Opel Astra F 1.4

testy i porównania
bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#41

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

jeśli w mieście jeździsz na krótkich odcinkach to się nie dziw, bo wtedy spalanie może być bardzo wysokie i jest to calkiem normalne. Ale na trasie jadąc spokojnie powinien Ci palić znacznie mniej. Wiadomo miasto miastu nie równe, a trasa to już inna bajka. Dochodzi jeszcze styl prowadzenia i prędkości z jakimi się poruszasz

sakwa

Astro-maniak
Posty: 694
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:59
Imię: Paweł
Auto: c14nz/c20ne/x20xev
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: sakwa »

Jeśli chodzi o trasę to w granicach 100km/h sie poruszam, staram sie utrzymywac ta predkosc jak najdluzej, przed terenem zabudowanym puszczam gaz i mi sam zwalnia wiec hamulca uzywac tez nie trzeba:) A miasto to różnie. Jeżdze jakies 5km na uczelnie, czasem spokojnie, czasem troche mniej spokojnie i tyle:)

[ Dodano: 2008-10-08, 09:10 ]
tylko weź pod uwage to ze ja w wiekszosci jezdze we dwie osoby bez bagazu a Ty masz kombi wiec pewnie i cos w tym bagazniku wozisz:)
kultoweauta.blogspot.com

sebool

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2008, 17:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zagórze
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: sebool »

Mielismy AF 1.4 8v 2001 z salonu:D:D Wnętrze golas nic nie było tylko ABS i alu opla....... Bardzo milo wspominam Astre była swietna ale zachcialo nam sie mocniejszego autka i przyszła na jej iejsce Vectra B 2.0 16v i w porownianiu do Astry to był potwór ale po pewnym czasie jedzi sie bez wiekszych wmocji....

Fakt wyprzedzania 1.4 byly koszmarem redukcja na 3 autko wylo mega a nie chcialo jechac, ale i tak byla fajna:D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hubertastra

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2008, 19:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: hubertastra »

Od niespełna dwóch miesięcy i ponad 3,5 tys. km jeżdżę Astrą 1.4 82 KM MPI, przyspieszenie oraz elastyczność silnika w porównaniu z Golfem III 1.4 60 KM są jak najbardziej na plus, zawieszenie bardziej miękkie.

A to co mnie najbardziej zaskakuje w Astrze to wyciszenie kabiny. Do 3 tys. obrotów jest bardzo cicho, nie słychać silnika.

Spalanie ok. 7 litrów w mieście, niewiele poniżej lub również 7 litrów w trasie. Powyżej 120-140 samochód jest niestabilny (miękkie zawieszenie).

Kolejnymi zaletami są tanie części, wysoka ergonomia (nie licząc włącznika świateł przeciwmgielnych). Silnik szybko uzyskuje "roboczą" temperaturę, kilka minut i we wnętrzu jest ciepło.


Ode mnie Astra dostaje solidną 4+ (w skali 1-6).

[ Dodano: 2008-12-29, 23:01 ]
Po ponad 3 miesiącach użytkowania Astry i przebiegu ponad 7 tys. km - nadal nie ma na co narzekać, tym bardziej że Astrę można kupić za bardzo rozsądne pieniądze (taniej niż przereklamowanego Golfa III).

Ostatnio spalił na trasie 5,9 litra benzyny 95 oktanowej na 100 km.
Kabina mogłaby być lepiej wyciszona.

Samochód można ocenić na solidną 4 (w skali od 1 do 5).

jjunior11

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 04 wrz 2008, 20:48
Imię: Daniel
Auto: ASTRA 2
Silnik: 2.0 dti 16v
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: jjunior11 »

Ja mam gazik i ostatnio nawet testowałem spalanie wyszło mi 8 litrow na 100km przy normalnej jeździe a obliczyłem to tak mam zbiornik na gaz 33 litry w kole a zrobiłem na nim 260 km podzieliłem i wyszło mi się wydaje ze malutko a ten opisik na pierwszej stronie fajniutki az sobie go wydrukuje pozdrawiam wszystkich a zdjęcia pokazane przy opisie są identyczne co moja asterka oczywiście chodzi mi o sedanika :mrgreen: :lol:
Nie wazny tuning ani granie najważniejsza jest asterka :)

Aro

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2007, 10:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: Aro »

Zwracam honor swojej Asi C14NZ :lol: Na święta wróciła po 6 miesięcznym pobycie (oraz eksploatacji) w Norwegii. Pytam się brata jak się sprawowała,były jakieś problemy?
żadnych,wystawiam jej 6+ ;)
a na liczniku prawie 280 tyś ;)
Pozdrawiam.[/b]

NAITOP

Astro-maniak
Posty: 432
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLANDIA
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: NAITOP »

Super, ja wciaz nie mam swojej nic do zarzucenia. Chocby odpadalo wszystko, instalacja wariowala to malenstwo zawsze pojedzie i spali tyle co kot napłakał. Stan licznika 150tys. zero napraw, jedynie wymiana paskow oleju akumulatroa i filtrów, tak to tylko leje i jezdze. Mowa o elementach eksploatacyjnych, nie tuningowych.

w skali 0-10 daje 8+
[External Link Removed for Guests]

misiek800115

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: żarów
Kontakt:

#48

Nieprzeczytany post autor: misiek800115 »

według mnie 1.4 8v 82km jest wystarczajacy,komfort jazdy no może mogła by być twardsza blacha porazka.Jeżdze na gazie i nie boje sie wyprzedzac ufam zawsze 3 ciemu biegowi,ogólnie dynamika silnika jest ok.a nawet udało mi sie wyciagnac nia 175km/h jadac w pięć osób oczywiscie na autostradzie.Spalanie tez zadawalające w trasie na benzynie 5.0 litra(90-120km/h) zaś na gazie w trasie 140 km/h 8.2 litra.W cyklu miejskim jest gorzej 8.5 litra gazu a to tylko jakieś 14.50zł.wiec jest to do przyjecia
7.5-10.5L /100km LPG

waleq82

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2009, 12:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dąbrowa G.
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: waleq82 »

Hmm ja tam nienarzekam, Faktycznie może czasem brakować mocy ale to nie fura wyścigowa tylko ekonomiczna bryczka i faktycznie możne się w niej zakochać silnik bezawaryjny, blacha troszke wychodzi odprysków ale to sie zrobi a radosć z jeżdżenia ja oceniam na 5/6 według swojego kryterium. Napewno polecam ten silniczek chyba że chcesz poszaleć to kup sobie jakiegoś forda mustanga czy coś w tym stylu
ASTRA RZĄDZI :)

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

pitoli jak potłuczony ten koleś co opisuje asterke na 1 stronce.... ja mam 1.4 60km i jestem zadowolony fakt silniki są nie za silne ale jak mi wymienili (po awarii) silniczek na inny rowniez 1.4 60km to powiem wam ze żyleta :mrgreen: tam 1.4 i tu 1.4 ale silnik silnikowi nie jest rowny. a i przy wyprzezdaniu nie narzekam :mrgreen:
kupie podłokietnik przód astra g

ODPOWIEDZ