Opel Astra F 1.4

testy i porównania
gonzo1.4

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: gonzo1.4 »

ja mam asterke 1.4 i naprawde nie nazekam jest cudowna gdyby nie blacha rdza rdza i jeszcze raz odpryski:( powoli zaczynam to robic:( ale jesli chodzi o silnik to jest poprostu cudo mamy juz ja 8 lat i nic nie zepsuło sie co nie powinno sie psuc:) moc jest srednia ale zalozylem dolot i stozek i jakos to ciagnie:) :mrgreen:
zestawy XENON
zarniki
przetwornice
cuda wianki:)

NAITOP

Astro-maniak
Posty: 432
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLANDIA
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: NAITOP »

Ja tez mam juz swoja 8 lat i do tej pory tylko wymieniam Olej, Borygo i PB95. mam 130tys.km

gonzo1.4

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: gonzo1.4 »

jesli chodzi o silnik to asterki sa pozytywnie makabryczne :)) szkoda ze tak z blacha nie jest:((
zestawy XENON
zarniki
przetwornice
cuda wianki:)

Asambler

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 03 lis 2007, 23:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków / Mielec
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Asambler »

Te silniki były bardzo udane pod względem niezawodności, troche może są za słabe ale odczuwam to w zasadzie tylko jak jade w kilka osób, bagaże, wtedy faktycznie na wyprzedzanie czasem trzeba chwile zaczekać, jak jade sam nie jest tak źle, można sobie troszke poszaleć ale trzeba wkręcać na wysokie obroty, a wtedy spalanie roośniee. ;)
Czasami przy 70-80km/h redukuje na 3 i jazda do 120, i można coś wyprzedzić, jak jest taka potrzeba. ;)
Przynajmniej jak sie chce to można nim jeździć oszczędnie, a jak sie ma 2,0 to nawet jak coś przyciśnie że trzeba oszzcędniej, to i tak nie pali mało , zwłaszcza jak sie często stoi w korkach, każdy stoi i marnuje paliwo, kto ma większa pojemnośc gorzej na tym wychodzi.
Fan wszystkiego na czym da się jeździć, oprócz wielbłądów(póki co) :)
CB-Radio: Intek H-520 Plus + President ML 145

Awatar użytkownika
OPC_SNAJPER

Astro-maniak
Posty: 607
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:45
Imię: MIROSŁAW
Auto: KOMBI SPORT + COSMO i OPC LINE 2
Silnik: 1.9 CDTI 185 KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAńSK

#25

Nieprzeczytany post autor: OPC_SNAJPER »

witam ja mam w swoim kombi 1.4 16v to powiem wam ze jest idealnie szybki i elastyczny kolega ma 1.4 60 km to różnica jest ogromna
ale spalanie tez on w miescie okooo 7,5 a ja zawsze 10,0
ale sumując to 90 koni to idealne rozwiązanie do astry f

pozdrawiam
Moja ASTEROIDA ==> [External Link Removed for Guests]


[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Goryl

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2008, 14:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Goryl »

Mój brat ma tą asterke 1.4 60 km i nie ma żadnych problemów. Jeździ elegancko, dosyć czesto jeździmy w traski w 5 osob z zaladowanym bagażnikiem. I daje rade ostatnio jechaliśmy to powoli się rozpędzał strasznie na A4 ale w końcowej fazie było 180km/h na zegarze na LPG.

Aro

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2007, 10:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Aro »

Tak trafiłem na ten temat to i ja sie wypowiem w sprawie 1.4 v8 :)
Auto mam od ponad roku, w tym przejechane ponad 60 tyś. A na liczniku wchodzi niedługo 270 tyś.
Rocznik '92 3d tzw "goła" :)
Pierwszej młodości już nie jest,ale ciesze się że mam Astre. Co do silnika to wg mnie 1.4 to za słaby jest na trasie.W mieście OK. A jak założyłem jej felgi 14 i opony 185/70 to jak by ja zabetonował :mrgreen: Fakt faktem lepiej sie wchodzi w zakrety. Ale opony już kończą swój żywot także moc powróci.
Nieraz mam okazje powozić Asterką brata (1.6 V8 96r nigdy nie zaznała gazu,w przeciwieństwie do mojej) tam można zaznać przyjemność z jazdy. Przyspiesza jak zła. Silnik beton, przez 80 tyś żadnej poważnej usterki. Po prostu cudo.
Podsumowując (po swoim silniku) ja nie polecam 1,4v8 do Astry. Co najmniej 1.6. Spalanie na benzynie takie samo jak u brata, wiec nie ma oszczędności.
Z braku mocy rozglądam się za GSI :lol: Bo Astra być musi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bar-T-ekS

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Bar-T-ekS »

Moja asterka 1.4 V8 60KM ma przejechane 240000km z czego ja zrobiłem prawie 100000km i nie mogę powiedzieć złego słowa.Osiągi nie są rewelacyjne,spalanie jest znośne ;) Ogólnie autko jest OK. :D

Logic

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 08 maja 2008, 7:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gnojno
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Logic »

Posiadam astre 1,4 16V i mam taki mały problem:podczas przyśpieszania przy obrotach pomiędzy 2 a 3 tyś. słychać metaliczny odgłos pracy silnika.Dodam że tylko gdy ato jest zimne.ktoś coś wie na ten temat????
Logic

Gość

#30

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Motorek - miodzio. Mój ma 280 k i żadnych problemów. Dopiero w planie mam zmianę sprzęgła. Asterka miodzio, blacha się troszkę sypie przy wlewie paliwa , no i nadkola z tyłu, a poza tym super. POLECAM TEN MODEL :)

ODPOWIEDZ