OPEL ASTRA II 1.7 DTI NJOY

testy i porównania
Mario:)

#21

Nieprzeczytany post autor: Mario:) »

Faktycznie to ja się źle wypowiedziałem. Sorki :)

Awatar użytkownika
darekzasia

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2008, 17:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: darekzasia »

Witam wszystkich... od wczoraj stalem sie posiadaczem Astry II 1.7 DTI z 2001 roku... auto kupilem troche ponad 200km od mojego domu... i po dojechaniu pod dom... bylem w szoku (myslalem o cudach) bo z mojego zbiornika przy wskazaniu poziomu paliwa na zegarze wyszlo ze ubylo nawet nie polowa cwiartki zbiornika... szczerze mowiac przesiadlem sie z auta ktore mialo silnik 2.7 V6... i najlepszym przypadku zbiornik (60l) wystarczal na 450 km...
no wiec... chyba teraz troche pooszczedzam ;)
a wracajac do astry... ma przejechane 97 tys mil (mieszkam w irlandii)
poza tym troche mnie dziwi brak zaglowkow na tylniej kanapie...

Mario:)

#23

Nieprzeczytany post autor: Mario:) »

To dziwne - bark zagłówków na tylnej kanapie? Bardzo ciekawe :P a co do spalania moj ojciec ma skodę Superb 2.8 V6 i możne przejechać co najwyżej 50 km na 1 baku. A Asterka możemy przejechać 1000 km na jednym baku który ma 52 l :) cóż Ci co mają wypasione silniki mogą nam zazdrościć choć nie powiem że na światłach czasem brakuje mocy :P

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

darekzasia pisze:poza tym troche mnie dziwi brak zaglowkow na tylniej kanapie...
zapewne masz wersję Club z 98 roku ;) wtedy nie były jeszcze one wymagane ;)
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
darekzasia

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2008, 17:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: darekzasia »

Spark^ pisze:
darekzasia pisze:poza tym troche mnie dziwi brak zaglowkow na tylniej kanapie...
zapewne masz wersję Club z 98 roku ;) wtedy nie były jeszcze one wymagane ;)
taaaa... mowisz ze w irlandii tak dlugo w salonach stoja te auta ;)

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

no to ja się nie znam... :roll: ;)
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
darekzasia

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2008, 17:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: darekzasia »

kazdy tu sie zna chociaz troche ( na wlasnym aucie ;))... w kazdym razie kupilem taka wersje, z tego 2001 roku i na razie jezdze z usmiechem na ustach... przynajmniej do poniedzilku, bo wtedy mam zabukowany dokladny przeglad auta... :roll: mam nadzieje ze usmiech mi nie zniknie ;)

Awatar użytkownika
matys1022

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2008, 23:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: baiałystok
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: matys1022 »

Witam. jestem nowy i moge troche przynudzić. Moja historia dopiero sie zaczeła z Astrą 1,7 DTI Isuzu 2001r Elegance - kupilem, auto jest super , tyko zrobilem 200km jeszcze nie zdążylem sprawdzić spalania :shock: ;) a tu trach :shock: -pad termostat i mam kałuże od strony pasażera wielkości jeziora :( .Pojechałem do serwisu aby wymienić termostat i zrobić ten przeciek a tu :shock: ,,przykro nam ale na naprawe przecieku prosze przyjechac za 5 dni bo to potrwa no i wie pan terminy,, ale łatwym się zajeli - termostat - wymiana 180 zł ze wszystkim. Co najlepsze zaleli mi płyn za prawie 50 dych i wypuścili !!!!!!! równie dobrz mogła być to woda :? po płynie(i pieniążkach) sucho w zbiorniczku ale na dywaniku już- morze po 5 km. Jednym słowem szok. :shock: :arrow: Z czystej ciekawości dam sie jeszcze troche okraść choć by np. za ponownie zalany płyn i pojade niech robią ten wyciek. Podobno mówili ze to jakieś uszczelniacze na połączeniu z nagrzewnica i może mnie to kosztować ok 300zł ale pewnie zedrą więcej jak za termostat który miał mnie koszt. 60zł. Oczywiście abym był zadowolony z usługi - umyli auto. ;) Mam prośbe jeśli ktoś już miał taki problem z wyciekiem jak to zrobić (czytałem że nawet wymiana korka może pomóc). Jaki to byłby koszt? Prosze o rade. ;)
matys

Mario:)

#29

Nieprzeczytany post autor: Mario:) »

To faktycznie pech. A wiem z własnego doświadczenia jak działa serwis opla. Nie jestem przekonany do niefirmowych warsztatów i bałbym się oddać do nich autko do naprawy. Może mówię tak bo moja Asterka jest jeszcze na gwarancji wiec wszelkie naprawy mam za darmo ale i tak chyba wolałbym wydać te 100 - 200 zł więcej ale mieć pewność że to będzie dobrze zrobione.
Ostatnio miałem samochód w serwisie - raz robili mi skrzynie biegów a ostatnio lakierowali mi ryski które zrobiła moja szanowna mamusie :(. Jakiś tydzień temu miałem telefon z opla w sprawie jak się miewa autko po naprawie. Normalnie szok. Ale wiadomo kryzys idzie i trzeba dbać o klienta :mrgreen:

uran_86

#30

Nieprzeczytany post autor: uran_86 »

witam mam od niedawna astre i mam pytanie do was wszystkich czy to normalne ze gdy przekladam z 2 na 3 kolo 2.5tysnie chce jechac ten samochod na 3 (nie chce ciagnac) bardzo wolno sie rozpedza na tej 3-ce , ?? zauwazylem ze jak troszke przegonilem go na autostradzie na wyzszych obrotach tak jak by auto bylo duzo duzo mocniejsze po zjechaniu z autostrady gdy wzucalem 3 i dalem gas od razu przyspieszal nawet na nizszych obrotach nie wiem czego to przyczyna turbina? po wylaczeniu auta i wlaczeniu ponownie auto znow zalapalo mula nie wiem o co chodzi . pomozcie napiszcie czy wasze auta tez tak maja przy jakich obrotach czujecie turbine ze auto mometalnie przyspiesza bo ja tego nie czuje a na autostradzie to az chcialo sie jechac;) pomocy please

ODPOWIEDZ