Astra GSI wady i zalety?

testy i porównania
haridawca

Astra GSI wady i zalety?

#1

Nieprzeczytany post autor: haridawca »

Witam wszytskich:)
Mam zamiar kupic Asterke GSI tylko mam dylemat bo nie wiem z jakim silnikiem szukac 8V czy 16V.mam nadzieje ze mi doradzicie i napiszecie o wadach i zaletach oby dwoch silniczkow(chodzi mi o spalanie,awaryjnosc itp,itd) aha na wydanie bedzie jakies 8 tys.
Z gory dzieki:) Pozdrawiam

mates

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2006, 18:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mates »

8V można ewentualnie zagazować, i powinna miej na benzynie palić od 16v. każde części do silnika 16V są droższe niż do 8v silnika(rozrządu, paski uszczelki, więcej czujników itd.). 16v (2.0) ma 150km i wiadomo że przyjemniej taką Gską pośmigać, ale dobry egzemplarz astry Gsi, czy to 16v czy 8V (tą prędzej bo te silniki są bardzo wytrzymałe i ponoć nie kolizyjne) dostały już w kość przez lata eksploatacji, bo wiadomo jak sie użytkuje taki samochód.

pozdrawiam mates :)
Opel jest bogiem, Astra nałogiem, tuning zabawą 2.0 podstawą :mrgreen:

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

jakiego kolwiek autka byś nie znalazł z seri GSI, jedno jest pewne -musisz z pewnością włożyć kasę, by była "pewniejsza", a uwarunkowane jest to sporawym już wiekiem autka... jest to wada i zaletą - bo samo inwestowanie, by potem móc podziwiać efekty pracy jest przyjemne, no i wada też jest to iż jednak musimy wkładać..kasę...

Ada$

Astro-maniak
Posty: 542
Rejestracja: 09 lip 2007, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ok.Płocka
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Ada$ »

silniki ośmiozaworowe są mniej awaryjne ;) . Ale jak w przypadku BMW M3 i innych... Dobrej GSi trzeba ze świecą szukać w dobrej cenie. W końcu coś za coś :D
Opel Astra F by Irmscher

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

z tym pytaniem to bardziej na [External Link Removed for Guests] dostaniesz konkretniejsze informacje

leniwiec

Astro-maniak
Posty: 355
Rejestracja: 21 gru 2006, 19:52
Imię: Piotrek
Auto: astr 2
Silnik: 1.4 16v
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: leniwiec »

oby dwa autka sa dobre ruznia sie tylko drobnymi zeczmi jak czesci sa zróznicowane cenowo musisz bardziej spojzec na stan slnika i na zawieszenie niz na ine zeczy po wyglondie bendzie wiadomo jak sie zachowuje autko 8)
Prawie jak SUBARU

Tucio

Astro-maniak
Posty: 184
Rejestracja: 24 wrz 2007, 19:38
Imię: Krzysztof
Auto: GsiT
Silnik: 20LET by Emu Black
Rocznik: 1994
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tucio »

16V jest kolizyjny , a podobno 8V nie , a co do czesci to jest róznie . Niby kazdy pisze ze ma miec serie ( a jak ma juz gaz to na pewno nie ma ) , poza tym sprawdz geometrie zawieszenia ( bo nie ma w polsce auta bezkolizyjnego , kazda GS-ka ma bogata historie (nawet moja)) . oczywiscie jesli sie juz decydujesz to pierwsze co , sprawdz czy nie kopci, czy nic nie stuka , najlepiej jest wjechac na hamownie , sprawdzic kompresje , zrobic probe olejowa ( aby nie wpakowac sie na mine , ze kupisz a tu 3ba sciagac glowice itp. ) , sprawdz stan sprzegla, czy dobrze bierze i nie slizga , biegi czy dobrze wchodza a nie z oporem lub zgrzytem ( na wyzszych obrotach ) , lewarek do biegów czy nie lata ( krzyzaki , poduszki sa wtedy wychustane ) , czy nie ma zadnych ( prawie ) wycieków , bo C20XE lubi sie pocic w okolicach miski olejowej . Oczywiscie sprawdz czy wszystko dziala ABS , i inne rzeczy ( bo kazda ma inne wyposazenie )

Co do czesci to stoja "prawie" na tym samym poziomie ( chodzi mi o elementy zawieszenia ) bo do tuningu to drozej wychodzi C20XE .Moje zdanie jest takie szukaj dobrego C20XE a spalanie miedzy 8V a 16V jest prawie identyczne.
Wiadomo co do czesci glowicy to tutaj masz 2 razy wiecej wydatków typu uszczelniacze, zawory.Rozrzady stoja w takiej samej grupie cenowej , sprzego ( zalezy jakie jest kolo zamachowe garnkowe ( ok 1000 zl kpl.) czy plaskie ( ok 600 kpl ) ) , poza tym skrzynie sa identyczne.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

na pewno silniczek C20NE ma opinię bardzo trwałego i nie do zajechania z xe jest trochę gorzej.

Znaleźć dobrą gsi to trudna sztuka ;) na forum gsiklub już parę osób szuka po kilka miesięcy i nie moga znaleźć niezajechanego egzemplarza za rozsądne pieniądze. Taki samochodzik to chyba najlepiej sprowadzić od niemców albo najlepiej ze szwajcarii bo tam mają na punkcie takich autek jeszcze większego hopla niż niemcy ;)

Lupo

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 15 maja 2007, 1:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Lupo »

JOszi pisze:na pewno silniczek C20NE ma opinię bardzo trwałego i nie do zajechania z xe jest trochę gorzej.
Zdecydowanie potwierdzam, mam C20NE na karku ma 300 tys i nic kompletnie nic sie nie dzieje,pod względem technicznym jest nad podziw dobrze. Nic nie puka nie piszczy oliwy nie zrzera za bardzo, ale jak juz ktos widzi 300 tys to rezygnuje, a ja bede musiał sprzedac swoją i dostane na pewno jedynie jakiś procent jej wartości. Powodzenia.
Obrazek

Glovash

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 03 lut 2008, 17:10
Imię: Łukasz
Auto: Alfa 147
Lokalizacja: CSW w PO
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Glovash »

za 8 tys ciężko znaleźć ładną GSI... sam szukałem ... trzeba mieć pow 10 tys.
jeśli nie zależy Ci tak bardzo na osiągach , tylko na bezproblemowej jeździe to wg mnie c20ne... jest to jeden z lepszych silników, a na pewno najlepszy silnik Opla.. trwały, tani w naprawach i ekonomiczny... w XE ok 200 tys. trzeba robić remont ( ok 3000 zł...) a za 3000 w ne to masz remont i kilka ciekawych modów ;)
Ubezpieczenia OFE AXA Poznań

ODPOWIEDZ