Astra G 1,8 sport vs Astra G OPC 2,0 turbo

testy i porównania
Awatar użytkownika
bikerelvis

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 gru 2008, 17:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mikołów
Kontakt:

Astra G 1,8 sport vs Astra G OPC 2,0 turbo

#1

Nieprzeczytany post autor: bikerelvis »

witam, posiadam astre g 1,8 sport i przymierzam sie do zakupu astry g opc 2,0 turbo i mam pare pytanek do osob ktore jezdzily tymi samochodami albo maja ugruntowana wiedze o nich
- jaka jest roznica w zawiesdzeniu miedzy nimi bo moj sport slabo radzi sobie w zakretach w porownaniu np. z clio sport 2,0 czy zawias jest inny w opc i jak sie ona trzyma drogi?
- czy sa inne zaciski hamulcowe i tarcze bo w moim sporcie musialem zmienic na nacinane tarcze i klocki ferrodo bo slabo hamowaly
- czy skrzynia ma podobna charakterystyke w opc i sport bo w sport mam wrazenie ze spowalnia ten samochod?

z gory dzieki za rzeczowe odpowiedzi i prosze mnie nie jechac jak cos takiego bylo na forum ale ja nic nie znalazlem, pozdrawiam i wesolych swiat

daft

Astro-maniak
Posty: 140
Rejestracja: 21 gru 2008, 22:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: daft »

co do 1 nie mam pojecia jak jest z HB, w coupe zawieszenie jest delikatnie nizsze w LET. 2 - tak, powinny byc wieksze tarcze hamulcowe. 3 - skrzynia jest mocniejsza i inna niz w 1.8, oznaczenia teraz nie pamietam. nie zastanawiaj sie jesli masz pieniadze, kup OPC. spalanie jest o 1-1.5 L wieksze w T ale przyjemnosc z jazdy nieporownywalna.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Greg

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2008, 19:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Greg »

Tu znajdziesz trochę informacji o Asterce OPC i odpowiedź na Twoje pytania [External Link Removed for Guests]
Sam śmigam taką ale bez turbo czyli 160 kucy i przyjemnie śmiga ale turbo napewno daje jeszcze większe emocje i ciągnie od dołu!! Zawias jest seryjnie obniżony i utwardzony a hamulce większe co do takiej mocy jest jak najbardziej wskazane! Ładnie trzyma się drogi i pewnie jedzie w zakrętach!! Benzynka teraz tania więc spalanie nie powinno Cię przerazić bo niewiele będzie większe niż w Twoim (oczywiście wszystko zależy od tego jak ciężką masz nogę). Jako posiadacz OPC mogę z czystym sumieniem polecić to auto!!

ODPOWIEDZ