, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: niski »

JOszi, gsiklub.pl ;) bez kropki
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrek

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2007, 23:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Piotrek »

evergreen_1987-Powiem ci ze masz racje.sam szukalem takiego autka jak gsi i naprawde u nas w kraju sa to cuda aby trafic na dobry stan.podobnie jak ty kupilem astre z silnikiem 1,6 z czego jestem zadowolony.wiadomo z czasem chodzi cos po glowie aby zwiekszyc moc.ale to juz kwestia pieniedzy.Pozdrawiam

ODPOWIEDZ