Internetowy dżin - akinator

gry, prezentacje, teksty, dowcipy itp
szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Internetowy dżin - akinator

#1

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Witajcie,
pod poniższym adresem znajduje się elektroniczny dżin:
[External Link Removed for Guests]
Zasady są proste:
- wchodzimy pod powyższy adres
- klikamy "play" w "chmurce" (nie wiem czemu u mnie z boku nie działa...)
- podajemy dowolny ciąg alfanumeryczny jako nasze imię
- myślimy o jakiejś osobie (może być ktoś konkretny, albo ogólnie: sąsiadka, ciocia itp.)
- odpowiadamy na pytania dżina wybierając 1 z 5 możliwych odpowiedzi: (tak, raczej tak, nie wiem, raczej nie, nie)
- po pierwszych 20 (czasem mniej) pytaniach dżin spróbuje odgadnąć o kim myśleliśmy

Istota zabawy: trzeba być szczerym do końca, znać język angielski na poziomie przynajmniej początkująco - średnim (albo posiłkować się od czasu do czasu elektronicznym słownikiem - generalnie pytania są zrozumiałe, ale czasem występują trudne słówka...).

Ja sprawdzałem dla polityków (Lecha załapał po 8 pytaniach, Leppera po 10...), "gwiazd" seriali (nawet tak nieoczekiwanych jak Rysio czy Maciuś z "Klanu"), nie miał nawet problemów z psem czy kochanką... Kumpel stwierdził, że nawet odgadł "Krecika" (!).

Gdyby nie odgadł po pierwszych 20 pytaniach - wybierzcie opcję "więcej pytań". Jeśli po 40 pytaniu nie odgadniecie dżin poprosi o podanie prawidłowego rozwiązania...

Polecam zabawę (bardzo wciąga...) no i koniecznie podzielcie się wrażeniami!
Enjoy! ;)

P.S. Dla zainteresowanych jak to działa: jest to piękny przykład praktycznego wykorzystania systemu eksperckiego (AI) - system ten cały czas się uczy i rozwija, dzięki czemu zgaduje w coraz mniejszej ilości kroków...

rav

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 17 kwie 2008, 19:09
Imię: Rafal
Auto: Audi A4 1.8T
Silnik: BFB
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rav »

wypas na 10 rożnych osobach od hitlera zaczynając a na dodzie kończąc pomylił sie 2 razy :) raz przy lepperze a drugi raz gerchardzie szrederze :) jak dla mnie wypas :)

Zablokowany