Astra GSi 1.8 16V

testy i porównania
Awatar użytkownika
MishelS

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 05 sty 2008, 21:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: MishelS »

to Junior masz zadanie specjalne żeby udowodnić swoją teorie
znajdź silnik 1.8 16V nie ECOTEC 125 KM produkowaną w okresie luty-sierpień 1994 zdobądź chodź jedna fotografie tego silnika oprócz gazety którą dodał niski

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Kod: Zaznacz cały

1.8 16v 115KM 

 

Silnik 16-zaworowy, z wielopunktowym wtryskiem paliwa, bezpośrednim zapłonem i kolektorem dolotowym o zmiennej geometrii. Stosowany od września 1994.
Pojemność 1799 cm3, maksymalna moc 115 KM (85 kW) przy 5400 obr./min., maksymalny moment obrotowy 168 Nm przy 4000 obr./min.


źródło : [External Link Removed for Guests]

fotki też trzeba ? ^^

zapytajcie się slowmana - on ma GSi 1.8 16v 115 konny... PRAWDZIWE GSI 1.8 a nie eco..coś a co do KM to pomyłka.. Gsi miały 115 najwyraźniej...

Awatar użytkownika
MishelS

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 05 sty 2008, 21:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: MishelS »

aggrrrr Junor nie zrozumiemy sie chyba :D:D
no wiec po pierwsze to nie o ten silnik mi chodzi (115KM) tylko o ten

1.8 16v 125KM

Silnik 16-zaworowy, z wielopunktowym wtryskiem paliwa Simtec, zapłonem bezpośrednim DIS i kolektorem dolotowym o zmiennej geometrii. Stosowany w okresie luty-sierpień 1994.
Pojemność 1799 cm3, maksymalna moc 125 KM (92 kW) przy 5600 obr./min., maksymalny moment obrotowy 168 Nm przy 4800 obr./min.


fotki też chce :D bo oba silniki były ECOTEC
niski pisze: ja dodam od siebie ze jak to w kazdym tescie astry gsi jak zwykle zapomnieli wspomniec o 3 silniku jaki wychodzil w tym modelu ktory byl produkowany zaledwie pol roku a mianowicie 1.8 16V mial 125 koni oznaczony symbolem c18xe po liftingu i wprowadzeniu norm spalin byl to juz silnik c18XEL ktory posiadal EGR i inny komputer przez co moc spadla do 115KM
:mrgreen:
może jeszcze raz przetocze zdanie niskiego
kazdym tescie astry gsi jak zwykle zapomnieli wspomniec o 3 silniku jaki wychodzil w tym modelu ktory byl produkowany zaledwie pol roku a mianowicie 1.8 16V mial 125 koni oznaczony symbolem c18xe po liftingu i wprowadzeniu norm spalin byl to juz silnik c18XEL ktory posiadal EGR i inny komputer przez co moc spadla do 115KM

JunioR pisze:zapytajcie się slowmana - on ma GSi 1.8 16v 115 konny... PRAWDZIWE GSI 1.8 a nie eco..coś a co do KM to pomyłka.. Gsi miały 115 najwyraźniej...
wiec napisze slowmanowi żeby wstawił fotke silnika a co do drugiego zdania to może masz i racje GSki w 1.8 16V od lutego 1994 do sierpnia 1994 miały 125 KM a po liftingu miały już 115 KM :D

kiedys napisałes
JunioR napisał
Gsi to 1.8 16v ale nie eco...
chodzi mi o tylko jedno
fotki silnika 1.8 16V nie ECO cos tam :D
bo nie rozumie ...
chyba róznicy
Silnik 1.8 16V C18XE w ECO 125KM
pomiedzy 1.8 16V C18XE nie ECO 125KM


JunioR pisze:on ma GSi 1.8 16v 115 konny... PRAWDZIWE GSI 1.8 a nie eco..coś
a jeżeli twierdzisz że GSki najwyrazniej wychodziły w 115 konnych wersjach to na poparcie tego co piszesz też chce foto silnika
1.8 16 nie ECO coś tam...............................

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

MishelS pisze:1.8 16 nie ECO coś tam...............................
napisze do slowmana żeby mi fotkę wysłał silnika ^^

niski

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 06 lis 2007, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: niski »

wiec tak dostalem maila od MishelS, i postaram sie wam to troche rozjasnic (jesli oczywiscie bede mial racje)

silniki w GSi 1.8 16V to sa silniki C18XE i to nie rozroznia sie po tym czy ma czerwona pokrywe swiec czy czarna ECOTEC to jest nadal ten sam silnik :) i dla przykladu fotka mojego silnika jest to C18XE na seri shamowany na 126-128koni i ma czarna pokrywe swiec ecotec:
Obrazek

oraz silnik Tomka28 z czerwona pokrywa:
Obrazek
zdjecie tomka przedstawia silnik ze zmienionym juz kolektorem 4-2-1 orginalnie jest zeliwny taki jak u mnie

oba silniki sa to C18XE produkowane lekko ponad pol roku od wrzesnia 93 do czerwca 94 (chyba jakos tak) pozniej wszedl silnik C18XEL ktory troznil sie kompem i EGRem przez co moc spadla do 115koni a nie jak wprzypadku C18XE 125koni

teraz co do tego kiedy wychodzily GSi... Gsi w ospojlerowaniu ktroe wszyscy znaja wychodzilo do 94 roku kiedy to w 94 roku opel przeprowadzil facelifting astry. oczywiscie po liftingu wychodzily gsi ale nie byly one juz w orginalnym ospolerowaniu itp. rowniez wychodzily w wersjach 5d i mialy na listwach bocznych na drzwiach napis GSi
Obrazek
wiecej opowie wam kolega Bizo z GSiklubu ktory wie o tym silniku duzo wiecej niz ja :)
Obrazek

Gość

#16

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ludzie trochę mylicie silniki i na Oplach to raczej sie nie znacie a na pewno nie na GSi :D tak się składa że silnik C18XE 92kw/125koni wyszedł na początku tylko w GSi, był produkowany na przełomie 93/94 podajże od sierpień-wrzesień '93 do jakoś kwietnia '94. W połowie '94 UE wprowadziła nowe kolejne restrykcyjne normy emisji spalin i hałasu tak powstał C18XEL 85kw/115 koni i był już montowany tylko w wersjach cywilnych, nigdy nie było go w GSi ale z kolei C18XE były w wersjach Sport w roku '94 czyli następcy wersji GT. C18XEL różnił się od C18XE tym że miał inny komputer Siemens SIMTEC 56 5WK9 078, a C18XE miał SIMTEC 56 5WK9 052, zasadniczą różnicą było też wyposażenie C18XEL w EGR(zawór recyrkulacji spalin) to spowodowało spadek mocy, poza tym w samym oznaczeniu tego silnika L - oznacza obniżona moc, więc jak można gadać takie brednie że był to silnik montowany do GSi? Druga sprawa to same GSi - były budowane tylko przez 3 lata, piszę tu o pełnym pakiecie spoilerów komplecie, foteli itp, robili je tylko w latach'91-'94 jak ktoś ma w papierach '95 to po prostu auto było zarejestrowane pierwszy raz w '95. Jeszcze tylko później Vauxhall wypuszczał GSi po '96 albo po '97 z tym znaczkiem ale już w okrojonym pakiecie spoilerów, miały tylko zderzaki od GSi i grill, progi były Irmscher'a i bez nakładki na karoserie czyli drzwi i reszte w górę oraz tylny spoiler dachowy był wiekszy i zachodził w dół bokami aż do do końca szyby, maska była bez skrzeli i felgi były już takie zaoblone wiatraki:) Tak jeszcze wracając do silnika to później jeszcze był X18XE, zmienli miske olejąwą na druga stronę i coo za tym idzie bagnet i do EGRa dodali dmuchawe elektryczną, też sie trafiały w Astrach F, procka też pewnie zmienili do tego, ale takimi silnikami już sie nie interesowalem. Aha jeszcze ta pokrywa, kolor nie grał roli trafiały sie i czerwone i czarne w C18XE, dla przykladu C20XE miał chyba z 6 czy 7 rodzai pokrywy swiec w tym z napisem Ecotec nawet :mrgreen: a zawsze miał 150koni.

Awatar użytkownika
MishelS

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 05 sty 2008, 21:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: MishelS »

po to zapoczątkowałem tą rozmowę żeby sie dowiedzieć :) i wyjaśnić co i jak
jak kupowałem auto to właściciel wspominał coś ze to wersja GSI z względu na 125 KM silnik (ja twierdze że to po prostu wersja SPORT bo nie ma pakietu ospojlerowania tylko specyficzny daszek i felgi )
Junior chyba po prostu nie lubi ECOTECów a tym bardziej czarnych pokryw świec z tym napisem teraz już chyba będzie wiedział :D ze
1.8 16V C18XE z czarną pokrywka ECOTEC to to samo co 1.8 16V C18XE z czerwoną
Cieszę sie z finału tej rozmowy o tym zawsze zapominanym silniku podziękowania dla BIZO i NISKIEGo :D:D:D:D:D

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

hehe prawda ^^ nie lubie ecotecow ^^

nie mam przekonania do plastikowych obudów... ;) może to dlatego, mój wstręt do tego czegoś ^^

slowman

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 21 gru 2006, 23:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nad zatoką
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: slowman »

Junior nie mam GSI tylko zwykłego :mrgreen: kombiaka C18XE czyli 1.8 16V 125KM

a teraz silniczki

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

w niedzielę jak znajdę chwilę czasu to pokopię bardziej w moim archiwum i wrzucę coś jeszcze
ASTRA F 1.8 16V 125KM LPG ON BOARD
NISSAN NAVARA SE DC 2.5D M/T '11
VOLVO V50 1,6D '05
[External Link Removed for Guests]

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#20

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

slowman pisze:Junior nie mam GSI tylko zwykłego kombiaka C18XE czyli 1.8 16V 125KM
fiufffff dobrze, że się nei zakładałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a ecoteców i tak nie lubie ^^

ODPOWIEDZ