Astra 2.0 Turbo 170 i 200 KM

testy i porównania
Lo.Max

Astra 2.0 Turbo 170 i 200 KM

#1

Nieprzeczytany post autor: Lo.Max »

Witam.
Zastanawiam sie nad zakupem samochodow z tematu, ale nie za bardzo moge znalezc opini uzytkownikow tego modelu. O mocniejszej wersji jest troche ale mnie nie interesuje z roznych wzgledow.
Dokladnie interesuje mnie samochod z roku 2004 - 05 i wszystko co mi mozecie o nich powiedziec bedzie dla mnie bardzo cenne.
Prosze was o pomoc :)
Pzdr

kwazaar

#2

Nieprzeczytany post autor: kwazaar »

Wprawdzie, żadnego z aut wymienionych w opisie nie mam.
Na codzień użytkuję również OPLA ale Zafirę B OPC 2.0 Turbo (241 kucy) 2005 r.
Plusy: przyspieszenie, doskonałe hamlulce, auto "przyklejone do drogi"
Minusy: wir w baku - spalania na poziomie 14-15 l w mieście, twarde zawieszenie.

Jeśli interesowało by cię coś bardziej kokretnie - pytaj.
pzdr

Awatar użytkownika
-=kot=-

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 sie 2013, 20:52
Imię: Tomek
Auto: Twin Top
Silnik: 1.8
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

#3

Nieprzeczytany post autor: -=kot=- »

Witam!
Na wstępie przepraszam że odkopuje takiego dinozaura ale to tylko dlatego iż,albo kiepsko szukałem albo nie ma info na temat tych silników a nie chce zakładać nowego tematu.Szukam Twin Topa dla siebie po sprzedaży Corsy C i po wielu rozkminkach padło na benzynę.Po przeczytaniu wiedzy forumowej myśli odbiegły od 1.8 140 KM i dobiegły do 1.6 T lub 2.0 T. Zauważyłem że są 2 rodzaje 2.0 170 KM lub 200 KM.Jaka jest różnica?A czy 1.6 T jest też ok?Silniki te były w Merivie OPC montowane z tego co pamiętam.Proszę o odp i znawców ,włąścicieli jednostek,maszyn,pocisków*


*niepotrzebne skreślić ;-)

Awatar użytkownika
sheytan

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 23 lut 2011, 18:56
Imię: Tomasz
Auto: Opel Astra H GTC
Silnik: Z20LEL
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ligota Piękna (Wrocław)

#4

Nieprzeczytany post autor: sheytan »

2.0t 170 koni to tylko słabsza wersja 200 konnej jednostki. Konstrukcyjnie te silniki są takie same, a mniejszy na większy można zrobić tylko programem. Co do 1.6 to nie mogę się wypowiedzieć. Jeździłem tylko raz, kawałek. :)
Dre! ~>
[center].::[External Link Removed for Guests] ::.[/center]

Awatar użytkownika
sezam0

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 23 paź 2013, 8:33
Imię: Cezary
Auto: Astra III
Silnik: Z14XEP
Województwo: podkarpackie

#5

Nieprzeczytany post autor: sezam0 »

no moc dobra na światłach odchodzi od razu

Awatar użytkownika
MIRVKP

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:18
Imię: MIR
Auto: Astra GTC 2.0 OPC
Silnik: Z20LEH
Województwo: wielkopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: MIRVKP »

To i ja podepnę się pod temat dinozaur, ale rzeczywiście postów o 2.0T jak na lekarstwo :)

Czy ktoś wie, jakie są różnice w osprzęcie wspominanych z20le i z20ler a z20leh (opc)? Tam już jak rozumiem jest większa dmuchawka, ale coś jeszcze?

Awatar użytkownika
sheytan

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 23 lut 2011, 18:56
Imię: Tomasz
Auto: Opel Astra H GTC
Silnik: Z20LEL
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ligota Piękna (Wrocław)

#7

Nieprzeczytany post autor: sheytan »

Tak, inne są wtryski i większy intercooler (jak dobrze pamiętam). Jest też system natrysku oleju na tłoki. LEL i LER to idealnie ten sam z konstrukcji, tylko mapy inne.
Dre! ~>
[center].::[External Link Removed for Guests] ::.[/center]

Awatar użytkownika
gokarol

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2008, 15:07
Auto: astra H
Silnik: 2,0 Turbo
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8

Nieprzeczytany post autor: gokarol »

To ja napiszę dwa zdania bo akurat mam LERa 200km. Jeżdżę tym autem przeszło 2 lata i jak na razie nic się nie dzieje. Auto ma najechane 110 tys niecałe więc nie jest to duży przebieg ale coś tam mogę napisać.
Jeśli chodzi o awaryjność tych silników to praktycznie nic się nie dzieje w porównaniu z jazdami jakies ludzie mają z dieslami w AH. W sumie jedyną sprawą awaryjną może być turbina która kiedyś może się skończyć no i czasem lubi się kończyć uszczelniacze zaworowe i wtedy oleju trochę bierze. Norma olejowa dla wszystkich silników w AH jest 0,9l na 1000km ale mi bierze może 0,3-0,4l na 1k km. Przy jeździe powyżej 150km/h łyka oleju więcej ale to normalne a dwa, rzadko kiedy się tak szybko jeździ w sumie. Poza tym w tych motorach jest 2mas założony i przy +/- 200 tys km może się już odzywać. Cena ok 2,5-3k zł zależnie od dojść ;) Spalanie w mieście przy normalnej jeździe ok 12l, trasa ok 10 na benzynie by się dało pewnie ogarnąć. Ja jeżdżę na gazie więc generalnie koszty mam takie same jak w G 1,6 która miałem wcześniej, czyli ok 12l średnio pali co przy takiej mocy i odejściu jest śmieszne. Lecąc ok 150-170km h łyknie ok 15-17l gazu ale coś za coś.
Poza tym to polecam każdemu LELa czy LERa bo to radość z jazdy. Z benzyny to jeszcze tylko 1,8 można brać pod uwagę bo 1,6 do kombi przynajmniej to już porażka.
Zamienników jak i używek trochę na rynku do tych silników jest więc w razie czego da się w normalnych cenach tajle połapać :)
Wódz Astra Tuning Team

wiciass

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 18 lis 2012, 9:05
Imię: Wiktor
Auto: ASTRA H TWIN TOP 2.0T OPC
Silnik: Z20LER
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: wiciass »

Wrzucę swoje 3 grosze :) Jako ze sam użytkuję ler-a jak na ta chwile z silnikiem zadenj przygody nie miałem. Może to też dlatego ze ledwie 70 tys stuknęło. Silnik radzi sobie z wagą TT-ki, choć po kilku miesiącach człowiek zaczyna myśleć o nowej i większej turbinie itd... Jeżeli chodzi o spalanie to na ogumieniu 235/35/19 i wadze 1800 kg oscyluje w granicach 11.2 - tyle mi komputer ciagle wyświetla. Spalanie w trasie - nie znane zawsze pow. 140 km/h wiec nie mam co podawać wartości. Alternatywą dla Ler-a moze byc 1.9 + dobry program ... Jak zawsze decyzja należy do kupującego :)

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#10

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

Skąd Ci się wzięło 1800 km?
Według producenta Z20LER waży – 1385 kg
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administratora]

ODPOWIEDZ