Golf V czy ASTRA III

testy i porównania
Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

Golf V czy ASTRA III

#61

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Jakosc nie ma nic do tego wazny jest PR.

Usunięty użytkownik 7781

#62

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 7781 »

nismo - wystarczy wejść na znany portal i możesz sobie sam porównać ceny jednego i drugiego. W tym wątku jest wiele napisane o obu modelach. Jak poczytasz to będziesz wiedział skąd takie różnice.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#63

Nieprzeczytany post autor: nismo »

SEAMAN, mam nadzieje ze sobie żartujesz w tej chwili. :shock:

OPCR, idziesz w dobrym kierunku

Co do spadku wartości poszczególnych marek w danym segmencie dokładne informacje możemy zasięgnąć z rankingów niemieckich ale również i polskich, posługując się danymi firmy info-ekspert specjalizująca się w wydawaniu katologów/programów do profesjonalnej wyceny pojazdów spadek Golfa VII TSI 1.2 to 52.5%, Astra 1.4 Essentia to 52.6% Natomiast spadek dla BMW w tym samym segmencie to 57.6% ranking zamyka Focus a otwiera oczywiście Toyota modelem Auris.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#64

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Nismo porównaj starsze, wtedy jest bardziej widoczna różnica.
Dla przykładu na giełdzie Leon na giełdzie 2002 sprzedał się w 5minut, moja astra 2004 za 10tys nie było chętnych.
Stan obu aut porównywalny.

Golf w opinii potocznej ma lepszy wizerunek(pomijam faktyczne różnice),
Ostatnio zmieniony 29 sty 2017, 0:10 przez mk5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#65

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Kazdy ma tam swoje doswiadczenia, ja natomiast nigdy swojej AF nie chciałem sprzedać a miałem 3-5 takich sytuacji gdzie obcy ludzie zaczepiali mnie na parkingach i pytali czy czasem nie chce się pozbyć auta. Ostatni raz jakieś 1.5 roku temu. Szukajac AG dla mojej mamy to zdrowe egzemplarze uciekały jak świeże bułeczki i byłem zmuszony zakupić nadwozie 3D.

Co do starszych aut to szukając nowego auta dla siebie brałem pod uwagę AH, Golfa V, Mazde 3/6 Kie Ceed oraz Audi A3. Rożnica miedzy astra a golfem to średnio 2tys zł czasem mniej czasem więcej, czyli tyle ile musimy zapłaci więcej za golfa gdy kupujemy nowego. Opel spada na cenie szybciej ale nie na tyle ze miał bym to brać pod uwagę przy kupnie
Ostatnio zmieniony 29 sty 2017, 23:28 przez nismo, łącznie zmieniany 2 razy.

miśor

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2012, 21:10
Imię: Jar
Auto: H GTC, J GTC
Silnik: 14 XEP, A20DTH
Województwo: śląskie

#66

Nieprzeczytany post autor: miśor »

Jest wyraźna różnica wizerunkowa, skoro golfa lokuje się wyżej. Oferują prawie wyłącznie silniki wysokiego ryzyka. To dziwne.

Usunięty użytkownik 7781

#67

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 7781 »

W ogole to czemu kazde auto do Golfa porównują a nie do Mazdy, Foki czy innego kompakta

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#68

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Bo europie najwiecej sie go sprzedaje.

Usunięty użytkownik 7781

#69

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 7781 »

A jakby Dacia sie tak dobrze sprzedawala to by tez byla wyznacznikiem w swojej klasie??? Nie wiem ile sie sprzedaje na kazdym kontynencie danego modelu, ale na chwile obecna globalnie to prowadzi corolla, golf i fokus. Kiedys to nawet foka byla na pierwszym miejscu.
Nawet tu na forym jak cos ktos porownuje to glownie do Vaga. Focus tez ma podobna sprzedaż a mimo to zawsze kazdy sie odnosi do Golfa. Skad sie bierze nawet ta dobra sprzedaz skoro na starcie Golf jest sporo drozszy od Astry, a mimo to sprzedaje sie jak swierza buleczka?

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#70

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Ale mówimy o europie.Tu zyjemy i schodzi go najwiecej.Astra nie jest samochodem globalnym,opla nie zna azja,hameryka cala,kanada.Skad sprzedaż? Marketing i ciagle panujace ze golf to proste i tanie auto,opinia z golfa 2,w o super vw z garbusa.Mi sie podoba to co inni uwazaja za nude,mianowice nie wazne ktora generacja wiesz ze to golf,chodzi o bryłę i linię dachu.Srereotypy kolego,powiedz opel to ludzie mysla rdza,a prawda jest taka ze astra f w mercedesie w210 to nie korodowala w zasadzie w ogóle.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017, 15:16 przez Maxiu, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ