Czy nawigacja naprawde działa tak jak powinna?

co polecacie i jak obsługiwać
Awatar użytkownika
froogs

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2008, 11:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: INOWROCŁAW
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: froogs »

wszystko zależy od programu. ja mam AUTOMAPA i prowadzi wyśmienicie.bez znaczenia czy to na MIO czy na MANCIE.nie zdarzyło mi się abym wyjechał gdzieś w polu. :)

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

nie chodzi o skracanie drogi raczej o to czy to działa dobrze i czy czesem nie ma takich nr jak mój kolega miał.
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

Astra_Fox

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2007, 17:57
Imię: Tomek
Auto: Fiat Grande Punto Sport Blue&Me
Silnik: 1,4 16V 95KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#13

Nieprzeczytany post autor: Astra_Fox »

to podsumowując nawigacja działa dobrze, ale trzeba pamiętać że zawsze może się znaleść jakieś niedopracowanie (np. na drodze widzisz rondo a na mapie go nie ma - czasami tak jest), i po drugie aby nie wiodła przez lasy i rzeki trzeba przed korzystaniem z mapy ją ustawić (wystarczy raz na zawsze to zrobic) i to wsio

Pozdrawiam
Ferrari jest ugrzecznioną wersją Boga...

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: venom »

Ja kupiłem mio moov 200 :) Nieduży, niedrogi, 2 lata gwarancji door2door - jak dla mnie wystarczający.
Przetestowany w terenie, w korku na 3km ;) Wg navi objechałem go bocznymi uliczkami i zaoszczędziłem dużo czasu i pewnie benzyny też ;)
Z tego co wyczytałem w necie to trzeba uważać żeby sie w szczerym polu nie znaleźć :)
Większość poleca też automape.
Obrazek

pawelk

#15

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

Mam larka 35.3 za 300zl i wgrana automape, smiga idealnie. Nigdy sie nie pomylila. Przykladowo jechalem z Kudowy Zdroj do Zywca. Poprowadzila mnie wioskami ale za to zaoszczedzilem sporo km. Byl taki przypadek ze wjechalem do wsi na jej koncu byly 3 rozgalezienia. Zadnego znaku, chlopa do pomocy. Dzieki navi wiedzialem gdzie pojechac. Na zadnych rondzie sie nie pomylila. A trase wybierasz sam czy szybka czy optymalna. Bez nawigacji nie poradzilbym sobie. Musialbym albo jechac glownymi drogami i robic ze 200km wiecej albo w kazdej wsi znalezc chlopa ktory moze pomoc.

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

mam drogową mape polski 2006 i to tak samo działa?
wybieram droche którsza i taką co pokonam ja w szybszym czasie?
a ja jako trójkącik przesówam sie po tem mapie?
jesli tak to fajna sprawa i godna uwagi
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

jarusgoral

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: jarusgoral »

Jestem posiadaczem Mio mov 200, urządzenie nie drogie (koszt ok300PLN). Moim zdaniem pomocne dla kogoś kto dużo jeździ, oprócz wspomnianego trójkącika i mapy sa inne opcje, czas dojazdu do celu, czas podróży, odległość itd itp. Nie wspomne o fotoradarach, stacjach benzynowych i innych. Lezc jesli ktoś zwykle jeździ po tych samych drogach które zna na pamieć, a w dalszą drogę wybiera się raz w roku to navi jest zbędnym bajerem i lepiej mieć jak piszesz samochodową mapę, wystarczy.

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: venom »

Lepiej kupić tanie navi niż tradycyjną mapę, raz że można łatwo ją zaktualizować, dwa - mapa nie krzyczy FOTORADAR ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
luckyboy

Astro-maniak
Posty: 893
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:26
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra H 1.7 CDTI Edition
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Pomocny: 15 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: luckyboy »

Nie wyobrazam sobie wyjazdow krajowych i zagranicznych bez Navi - z mapa jechalbym chyba tydzien zamiast jednego dnia, jezeli mam powiedzmy po drodze do odwiedzenia 6 punktow. Navi ulatwia niesamowicie jazde, pod warunkiem ze umiemy dobrze okreslic trase (np. trasa najszybsza), wtedy nie bedziemy jechac przez lesne dukty, pozdro.

Awatar użytkownika
madej

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2008, 10:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: madej »

Poza tym wszystkim co napisaliście navi ma wiele więcej atutów: widać ile km zostało do końca i przewidywany czas dojazdu; jak zjedziesz z trasy bo akurat jakiś zabytek Cie zainteresuje to navi wskaże jak wrócić (co na autostradach jest sporym ułatwieniem); programy maja sporo POI i jak zgłodnieję to wyszukuje najbliższą knajpę i tam mnie navi kieruje; w obcych miastach można skupić się na znakach drogowych, a nie dodatkowo śledzić tablice z nazwami ulic; siedząc na dupie w domu można fajnie planować wyjazdy i od razu wiadomo ile km bedzie do przejechania (to w sumie można na kompie zrobić, ale jak się jest już na wyjezdzie bez konkretnego celu i planów to sie bardzo przydaje). Ja korzystam już ze 3 lata i bez tego sobie żadnego wyjazdu na wakacje nie wyobrażam. Trzeba pamiętać jednak aby nie ufać navi bezgranicznie i brać pod uwagę, że powstają coraz to nowe drogi i patrzeć na drogowskazy też trzeba, bo np w Portugalii budują bardzo dużo autostrad i navi nie wiedząc o nich próbowała mnie na zwykłe krajówki pchać.

to tyle. Przy obecnych cenach navi polecam każdemu, chyba że ktoś ma zakaz wstępu do media markt ;)

pozdro
maciek

ODPOWIEDZ