Spalanie w Astrach

Testy i Porównania - pliki multimedialne oraz linki do nich
Dombek

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 23 wrz 2007, 5:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#221

Nieprzeczytany post autor: Dombek »

tynium pisze:
xoyo pisze:Opel Astra 2.0 DI 82KM 3-drzwiowy hatchback 1999r.
Spalanie na mieście od 6.8-7.2* l/100km
Spalanie w cylku mieszanym 6.0* l/100km
*) oczywiscie bez włączonej klimatyzacji
Pozdrawiam,
Jarek
Gratuluje koledze LEKKIEJ nogi bo mam znajmoge cotez nie cisnie a po meiscie to jak mu spali 9 jest w euforii(ma kombii ale roznica wmasie jest nie az tak znaczna)
trasa 850km Siedlce - Kalisz (czyli przejazd przez Warszawę) spalanie 5.2l/100km z czego 300km na autostradzie z prędkością nie spadająca 120km/h auto obciążone 2 osobami bez włączonej klimatyzacji
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
stewie

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2008, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#222

Nieprzeczytany post autor: stewie »

Pudzian pisze:to wie moze ktos dlaczego moja astra 1.6 C16SE z silnikiem 100km pod maska :mrgreen:
pali mi 13 litrow benzynki?? :x
Wszystko jest możliwe w tym modelu, jak ja się pobawiłem raz po mieście to mi wyszło ponad 12 litrów :roll: jak się staram i biegi zmieniam do 2,5 tysiąca i jedynka służy tylko do ruszenia i zaraz wrzucam 2. to mam tak koło 9 litrów, raz mi się udało w mieście zejść poniżej 9 - 8,44...ale jeździłem gorzej niż bym się umiał nazwać nawet :P
W trasie prędkość do 160 km/h wyszło 8 litrów.
Ten samochód w mieście nie może być oszczędny ;)
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
OliwierPIMP

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2009, 7:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#223

Nieprzeczytany post autor: OliwierPIMP »

Pudzian pisze:no i wlasnie mam z tym problem bo nie wiem dlaczego mi tyle pali a wszystkie filtry byly wymieniane i inne rzeczy tez

wiec nie wiem dlaczego silnik 1.6 100km moze palic 13 litrow benzyny :?: :?:
To sie nie miesci w glowie
wiec dlatego prosze o jakies rady moze ktos mial taki klopot ale spotkal sie z takims czyms?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :m
Opel astra 1,6i 1994r

ja mam podobny problem tyle ze może trochę mniejsze spalanie, mi przy "normalnej" jeździe(tj. bez szaleństw ale tez bez specjalnego oszczędzania) w mieście pali powyżej 10 l
a przy oszczędzaniu(2,5 tys obrotów, hamowanie silnikiem, powolne przyspieszanie itp) nie schodzi poniżej 9;/
dziwne jest tez ze przy normalnych obrotach (do 3 tysięcy) mocą nie zadziwia ale powyżej 4 tys dostaje momentalnie kopa (i tez pewnie więcej pali;p)
zastanawialiśmy się z kumplami czy te dwie rzeczy maja ze sobą jakiś związek i stwierdziliśmy(tzn oni stwierdzili bo ja się totalnie nie znam:P) ze coś z wtryskiem albo przewodami jest nie tak ze silnik dostaje za dozo benzyny dlatego tak "muli" na obrotach poniżej 4000 a przy większych jak zapotrzebowanie na benzynę jest większe to jest wszystko ok i ma więcej mocy.

jak już napisałem nie znam się za bardzo na tym wiec jak się mylę to mnie poprawcie:) i mam nadzieje ze za bardzo nie odszedłem od tematu

Jacolo

Astro-maniak
Posty: 220
Rejestracja: 24 lis 2008, 18:02
Imię: Jacek
Auto: Astra
Silnik: 1.7 td Isuzu
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#224

Nieprzeczytany post autor: Jacolo »

jazda na zbyt niskich obrotach nie powoduje zmniejszenia zużycia paliwa był temat wałkowany w jednym poście silniki 1.6 najlepsze obroty mają: 71KM- 3900obr/min., 75KM 3950obr/min., 100KM C16SE X16XEL 4600obr/min i 4700obr/min sa to średnie obroty między max. momentem obrotowym a max. mocą w KM i przy tych obrotach najmniej silnik spala.
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administrację]

Dellicja

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2009, 12:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#225

Nieprzeczytany post autor: Dellicja »

Ja mam astrę II, 1,6, hatchback, trzydzwiowa; w mieście pali 7,5 l. Wcześniej paliła 8 l, ale zaczęłam jeździć woniej, jak dostałam kilka mandatów i od razu spalanie spadło.

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#226

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

nowy sezon wiec trzeba sie dopisać na alu

MIN do jakiego doszedłem to 4.75 l /100km :mrgreen:
ŚREDNIO (dzisiaj liczyłem i zalewałem) 5.3 l / 100km :mrgreen:
MAX nie wzieła mi wiecej jak 6.5 litra... :mrgreen:

I NIECH KTOS POWIE ŻE ISUZU TO DZIADOSTWO !!! :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:

misio

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:03
Imię: Grzegorz
Auto: Astra F
Silnik: 1.7 DTI Isuzu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#227

Nieprzeczytany post autor: misio »

panowie jak wroce z tych swiat to napiszedokladnie ile pali moje autko bo mam wypad na Kalisz. ale w boze narodzenie sadzilem do Wrocka i spowrotem 160 non stop-A4-i lyknal ok.7,5-8lytra jak dobrze pamietam. ogolne spalanie przyblizone o 0,1l do poprzednika ze Sławkowa.


pozdro

[ Dodano: 2009-04-03, 04:11 ]
przepraszam ze na poczatku pominalem tez nasze piekne i prawdopodobnie gorace klubowiczki :D

ceranix3

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1,8 16V 1999r
Silnik: x18xe1
Rocznik: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#228

Nieprzeczytany post autor: ceranix3 »

moja fruzia chlepta w miescie 10 z kawalkiem tak do 11 ale jezdze naogół w korkach no i lubie czasami depnac ale w Szczecinie miedzy 15 a 18 to tragedia z korkami choc to napewno problem wszytkich wiekszych miast no a w ksiazce pisza ze powinna chlac 9,5 no to mysle ze 10 z kawalkiem to nie jest az tak zle patrzac ze duzo stoi na swiatlach a jak juz gdzies pisalem tutaj 3 minuty stania na swiatlach to rownowartosc przejechania 1 kilometra ,tyle wachy sie zuzywa ,pozdro

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#229

Nieprzeczytany post autor: meserter »

To może teraz ja sie podziele swoim Spalaniem :)
Astra Kombi 95 r
Silnik X16SZ
Zasilane gazem spala na miejscu między 8.5 - 9l a w trasie mieszcze sie w 7l z tego co pamiętam. Instalacja gazowa BRC Just Junior, roczna. Nie cisne zbyt mocno ale też nie zbyt lekko. Tak do 3 tyś obrotów zmieniam biegi. Myśle że to dobry wynik :)

pkedzier

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 03 gru 2008, 20:52
Imię: Paweł
Auto: ASTRA Classic Kombi 1999 r. Benzyna
Silnik: 1598 8V 75KM X16SZR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#230

Nieprzeczytany post autor: pkedzier »

Przecież przy ok 4000 obr/min to ja na 5 biegu jadę 140 km/h niemożliwe żeby wtedy paliła najmniej?!?!?!
________________________________

PZDR
PKedzier

ODPOWIEDZ