1.6 8v 75 km czy 1.4 8v 82 km

testy i porównania
Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

Re: 1.6 8v 75 km czy 1.4 8v 82 km

#11

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Jest czym przycisnąć
Jak się wcześniej jeździło maluchem to i owszem :lol:

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#12

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Mam C16SE w kombi i nie wyobrażam sobie tam słabszego motoru. Wyprzedzenie kolumny 5 tirów nie stanowi żadnego stresu.
C14SE byłby chyba lepszy mimo mniejszej pojemności ma mocy więcej, ale i sam moment zdaje się większy. Silniki 8V Opla bardzo dobrze znoszą gaz, ale nie zakładałbym II generacji do wielopunktu. Dla mnie to kowalstwo, niekoniecznie artystyczne.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Marcin1989

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 20 lip 2009, 23:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorzów
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Marcin1989 »

?witam,znalazłem astre 95 rok z lpg za 3000,ale ma silnik 1.4,jak myslicie warto brac? troche chyba słaby do tej budy?
Marcin

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#14

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

1.4 jest słaby jak i 1.6 też jest słaby. Chyba że ktos się z syreny czy malucha przesiada, to może dostanie szoku. Ja tam uważam że nie ma to jak przynajmniej c20ne. Dobrze znosi gaz, i są pancerne :P. Może i spalanie większe troche (zależy jak jeździsz), ale się nie martwisz o brak mocy w razie czego.

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#15

Nieprzeczytany post autor: papieju »

ilek8822 pisze:1.6 też jest słaby.
W wersji 75KM pewnie i szału ni ma. Ale uczciwie trzeba przyznać że 1.6 101KM, czyli C16SE w zupełności wystarcza o ile ktoś nie ma aspiracji rajdowych. No i pojemność mniejsza niż 2.0, więc i opłaty mniejsze, co czasem ma znaczenie. Należy też dodać, że trafić C16SE jest ciężko, a na niezajechane to już w ogóle. Ale dobrze znoszą gaz i przy dobrym operowaniu gazem potrafią spalić 8.5l gazu, co jest dobrym wynikiem. 12 spalić też potrafią :)
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Marcin1989

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 20 lip 2009, 23:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorzów
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Marcin1989 »

taki 1.6 to jak dla mnie nie jest najgorzej,chociaz mogłoby byc lepiej ale 1.4 to straszny muł,miałem golfa z silnikiem 1.4 i szału nie było,po miescie starcza ale w trasie brak mocy
Marcin

Marcin1989

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 20 lip 2009, 23:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorzów
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Marcin1989 »

witam,poraz kolejny w tym watku. Szukam astry i szukam,nie moge znalezc niczego ciekawego w mojej okolicy,ale dzisiaj mi sie trafił 1.4 na wielopunkcie z gazem i zastanawiam sie czy brac? jakie problemy z gazem moga w nim wystapic? gaz jest 2 generacji w tym aucie.
Marcin

Feliks

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 29 sty 2013, 15:46
Imię: Szymon
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16NZ
Województwo: pomorskie

#18

Nieprzeczytany post autor: Feliks »

ilek8822 pisze:1.4 jest słaby jak i 1.6 też jest słaby. Chyba że ktos się z syreny czy malucha przesiada, to może dostanie szoku. Ja tam uważam że nie ma to jak przynajmniej c20ne. Dobrze znosi gaz, i są pancerne :P. Może i spalanie większe troche (zależy jak jeździsz), ale się nie martwisz o brak mocy w razie czego.

Stary bez urazy ale trochę gadasz -.- 1.6 8v 75KM słaby do F?^^ Muszę ci powiedzieć, że mam tą przyjemność naocznie podziwiać moją asterkę z tym silniczkiem vs mamy VW Touran 1.9 TDI 105 KM ... Zgadnij... 400Kilo może i robi swoje ale bez przesady nie aż tyle... Niestety moja asterka wygrywa do czasu 120-130Km/h potem Touran wiadomo bierze ją jak chce ale cóż nowsze auto o 10 lat ^^ jak by nie było :D i inna prędkość MAX ^^

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Następnym razem wsadź kogoś innego za kierownicę Tourana. Nawet w danych technicznych od 0-100km/h ma ponad 1s przewagi, a to dużo. Elastycznością to już w ogólnie gniecie Astrę jak chce, a Ty gadasz, że do 120km/h lepiej idzie Astra. Albo jeździcie Touranem z uszkodzonym silnikiem o tym nie wiedząc, albo ktoś nie umiał jeździć innego wyjścia niestety nie ma.
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

SergioF

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 23 wrz 2012, 13:23
Imię: Sergiusz
Auto: Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska/Warszawa

#20

Nieprzeczytany post autor: SergioF »

Nie wiem czego niektórzy się spodziewają po 1.6 8v albo od niego wymagają... Po mieście w zupełności wystarcza, na trasie wiadomo mocy brakuje, szczególnie kiedy trzeba wyprzedzić ciężarówkę. Ciężko jeździć tym autem na trasie ekonomicznie, bo niestety żeby wyprzedzić tym autem ciężarówkę, to redukcja i but w podłogę. O ile jeździ się samemu i nie ma się zbyt dużo bagażu to jakoś można jechać. Gorzej jeśli na pokładzie są 4 osoby i zapakowany cały bagażnik.
Jeździłem już dużo mocniejszymi samochodami m.in. Fiat Coupe 20VT, Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20V, osobiście mam X16SZR i przejeździłem nim 10 000km z czego 5 000km po dłuższych trasach.

Podsumowując: Sprawnie porusza się po mieście, dobrze nadaje się do gazu, jest prosty w obsłudze, części tanie. Na trasie samemu i bez zbyt dużo obciążenia też można się sprawnie poruszać.

ODPOWIEDZ