Opel Astra I (1991 - 2002)

testy i porównania
Gość

#11

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam!
Ja mam Asterke 1.6 8V i mam podobny problem co poprzednik. Progi sypią się jak stary dach.
A tak żeby nie było nudno to za 3 dni wymieniam skrzynie bo układ różnicowy się rozsypał.

Ale mimo to jeśli będe ją kiedyś zmieniał to również na astre tylko troche młodszą... ;)

Gość

#12

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam mam astrę z 93 roku z Niemiec 1,6 hathaback i nie mogę sie tam dopatrzeć typu silnika ,według schematu zamieszczonego wyżej byłby to c16nz .HELP

Rasiak90

Astro-maniak
Posty: 125
Rejestracja: 27 kwie 2008, 19:14
Imię: Artur
Auto: Astra G kombi
Silnik: 1.4 ---> X14XE
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Rasiak90 »

Jestem szcześliwcem posiadania Asterki z 1999 roku złoty metalik sedan 1,6 16V z gazem:)

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

KoNiU008 pisze:oczywiście z kultowym bezkolizyjnym silnikiem X14NZ
silnik ten nie jest niestety bezkolizyjny.
Bezkolizyjne są 1.6 8v, 1.8 8v i 2.0 8v

Usunięty użytkownik 5195

#15

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

he he he... bezkolizyjne, z za razem stworzone pod LPG :P

Awatar użytkownika
Michu1990

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2008, 14:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skępe/Włocławek
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Michu1990 »

ja mam diesla 1.7 i mimo tego ze nie jest mozny to i tak go kocham hehe

[ Dodano: 2008-05-16, 12:46 ]
mocny___--->mozny haha
Michu1990

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

KoNiU008 pisze:Ja mam OPLA ASTRĘ Classic z 2002r
bo Twoja astra jest młoda :P moja ma 8 lat więcej i troche amorek z przodu skrzypi... ale swoje trz juz przejechała...
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

Awatar użytkownika
pitek

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: pitek »

Jako posiadacz astry cabrio 1993 musze przyznac ze autko jest calkiem fajne. Kilka mankamentów jakie ma to: zbyt twarde i niskie zawieszenie jak na nasze drogi i krawężniki, niestety przy 16 calowych aluskach drastycznie zwieksza sie spalanie ale to chyba norma (ok 11-12l/100km w miescie), prawy próg szybko gnije, ale zauważyłem, że tak ma większość. Ale za to nic nie skrzypi jak to napisali powyżej i mam inny silnik niż jakikolwiek tu opisany - 1.6 8V X16SZ 128Nm 2800rpm 71KM SOHC bezkolizyjny bez gazu i absolutnie na niego narzekać nie mogę :) No może oprócz tego spalania ;)

akmk

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 maja 2011, 6:18
Imię: artur
Auto: Astra 1 F kombi-1991
Silnik: 1,6 8v
Województwo: pomorskie

#19

Nieprzeczytany post autor: akmk »

Nie moge się zgodzić z twierdzeniem że silniki 1,6 8v bo taki posiadam w mojej kombi z 1991r o przebiegu 214 tyś dużo palą ponieważ moja w mieście pali 9 litrów a nie stosuje eco drivingu , dla porównania dodam że przy moim stylu jazdy mój poprzedni samochód Tico palił 8 litrów,jedyny mankament to cieknący olej spod pokrywy zaworów i trochę korozji ale bez przesady ,progi od nowości były wymieniane raz -2 lata temu i poprzedni właściciel a zarazem mój kumpel wspawał progi z nierdzewki więc już do końca życia auta nie będą wymieniane,zero wycieków ze skrzyni , biegi wchodzą gładko,sprzęgło nigdy nie wymieniane i dopiero teraz jak się dobrze ktoś wsłucha to ledwo słychać łożysko oporowe.Jeśli ktoś twierdzi że jest mało bezpieczna to się myli,Asia miał już strzał w tyłek i Lanos który to zrobił nie wyglądał ciekawie-laweta a astra o własnych siłach do domu,drugi strzał 6 miesięcy temu w starego dostawczego VW i zbity kierunkowskaz i pognieciony trochę błotnik,VW też miał obrażenia . Jak ktoś nie czuje się bezpiecznie w Astrze to proponuje pojeździć Tico tam blacha jest cieńsza od papieru i jazda nim naprawdę wymaga odwagi nawet w maluchu tak się nie bałem.

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#20

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Ja tylko proszę o info czemu należy się wystrzegać egzemplarzy sprzed 1994, znaczy sprzed liftu. Pytam, bo moja Si jest z 1993 roku (wg VIN z 1994) i nie wiem, może na bombie jeżdżę... Poza tym muszę stwierdzić, że zawieszenie jest OK, nie sypie się nadmiernie - od marca zrobiłem 15tys i nie robiłem kompletnie nic, dalej jest względny spokój, blachy jak blachy - w tym wieku progi idą do zmiany, nadkola tylne i błotnik tylni - nie jest wielki koszt, przedni też ale z powodu stłuczki poprzednika a nie korozji. Co do bezpieczeństwa się nie wypowiadam, bo nie miałem (i obym nie miał) okazji sprawdzić osobiście, ale jakoś w to że kierownica idzie do przodu w razie wypadku trudno uwierzyć, auto nie dostałoby homologacji na nasz rynek. Tak to jest w Tico, które owa homologację dostało warunkowo jak koreańczycy chodzili do FSO, tylko u nas można było je kupić, na zachodzie było niedopuszczone.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

ODPOWIEDZ