Opel Astra F 1.4

testy i porównania
robert86

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: robert86 »

Chopaki...o czym tu gadac, samochod jak samochod :) sam osobicie posiadam te wlasnie jednostkę. słuzy mi do dojazdów do pracy, samochod jest rzeczywiście tani w eksploatacji, świetnie współgra z instalacją gazową (po założeniu instalacji przed pierwszą regulacją poleciała prawie 170, na benzynce juz miała gorzej) osobiście polecam mocniejsze jednostki. ten mam bo mam:) i jak tu jeden z kolegów słusznie zauważył, podobnie i ja trafiłem na egzemplarz w bardzo dobrym stanie, kupując sugerowałem sie tym, ze autko nie było nigdy wczesniej katowane przez jakiegos woła. Dodam jeszcze, że pomimo przebiegu około 220tys km oraz dojrzałego wieku zaletą tego samochodu jest zawieszenie - nadal czuć jak świetnie tłumi nierówności w nawierzchni polskich dróg. Moja Ocena (0-5) to Mocna 4.
Pozdrawiam gorąco użytkowników.

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Ja także posiadam autko z tym silnikiem, jako że bardzo żadko poruszam się samochodem jak narazie wystarczy w zupełności. Autko służy do kulturalnej jazdy, a w szczególności najlepiej sprawdza się do miasta. Samochód mógłby mieć troche krótsze przełożenia jak dla mnie :) ale jestem jak najbardziej zadowolony z tego samochodu. Z początku byłem nastawiony do niego troche sceptycznie, a teraz jest odwrotnie. Podobnie jak poprzednicy akurat ten egzemplarz wziąłem bo miał dobrą blacharke, technicznie też jest w dobrym stanie. Oczywiście chciałem mieć 16v lub chociaż 82KM ale jak mawia mój kolega: "Bierz samochód jak ma zajeb... blacharke, silnik zawsze można zmienić" :mrgreen:
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

NAITOP

Astro-maniak
Posty: 432
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLANDIA
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: NAITOP »

O moja Asterka :) tylkona wzniesieniach mam problemy, dlatego na ogol jezdze z górki hehe :) nie mam do niej zalu ze nie ciagnie lepiej,nie gonie i nie wyprzedzam a spalanie zaskakuje mnie pozytywnie :)
[External Link Removed for Guests]

CZAKI

Astro-maniak
Posty: 337
Rejestracja: 31 sty 2008, 9:56
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: C20NE na gazie nadal
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: CZAKI »

Jeśli ktoś nie ma potrzeby zrywania asfaltu to ten silniczek jest w zupełności wystarczający! Posiadam coś takiego pod maską i odkąd go mam jest bezawaryjny :mrgreen:
Faktycznie w górach są malutkie problemy ale na równinach żadnych ;)
[External Link Removed for Guests]

Koniec z katowaniem:)))

[External Link Removed for Guests]

Gość

#15

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam problem z gazem gdy wciskam go dechy samochód prawie nie reaguje i wydaje okropny chałas brzeczy tak jak by cos w gaźniku było nie tak czy cos nieznam sie dobrze więc prosze o rade co może to być :>??

Badi

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 20 sty 2008, 11:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Badi »

Trudno byłoby o problemy z gaźnikiem ponieważ nie słyszałem o wersjach gaźnikowych ;). Jedź do zakładu gdzie montują instalacje gazowe (tylko porządnego) i będzie wszystko wiedział po paru minutach. Może masz problemy z zapłonem?
Astra 1.4 X14NZ
Power from Gliwice ;)
LPG ZAVOLI

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Ja mam ten silniczek zagazowany w caravanie i nie jest wcale tak zle, daje osbie rade tylko trzeba wiedziec kiedy mu redukcje zalozyc i mozna tez calkiem dynamicznie na trasie podrozowac z predkosciami do 120-130 km na godzine. Nie narzekam choc jezda innymi samochodami nei jest mi obca (110 konne stilo,75 konne punto, 150 konne bmw 320 czy mondeo 143 konie) wiadomo ze ciezko sie przesiasc spowrotem ale i tak daje rade. Jezdzilem w gorach i wcale nei jest tak zle, pozatym sam mieszkam w troszke mniejszych gorkach i nei ma problemu.
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Gość

#18

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Okazało sie że na zębadce przy rozrzadzie był wywalony jeden z trybikow i to cos niespełniało swojej funkcji czyli nie dawało rowno paliwa do tłokow po prostu była zła synchronizacja !!!! a tu nie chodziło mi tez o instalacje gazowa tylko o wogole pedął gazu ze gdy dodawałem gaz to auto niereagowało tak jak nalezy :( ( czyli juz streszczając niepytałem sie zbyt dokładnie ) ale i tak dzieki :)

Gość

#19

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dużym plusem jest jest to, że jest ekonomiczniejsza. kumpel ma 1.6 i bierze mu przeważnie koło 10tki :) na każde 100km

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Taha no wlasnie widzisz niekoniecznie jesli jezdzisz delikatnei i spokojnie to 1.6 weznie mniej paliwka bo jest mniej wysilony silnik, choc przy duzych przebiegach i wiekach samochodow juz nic nie jest porownywalne, w kazdym badz razie moja asterka na gazie peli sobie 8.5 litra na 100km po tym jak naprawilem dolot powietrza
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

ODPOWIEDZ