OPEL ASTRA II 1.7 DTI NJOY

testy i porównania
Gabson

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:24
Imię: Robert
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 isuzu
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

Oszczędność w spalaniu

#11

Nieprzeczytany post autor: Gabson »

Witam was wszystkich. Wiecie co ja posłuchałem się SKOCZKA odnośnie oszczędności spalania ISUSU jaadąc średnio 100-110km/h z obrotami 2000/2100obr/m no to mój spalił 4,18 l/100 no moge powiedzieć 4,2l/100. Ajechałem z żoną i dwójką dzieci.

Mario:)

#12

Nieprzeczytany post autor: Mario:) »

Miesiąc temu byłem w Niemczech i Holandii moją Asterką. Zrobiłem 3000 km w 10 dni. Średnie spalanie na 100 km w trasie to 4,3 l a w cyklu mieszanym 4,75 l. Prędkość maksymalną jaką udało mi się osiągnąć to 192 km/h ale przepłaciłem to skrzynią biegów ( wyciekł olej ze skrzyni i samochód trafił do serwisu ale udało mi się dojechać z taką skrzynią do Polski :) )

Awatar użytkownika
tomsst

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2008, 22:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: :)
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: tomsst »

Witam ja zauroczony Waszymi opisami o ekonomice Astry ostatnio nabylem taka w wersji elegance z 2001 i spalanie mojego auta troche mnie zaskoczylo bo wyszlo ok 7,5l/100km w cyklu miejsckim czy jest to naturalne?? bo liczylem na to ze spali w okolicach 6l/100km. Jezdzilem bez klimy i raczej cieżkiej nogi niemam. Prosze o jakąś rade z gory dzieki :) Pozdrawiam
Pozdrawiam Tomek

Mario:)

#14

Nieprzeczytany post autor: Mario:) »

No to trochę dużo faktycznie. Jeśli jeździsz bez klimy i zmieniasz biegi przy 2500 ob i nie masz ciżkiej nogi to nie powinien tyle palić. Przy spokojnej jeździe po mieście pali mi pomiędzy 5,8 a 6 l/100km. Jesteś jego pierwszym właścicielem? Przyczyn może być kilka. Jaki masz przebieg auta i jak było eksploatowane?

Awatar użytkownika
tomsst

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2008, 22:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: :)
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: tomsst »

Jestem pierwszym włascicielem w Polsce Astra miala poza mna tylko jednego własciciela w niemczech. przebieg 165 tys o wczesniejszej eksploatacji nic niewiem ale środek auta raczej zadbany ale hak wskazuje na to ze jednak nie byl to samochód tylko do pracy czy na wycieczki za miasto jak narazie mam wymieniony olej i filtr oleju a teraz wymienial bede filtr powierza paliwa i rozrzad i mam nadzieje ze to cos pomoze :) bo tak to kaplica :(
Pozdrawiam Tomek

Skoczek

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Skoczek »

tomsst

jesli te spalanie obliczyles po pierwszej swojej jeździe astrzaną, to jest to jak najbardziej możliwe - może, że źle wysprzeglałeś, przeciągałeś samochód na zbyt niskich albo zbyt wysokich obrotach (przypomnę, że najlepszy zakres obrotów to od 2 do 2,7, oczywiscie jakies małe +/- mogą się zdarzyć) itd., no bo chyba źle nie obliczyłeś tego wyniku raczej.

mi w mieście, czyli w Warszawie, w trybie miejskim, spalanie nie podskoczyło raczej wyżej niż 6,5 L. jesli to już się powtarza, to rzeczywiście może rozrząd coś pomoże, bo nie wiem kiedy miałeś wymieniany, ale jesli dawno to sie zawsze przyda no i jest to też zalecane.

no chyba, ze samochod ma wiekszy przebieg niz te 165 ale to nie chce byc ani zlosliwy ani sceptykiem, po prostu nie znamy historii twojego auta.

mam nadzieję, że jednak problem rozwiąże się na plus. życzę miłego użytkowania autka.


Mario:)

widzę, że drugi ekspert tutaj nam sie ukazuje :D no i słusznie.

tylko sie dziwie, że nie za bardzo wiedziałeś czym grozi sprawdzenie predkosci maksymalnej samochodu w przypadku autka.

jesli czujesz ze samochód nie idzie, a pozatym już skrzynia jest za krótka to odrazu automatycznie odruch - zdejmujesz noge z gazu. ale przyznales sie ze skrzynia ci poszla, a to już coś. chyba nie bedziesz już więcej razy sprawdzał :mrgreen:

ja nie sprawdzałem nigdy predkosci maksymalnej, i nie zamierzam. moj brat jak pozyczyl odemnie samochod to osiagnal maks. 187 (przyznał się, więc mu wybaczyłem jakoś :mrgreen:) i mowil ze juz skrzynia nie daje rady i koniec. jakby cos sie takiego stało w mojej astrzanie to bym go po prostu zlinczował :m

jesli bedzie sie dbało odpowiednio o isuzu, to bedzie nam długo jezdził :)

pozdrawiam
MÓJ ARTYKUŁ NA FORUM O OPEL ASTRA II 1.7 DTI NJOY. POLECAM: [External Link Removed for Guests]
_________________
JAK OPEL, TO TYLKO ASTRA.
[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Mario:)

#17

Nieprzeczytany post autor: Mario:) »

165 tys jak na diesla to niewiele. Jeśli samochód ciągał za sobą jakieś ładunki ponad normę to może być troszkę bardziej wyeksploatowany silnik niż powinien być na ten przebieg. Myślę, że wymiana filtra powierza i paliwa powinna pomóc :) A jak nie to pewnie przydała się by mała regulacja silnika

[ Dodano: 2008-10-22, 10:37 ]
Skoczek


Odnośnie maksymalnej prędkości i skrzyni biegów. Prędkość 190 km/h rozwinąłem przy 4,5 tys ob. Pole czerwone na obrotomierzu zaczyna się powyżej 5 tys ob. Z resztą zabezpieczeniem przed przeciążeniem skrzyni biegów jest odcięcie zapłonu. Domyślam się że skrzynia poszła ponieważ przesadziłem z prędkością, choć zastanawia mnie fakt że olej ze skrzyni wyciekał powoli ( na tyle powoli, że dojechałem 1000 km na takiej skrzyni do Polski ). Gdybym przeciążył skrzynie ole wyciekł by cały momentalnie a biegi by się zatarły na amen.
W serwisie powiedzieli mi że olej musiał wyciekać od dłuższego czasu. Konkretnej przyczyny tej usterki mi nie podali. Na szczęście Asterke mam jeszcze na gwarancji i naprawa skrzyni mnie nic nie kosztowała. Jedno wiem na pewno: więcej nie będę próbował przekroczyć możliwości fabrycznych tego samochodu ( ale poszaleć sobie na szutrze lub śniegu można ). O samochód trzeba dbać - w końcu to mój skarb ale trzeba czasem sobie pojechać i poszaleć za miasto, a później wrócić i wypucować, żeby się błyszczał :P

Awatar użytkownika
tomsst

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2008, 22:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: :)
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: tomsst »

Teraz bede wymienial wszystkie filtry, olej i rozrzad i do poniedziałku mysle ze juz bedzie po wszytskich wymianach pozniej sprawdze spalanie i podziele sie z wami czy to cos dalo a przy okazji ile litrów musze kupic oleju do pełnej wymiany?? i czy warto kupowac olej z beczki na litry czy normalnie z polki w plastiku ??
Pozdrawiam Tomek

Mario:)

#19

Nieprzeczytany post autor: Mario:) »

kup normalny w plastiku ale nie oszczędzaj na oleju. Silniki dieslowskie są bardzo czułe na olej i jeśli chcesz żeby silniczek Twojej Astry jeszcze służył wiele tysięcy kilometrów to nie oszczędzaj na oleju :) Szczerze to nie wiem ile się wlewa oleju do silnika ponieważ mam Astrę na gwarancji jeszcze i wymieniają mi olej na przeglądach obowiązkowych ale mogę sprawdzić dla Ciebie ile tam wchodzi oleju :) O ile pamiętam to koło 5 l się wlewa ale nie jestem pewien w 100%.

Skoczek

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Skoczek »

wcześniej napisałeś, że "ale przepłaciłem to skrzynią biegów ( wyciekł olej ze skrzyni i samochód trafił do serwisu ale udało mi się dojechać z taką skrzynią do Polski :) )"
myślałem, że ci skrzynia poszła, ale z tego co widać, to chodzi ze ci olej wyciekł, a nie poszła skrzynia. nie chce być czepliwy, ale to nie ja źle się wypowiedziałem :mrgreen: ale tam :D

czyli takie małe nie porozumienie :)
MÓJ ARTYKUŁ NA FORUM O OPEL ASTRA II 1.7 DTI NJOY. POLECAM: [External Link Removed for Guests]
_________________
JAK OPEL, TO TYLKO ASTRA.
[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ