Google Maps, mapy offline

co polecacie i jak obsługiwać
Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Google Maps, mapy offline

#1

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Inersuje mnie opcja OFFLINE, a w szczególności udostępnianie zapisanej na komórce mapy offline innemu użytkownikowi komórki z zainstalowaną apką Google Maps.Załóżmy ,że ściągnąłem sobie jakiś obszar w postaci mapy i plik zajmuje ok.150 MB. Jak taką mapę posłać na inną komórkę,aby jej użytkownik mógł na owej mapie nawigowć bez dostępu do internetu.Jest to możliwe ?...jakoś nie mogę tego zadania wdrożyć.Mam jedynie opcję udostępnienia wybranej trasy w formie linku internetowego,ale jakoś mapy nie bardzo idzie przesłać.
Trenował Ktoś taki przypadek ?
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 16:40 przez Automat, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Nie da się. Jak chciałbyś przesłać kilkaset MB komuś kto nie ma dostępu do sieci ??
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Posty: 431
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:32
Imię: Marcin
Auto: Insignia B
Silnik: B20DHT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Vexator »

Np. NFC?

Nie wiem czy wykonalne, można by spróbować uruchomić pobieranie obszaru a następnie podmienić plik
nie znam się, więc się wypowiem

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Janek, powiedz dokładnie co chciałbyś osiągnąć? Czy osoba której chcesz udostępnić mapę nie ma żadnej możliwości podłączyć sie do sieci?

Usunięty użytkownik 861235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Jedyny motyw to wspólne konto google i na nim masz oznaczone punkty, gwiazdki, ulubione, pinezki i pobrane mapy off line.
Jest co prawda udostępnianie lokalizacji ale to jako punkt chyba.

Ale do końca nie wiem.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Automat »

marwisn pisze:QR_BBPOST Nie da się. Jak chciałbyś przesłać kilkaset MB komuś kto nie ma dostępu do sieci ??
Cześć Marcinie ! Nie dość,że nisko wyceniłeś moje " IQ " , to jeszcze nie zrozumiałeś mojego problemu.Zaczynam więc łopatologicznie od początku.W Google Maps wybieram i definiuję pewien obszar jako mapę offline.Mając łączność z internetem(podkreślam to z uwagi na Marcina :) ) zapisuję na swojej komórce ową mapę.Mam do niej dostęp i ten plik gdzieś siedzi w mojej komórce bo ma ok. 150 MB.Jak wybiorę mniejszy obszar,to plik będzie mniejszy.Idea korzystania z tej mapy jest taka,że jak nie mam łączności z internetem(brak internetu,za drogi itp.),to można nawigować bazując na owej mapie.
Mój problem
Szukam sposobu-o ile istnieje-aby tę mapę przekazać innemu użytkownikowi komórki.Znowu, z uwagi na Marcina , podkreślę,że w momencie przekazywania owej mapy musi istnieć jakaś łączność.Szukałem opcji w Google Maps aby ten zamiar zrealizować i znalazłem "Udostępnij".Niestety ta opcja nie przekazuje pliku mapy a jedynie internetowy link, gdzie mogę nawigować ale jedynie mając łączność z internetem.
Bez trudu taką mapę można przekazać poprzez SKYPE lub WhatsApp....jeszcze mając łączność z internetem.
Gdybym wiedział,że jest ona gdzieś zapisywana w jakimś pliku,to mógłbym przekazać ó plik do wgrania na komórkę w odpowiednie miejsce.Jeśli Ktoś to trenował,to zrozumie problem...jeśli nie ,niech potrenuje,a może coś wymyśli.

EDIT:
nismo pisze:QR_BBPOST Janek, powiedz dokładnie co chciałbyś osiągnąć? Czy osoba której chcesz udostępnić mapę nie ma żadnej możliwości podłączyć sie do sieci?
Osoba jest w podróży( granicę przekroczy dzisiaj o 24:00).Tam gdzie jedzie może być różnie: może nie mieć łączności z internetem.Owa osoba nie jest "przeszkolona" i nie wie jak taką mapę Offline sobie stworzyć i zapisać na swojej komórce. Pomyślałem,że może jest jakaś opcja do przesyłu takiej mapy, ale z Google Maps nie mogę tego wydobyć ...kto wie-może jest to niemożliwe.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 21:25 przez Automat, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Kod: Zaznacz cały

Osoba jest w podróży( granicę przekroczy dzisiaj o 24:00).Tam gdzie jedzie może być różnie: może nie mieć łączności z internetem.Owa osoba nie jest "przeszkolona" i nie wie jak taką mapę Offline sobie stworzyć i zapisać na swojej komórce. Pomyślałem,że może jest jakaś opcja do przesyłu takiej mapy, ale z Google Maps nie mogę tego wydobyć ...kto wie-może jest to niemożliwe.
Jest proste rozwiązanie, pobrać sobie naprawdę dobra darmowa nawigacje offline, korzystam i polecam

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Wcześniej nie korzystałem z trybu Map Offline,dopiero niedawno Znany Wujek powiedział,że są takie aplikacje. Nawet kilka nazw przyswoiłem.Ludzie też różnie się o nich wypowiadają(mają wady,mają wpadki).
Teren mapy to BIAŁORUŚ ! Dzięki Michale za głos w temacie :) .
Mapa offline,jaką wybrałem obejmowała teren pomiędzy: Białystok-Wilno-Mińsk.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 21:48 przez Automat, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ