Zimna krew kierowców.

tu podajemy linki do bekowych filmików i mp3
Bovver

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:46
Imię: Bartek
Auto: Astra H
Silnik: 1,7cdti
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl

Zimna krew kierowców.

#1

Nieprzeczytany post autor: Bovver »

Szukałem szukałem i nie znalazłem takiego tematu na stronie (albo słabo szukałem), więc pomyślałem aby go zapoczątkować.

Wrzucajmy tu filmiki w których kierowcy zachowali zimna krew, opanowanie i stoicki spokój która pomogła im uniknąc tragedii.

Na początek odemnie z pracy

[External Link Removed for Guests]

oraz niedawno znalezłem w sieci cos takiego:

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Ten drugi przykład to nie wiem czy takie zachowanie zimnej krwi jak gość zawrócił i pierwsze co to rzucił [cenzura]... zamiast zapytać czy nikomu nic się nie stało.
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

Bovver

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:46
Imię: Bartek
Auto: Astra H
Silnik: 1,7cdti
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl

#3

Nieprzeczytany post autor: Bovver »

zachował zimna krew przy manewrze nie wjechał ani w busa ani przy ucieczce od kraksy w osobówke za busem a to co było potem to juz emocje. KAzdemu by puściły. W sumie nic dziwnego jak był o włos od tragedii

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Nie wiem ja Ty ale ja nie okazuje w ten sposób emocji nawet w gorszych sytuacjach. Miałem stłuczkę (nie z mojej winy), żona była w ciąży (ten co ma dzieci zrozumie na pewno jaki to ból w takiej sytuacji). Uderzyłem w inny pojazd przodem w bok z prędkością 60km/h w sam słupek B. Właścicielka tamtego pojazdu wysiadła ze swojego samochodu i zaczęła go oglądać (nauczycielka z resztą) zamiast podejść do nas i zapytać czy wszystko w porządku mimo to, zapytałem pierw żonkę czy wszystko ok a potem podbiegłem do sprawczyni i zapytałem czy jest cała... bez wyzwisk, przeklinania itp. mimo, to że zachowała się jak ostatnia jędza i to wg. mnie jest zachowanie zimnej krwi kierowcy, gdyż kierowca, który nie potrafi zapanować nad swoją agresją czy też złymi emocjami nie powinien wsiadać za kierownicę dlatego, że chore EGO nie jest bezpieczne na drodze.

Poza tym uniknięcie kolizji w sytuacjach z filmiku to czyste doświadczenie i umiejętność prowadzenia bezpiecznie pojazdu, niestety u mnie nie było miejsca na uniknięcie zderzenia, w życiu nie spodziewał bym się, że auto stojące na STOP'ie po prostu ruszy mi pod maskę... teraz bogatszy o doświadczenia nie ufam nikomu na drodze.
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

mar1o

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 18 sie 2014, 11:14
Auto: Astra H GTC
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: mar1o »

venturek, czyli jakieś 95% społeczeństwa nie powinna wsiadać za kierownice za swoje chore ego, patrząc ze swojej perspektywy na to co się dzieje na ulicach i na kierowców którzy myślą że są królami na drodze, co poradzisz, zero jakiejkolwiek kontroli nad takim osobnikiem.
Nie oceniam zachowania po "fakcie", bo sam nie wiem jakbym się zachował - nie miałem i mam nadzieję że nie będę miał takiej podbramkowej sytuacji ale za szybką reakcje i manewr szacunek.

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Oczywiście tez zdarza mi się klnąc pod nosem ale nigdy w sytuacjach, gdy w danej sytuacji mogło dojść do uszkodzenia ciała tu zawsze trzeba działać a nie wylewać frustracje.
Masz rację wielu z Nas ludzi nie powinno mieć prawa jazdy a już na pewno nie Ci co piją, palą w samochodach a o samochód po kolizji martwią się w pierwszej kolejności przed ludźmi a w moim przypadku była to nauczycielka- pomyśleć, że taka osoba bez serca uczy nasze dzieci :o
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

ODPOWIEDZ